Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen buták a mai 13-14...

Miért ilyen buták a mai 13-14 évesek?

Figyelt kérdés

Valaki magyarázza már el legyen szíves! 19 éves vagyok, és próbálok nem tudomást venni róluk, de egyszerűen lehetetlen, mert tele van velük a Facebook. Én is voltam gyerek, és még egy részem most is az, de amit a mai gyerekek művelnek, az teljességgel megmagyarázhatatlan számomra! Nem értem, hogy jó pár cselekedetük miért van, és hogy az miért jó nekik éppen. Egyszerűen mintha agyhalottak lennének, azt hiszem nincs rá jobb szó! :D


Példa: Van egy ismerősöm (szerencsére csak fb-n :P) és 14 éves, lány. Irtózatosan hülye, tipikus "mai tizenéves csaj" stílusú. Már nem szűz, és szexuális életet él, és ezzel mintha fel is vágna, de mellette meg olyan komolytalan, meg egyszerűen idióta, hogy az már felfoghatatlan. Na most..én azon a véleményen vagyok, hogy csak az élen szexuális életet aki elég komoly hozzá! De ő sehogy sem mondható annak. Egyszer azt mondja nekem, hogy hagyjam, hagy élje a gyerekkorát, hagy legyen hülye, máskor meg azt, hogy ő elég érettnek tartja magát a szexhez. Na most, mivan? -.-"


És még hasonló dolgok..próbálok nem törődni velük, hisz nyugodt természetű ember vagyok, de ezek kiakasztanak! És a szórakozóhelyek is teli vannak ilyen idiótákkal..magyarul kis tini rib@ncokkal, meg tini "páwákkal" (ahogy ők írják)! Miért változott meg ennyire a világ? xDD



2013. jan. 26. 20:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem csak 13-14 hanem úgy 16-ig.


De fordítsd a butaságukat az előnyödre :D ha nem vagy túl idős. Mindig lesz kit meghúzni.

2013. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én teljesen megértelek és igazad van! Amúgy én is 14 éves vagyok (fiú).

Nem bírom megérteni, amikor ezek a 13-14 éves rib@ncok olyan képeket tesznek fel, amiket nem kéne, de azon csodálkozok, hogy mivel sok szülő is Facebook-ozik, nem szólnak rájuk/nem nevelik őket. Itt a probléma forrása! A gyerekek egmástól tanulnak, nálunk is úgy volt, mint ahogy az egyik hozzászóló írta, hogy 6. osztályos korunkban még (csak) hülyéskedtünk, aztán kezdtek előjönni a szexuális témák, és én attól kezdve unom, legalábbis a jó részét.

Azzal még nincs semmi baj, ha néhányan ilyenekről beszélünk (káromkodás nélkül, a szavakat normálisan megfogalmazva), mint amikor volt pl. az iskolában a "felvilágosító" óra.


De amikor Facebook-on keresztül, vagy osztályon belül ordibálnak ilyen vulgáris szavakat, vagy egy ribanc kiírja Face-re, hogy "jajj, összetörte a szívem, most mit tegyek?", hát de minek neki "pasi" 12 évesen?????


Meg ezek azt hiszik, hogy ha keresnek egy képet (akármilyet) Google-n, és írnak rá valami abszolút nem oda illő idézetet akkor ők a nagy mesterek, akik mindent tudnak... Például kitesz egy 13 éves lány egy olyan képet, amin ő pózol szinte meztelenül, és ráírja, hogy "A szerelem..ilyen meg olyan..stb...stb". NORMÁLIS? Másik nagy bajom a lányokkal, amikor ilyen "kacsa", meg grimaszoló képeket tesznek ki magukról, azok undorítóak, utálom ezeket. Ha mosolyognának, az sokkal többet érne, mint ez a ribanckodás. Közben meg olyan komolytalanok, hogy leírhatatlan. Mint egy ismerősöm, akit hamarosan ki is fogok törölni, 12 éves (sincs), és olyan képeket tesz fel magáról, hogy grimaszol mindenféleképpen, meg csücsörít, meg mindent kiír magáról óránként, hogy mikor mit csinál. No comment...


A fiúkkal is hasonló a helyzet, csak kicsit máshogy nyilvánulnak meg. Ők (legalább is Face-n) inkább olyan kommenteket/képeket tesznek ki 12-14 éves léttükre, mint ha ők lennének a világ legkeményebb/legmenőbb emberei. Akkor már annyira erősen nyilvánulnak meg, hogy én szégyellem magam miattuk, hogy egy korcsoportban vagyunk. Az még nem baj, ha gyúrja magát, sőt az kell is neki, de néhányan nagyon nagyképűek tudnak lenni.


Nagyon fel tudnak idegesíteni azok az osztálytársaim (egy jó erős középiskolában), akik direkt nem tanulnak, sőt még ha írunk is valamiből dolgozatot, hiába mondjuk neki, hogy csak egyszer olvassa már el az anyagot... de ő akkor sem. Csak telefonozik (Facebook természetesen), és nem foglalkozik vele, ha egyest/szaktanárit/osztályfőnökit/igazgatóit/fegyelmit kap, mert egyszerűen lesz@rja. Szerencsére kevés ilyen osztálytársam van.


Na de miért van ez? TV, Facebook, meg esetleg Trollfész, amit amúgy én is szoktam nézni, mert vannak rajta jó viccek, de rengeteg ilyen "If you know what I mean" izé van rajta, ma már mennyi mindent félre lehet érteni... Például van egy magyar vers, ami a 19. században íródott (így hirtelen nem tudom a költőjét, sem a címét), azon elröhögte az osztályban mindenki magát, mert azt hitték, hogy valami szexuális dologról van szó. Ennyire primitívek. Csak ezen jár az eszük, teljesen műveletlenek.

Vagy amikor 6.-osok voltunk, és nem tudtam hogy mit jelent a koton... Kiröhögtek, de hát honnan kellett volna azt még tudnom akkor. És legalább 1 hónapig elsült minden nap ez a vicc az iskolában. Meg még utána két évig folyamatosan.


Az meg egy másik dolog, hogy a 14 éves csaj terhes lett, és állandóan az a baja. Miért nem védekeztek?

Azzal még nincs OLYAN NAGY baj, ha 14 évesen már nem szűz/szexelt valakivel, csak ne írkálja már tele a Facebookot ezzel, utána meg ne izéljen vele, hogy terhes lett. Sajnos ezeknek több ösztönük van, mint eszük.


És amúgy én is szoktam Facebook-ozni, csak ritkán felnézek, meg kirakok néhány érdekességet az üzenőfalamra, nem pedig irkálok ész nélkül mindenféle hülyeséget, főleg nem olyan helyesírással, mint mások. Ha üzenetet küldök egy osztálytársamnak, még akkor is helyesen írok.


Ennyi a véleményem röviden... A 12-16 évesek többsége ilyen sajnos. Tisztelet a kivételnek.

2013. jan. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
86%

Örülök, hogy vannak még olyan fiatalok, mint a #12-es hozzászóló! Szépen és összeszedetten fogalmaz, figyel a helyesírásra és tördelésre, nem csak "odaszórja" a mondandóját, hanem - ellentétben sok-sok kortársával - kifejezi. Sajnos ez is kihalófélben van ugyanúgy, mint az erkölcs, vagy a szemérem.


Nem is volt olyan régen (még tavaly nyáron), hogy a baráti társasággal kikapcsolódásképp elmotoroztunk/autóztunk kicsit kikapcsolódni, pár napot barangolni az országban a barátnőkkel/feleségekkel. Talán a hajdúszoboszlói strand lehetett, nyitás után nem sokkal élvezzük a reggeli órákat. Nem sokáig.

Az "ifjú titánok" nevű hadsereg előretolt intervenciós osztaga a hegyivadászokat megszégyenítő sebességgel foglalta el szinte azonnal a teljes "harci zónát", jelentős veszteséget okozva a helyszínen fellelhető (akkorra már) ellenséges élőerő eszközeiben.

Jó, rendben, nyár van, tomboljanak, láthatólag "csak" nyaralni vannak ott a 12-14 éves "veteránok". A medence természetesen "foglalt", úszni egy hosszt az öngyilkossággal egyenértékű. 12-14 éves leánykák pózolnak a hasonló korú hímek előtt, incselkednek, kacérkodnak. Jó, gyerekek...


De amikor azt látom, hogy a kislányokon igencsak feszülő - és mellékesen felettébb egyszemélyes - fürdőruhákban igencsak "ketten vannak", akkor azért elgondolkodom, hogy jó-e ez így... És nem ám "első tapogatózó kísérletek" szégyenlősen a víz alatt, hanem mint a vetésforgó! Az ifjú hím 10 perce még egyik leányzót csöcsörészte a medencében, 5 perc múlva már egy másik fürdőruha alsóbb régióin kézimunkázik a gyep egy félreesőbb részén. Mondjuk a "lyányokat" se kellett félteni, ők is csak úgy remete-módra: fúvel-fával.


Nem tartom a "csapatunkat" prűdnek, de kezdett kellemetlenné válni, hogy szinte mi - a "vén harmincasok" - pirulunk helyettük. Állítom, ha nincs ott annyi felnőtt, másfél óra alatt olyan ordas gruppen alakul ki, hogy még Kovi is helyből tenné le a kamerát és vonulna el remetének.


"Szép új világ"...

2013. jan. 28. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
46%

14 éves vagyok!Eminemet hallgatok és nem valami f*st pl:Justin sp one direction.A facebook-ot naponta 1 szer használom max 5 percre egy rohadt dolgot nem írok ki felemelem a seggem és kimegyek a szabadba(NEM,NEM A PLÁZÁBA A VÁROSBA BE SEM EGEDNEK)pl.a határba vagy a Duna partra.Ez a generáció egy szar és ezek kb a segélyből élnek majd meg azon leendő adófizetők pénzéből mint én!


A mai degeneráltnak(én kivételnek érzem magam) kb 2 abortuszon meg vagy 3 váláson fognak átesni!Ráadásul!Még egy barátnőm se volt ilyenek közül...he, a 90%-a ilyen netpáwa b*zikra bukik és kb. megcsalnák/elhagynák az embert 10 perc alatt!ELEGEM VAN!!!


Az ilyenek remélem a sikátorban halnak majd éhen!

(ELNÉZÉST A HELYESÍRÁSI HIBÁKÉRT HIRTELEN FELINDULÁSBÓL ÍRTAM)


Ui:Én sem vagyok egy mintatanuló bevallom 4/3/2-es jegyeim vannak de ezek....Az inteligenciájuk nem mérhető mert NINCS!

2013. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!