Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A spanyolok mien személyisegu...

A spanyolok mien személyisegu emberek? Milyenek? Kedvesek, butak? Irjatok roluk legyszi. Tapasztalatokat is, hogy milyenek a valo eletben, hogy allnak hozza a dolgokhoz

Figyelt kérdés

2013. jan. 5. 10:05
1 2
 1/15 joewrighteyy válasza:
81%
Rendesek, néhol dinkák
2013. jan. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Butak... Bar ez valoszinüleg arra vezethetö vissza, hogy 16 evesen nekik mar vege a sulinak es nem kötelesek erettsegizni. Csak nagyon kirivo esetekben kötelezhetnek evfolyam ismetlesre, tehat effektive buktatas nincs naluk. 2 evet alatt leerettsegiznek es utana egyetem, tehat inkabb csak ilyen gyorstalpalo...


De ezek ellenere nagyon kedvesek es aranyosak :) Pozitivak, nyugodtak, vidamak nagyon es sokat füveznek :D

2013. jan. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
most akkor nagyon kedvesek es aranyosak :) Pozitivak, nyugodtak, vidamak nagyon es sokat füveznek :D vagy butak? XDD vagy a butakat mire ertetted? :)kedves 2.kommentolo? :)
2013. jan. 5. 18:24
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Az alap müveltsegükre gondoltam, hogy butak. Az iskola rendszert nagyabol leirtam, 16 eves korukig tanulnak csak kötelezöen es nem kötelwzö az erettsegi sem illetve buktatni is csak nagyon ritkan szoktak, ev isetles szinten csak ritkan van.

De ezek mellett tenyleg nagyon sok pozitivum is mellettük all!

Tehat összessegeben nagyon kellemes velük elni, csak ne akarj nagyon alapmüveltsegi dolgokrol beszelgetni velük (legalabb is ne egy atlagos spanyollal, mert persze itt is vannak kimagaslo tudasu emberek, de ritka mint a feher hollo)

Persze ezek csak a en tapasztalataim!!!

2013. jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Egy spanyol internetes ismerősöm szerint (az ő végzettsége spanyol–katalán filológus – nyelvtörténész magyarul – de ha jól tudom, egy önkormányzatnál dolgozik ügyintézőként) Európa legműveletlenebb népe. Ezzel szemben egy magát tudományosnak mondó magyar portálon azt olvastam egy hírben, hogy Spanyolországban van a legtöbb diplomás fiatal.


Szerintem ez a kérdés leginkább attól függ, ki milyen körökben mozog. Pl. aki segédmunkásként dolgozik kint egy építővállalatnak, nyilván a legalja réteggel kerül kapcsolatba, és abból vonja le a következtetést; aki pedig ösztöndíjas tanulóként él kint és egyetemre jár, az meg leginkább művelt (de legalábbis az utca népénél tanultabb) emberekkel találkozik csak. De ezt el lehet mondani minden országról.

2013. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom az eddigi valaszokat :) En olyanokra lennek kivancsi hogy hogybannak azokkal akik kimennek Spanyolorszagba elni,hogyallnak a fiuk a lanyokhoz hozza a lanyok a fiukhoz,hogy naluk mik vannak,mik a szokasaik az elettel kapcsolatban ami itt nem szokas,hogy milyenek az egyszeru emberek az egyszeru mindennapokban :) Kiszeretnek menni elni oda,csak meg tanulok,de utanna :) A nyelv megy,vannak barataim akik ott elnek,de ugye nemlatom oket csak irogatunk,es kivancsi vagyok milyenek az eletben :)
2013. jan. 5. 21:18
 7/15 anonim ***** válasza:

Először bal oldalra adnak puszit... :D

De igazából nincs egy olyan tulajdonság sem, amit több millió emberre egyöntetűen rá lehet húzni :D

2013. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Fuuh mongyuk joo tudni hogy bal oldalra adnak,mert ebbol meg ferrertes is lehetne XDD En arra lennek kivancsi hogy tinektek milyen tapasztalaitok vannak veluk :) mindenre kivancsi vagyok :)
2013. jan. 31. 21:33
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Angliában élek és hotelben dolgozok...csak spanyol munkatársaim vannak. Hogy mi a véleményem Róluk? Hangosak, túl sokat beszélnek, néha udvariatlanok, mert nehezükre esik az angol (pedig beszélik) de amúgy rendesek, viccesek, közvetlenek. Én szeretek velük lenni.
2013. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Uuuh koszi:) Nagyon erdekelne sok minden roluk:)
2013. ápr. 13. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!