Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem vagytok rosszul, amikor...

Nem vagytok rosszul, amikor egy 'munkahelyen' meghalljátok az értékesítés szót?

Figyelt kérdés

Aktív álláskeresésem során állandóan ezekbe futok bele. Mintha csak ezeknél lenne most munka. Már megemlíteni se merik előre,most is egy tök más dologgal kamuztak be minket,és akkora feneket kerítettek a dolognak,mintha legalábbis vezérigazgatót választanának. Egyesével szólítottak minket,név szerint,időpontra,papírkitöltés. Mindenki öltönyben-kiskosztümben szorongott,hogy jaj,csak őt válasszák 'asszisztensnek'. Amikor én következtem,behívtak,leültettek,s már mondták is,hogy abból állna a 'munka',hogy ki kell állnom (a szegény emberek közé) a tescóba,és rájuk kell tukmálnom egy hitelkártyát! Bakker! Ha a Váci utcába állnék ki,akkor se tudnék minden hónapban annyi hitelkártyát elpasszolni,hogy megéljek belőle! Mert fix fizetés nincs,ezt közölték,a jutalékból kell gazdálkodni. A csúcs az volt,hogy mindehhez nekem egyéni vállalkozónak kellene lennem,aki havonta 50 ezret fizet a járulékok miatt,ha keres,ha nem. Na akkor értettem meg,hogy a távozók miért dühös arccal mentel el. Mindenkit elegánsan bepaliztak. Ez nem munka.

Ehhez a 'munkához' érettségi volt a követelmény,nekem diplomám van. Erre megkérdezi a pali,hogy nekem,mint diplomásnak derogál-e az értékesítés. Visszakézből ment a válasz,hogy nem derogál,csak már nincs kinek értékesíteni a minimálbéresek országában. Nézi tovább,hogy én iskolában tanítottam,erre beszól: hát igen,az iskola szép és jó,de nem az iskolák tartják el az országot,a vállalkozásoké a jövé. Itt megköszöntem a nagyszerű 'lehetőséget' és eljöttem. Oké,hogy én voltam kb a huszadik,akit nem tudott bepalizni,és mérges lett,de a beszólogatásokat túlzásnak érzem. Miért az ilyen pióca átverések terjednek mostanában?


2013. jan. 29. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

értékesítés = ügynökösködés, tukmálás, házalás, erőszakoskodás, jutalékos rendszer stb.

de most már te is tudod, és többet nem mész el ilyenre

2013. jan. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én is belefutottam ugyanebbe. Szerintem talán még a cég is ugyanaz. Folyamatosan hirdetnek asszisztens állát, de mikor kiküldik a pontos meghallgatás címét, már megismerem és el sem megyek rá... Sajnos én is el vagyok keseredve.. :(
2013. jan. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudtam eddig is,és pont ezért most sem mentem volna el,de mint írtam,mást kamuztak nekünk,különben senki se ment volna el.
2013. jan. 29. 21:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Ami ebben az Országban megy az már nagyon gáz!

Félek egyre durvul a helyzet.

2013. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Nekem is mást mondtak, de annyira egyértelműen csak az a cég van abban az épületben, hogy tudom mire keresnek igazából. Leírom kerek perec, velem ez a Zepter cég volt, és ők csak értékesítőket keresnek igazából, hiába mást írnak, mondanak.
2013. jan. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ja és hirdetésben teljesen más cég volt (Szoltika Trade Kft), elmentem a címre, és ott a portás is mondta, hogy a Zepter hirdet ilyen néven is, meg még jópár másikon. Rendes volt, mert így nem vártam meg az egész kamudumát.. Itt kisétáltam az épületből...
2013. jan. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!