Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriever tenyészkutyái...

Golden Retriever tenyészkutyáinktól születtek kölykeink, top kategóriás, fajtagyőztes, champion szülőktől. Szeretnénk Ausztriába, Németországba, Svájcba eladni őket. Ismertek-e ottani honlapokat, kereskedőket, akik értékesítenék a kölyköket?

Figyelt kérdés
Kifejezetten tenyész-, és kiállítási célú kiskutyákról van szó. Kihez, hova forduljunk külföldön?

2013. jan. 23. 19:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ööö...mivan???


Beszélj tenyésztőkkel (nyilván ismersz párat) és kérdezd meg tőlük, hogy hol szoktak hírdetni.

Ja és kereskedőnek nem adunk kölyköt...soha, semmilyen körülmények között.

2013. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Van még új a nap alatt, nem hallottam még olyan felelös tenyésztő kereskedőnek adna el kölyköket. Biztos nagyon érdekel hogy mi lesz a kölykök sorsa.
2013. jan. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

itt vannak hirdető oldalak, de kereskedőknek nem adunk kiskutyát, csak egyensen gazdához, miután a lehetőségekhez mérten sikerül leellneőrizni hova kerül a kiskutya.


www.terrificpets.com/dogs_for_sale/Golden_Retriever_for_sale.asp


[link]



itt próbálj meg hirdetni.

2013. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
kicsit félreértetek. nem kereskedőnek akarom eladni a kutyákat! A magyarországi tenyésztő "barátaim" vannak olyan kedvesek, hogy semmilyen konkrét tippet nem adtak eddig, hol érdemes külföldön hirdetni. Találtam ugyan néhány német/svájci kutyás honlapot, de ott inkább családi kedvenceket hirdetnek. tehát, olyan komoly szövetséget/honlapot keresek, ahol kifejezetten tenyészkutyákat/kiállítási kutyákat hirdetnek. Továbbá véletlenül találtam egy amerikai honlapot, brightongolden néven, ahol azt állítják magukról, kizárólag komoly tenyészkutyákkal foglalkoznak. Próbáltam felvenni velük a kapcsolatot, de semmi válasz. Tehát: hol érdemes hirdetnem a kiállításra/tenyésztési célra szánt és alkalmas kölyköket?
2013. jan. 23. 20:40
 5/18 anonim ***** válasza:

A goldeneseket kell kérdezgetned. Elég nehéz külföldre eladni magyar kutyát. Általában külföldön is kell a kiállítások sora ahhoz, hogy megismerjék a szülőket és akarjanak is tőlük vásárolni kölyköket.

Azért, mert magyar top kutyáitok vannak, még nem biztos, hogy ugranak rá a külföldi vásárlók.

2013. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
facebookon... én egész almokat adtam el facen, kizárólag külföldre és tenyésztésre. Ehhez persze az kell, hogy a fajtában lévő szinte összes tenyésztő a világon az ismerősöd legyen (nem vicc, nekem közel 4000 ismerősöm van és majdnem mind tenyésztők vagy az én fajtámban vagy más fajtákban) Szinte mindenki aki számít az fen van és rakják is fel a kölyköket rendesen, folyamatosan megy az adok-veszek. Fedeztetéseket, kölyök/felnőtt eladást stb mind el lehet intézni facebookon. Persze csak akkor ha olyan minőségűek a kutyák és olyan a párosítás és bizonyos szinten már ismerős vagy. Nem akarlak elkeseríteni de ismeretlentől tenyészkutyát főleg Magyarországról (nagyon rossz a hírünk hála a szaporító dömpingnek és néhány inkorrekt "tenyésztőnek") senki nem fog megvenni
2013. jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

nézzétek meg akkor a kutyákat.

www.goldengrace.uw.hu

kétnaponta dobáljuk a képeket a facebookra, az összes tenyésztő, stb. az ismerősünk, a kölykök magukért beszélnek.

[link]

valamit elrontunk, de nem tudom, mit. :-(

2013. jan. 23. 21:12
 8/18 anonim ***** válasza:

Aki felelősséget érez a kutyája/kutyái iránt, az olyan helyre adja, ami leellenőrzött és folyamatosan nyomon követhető. Ehhez kellenek a kinti megbízható partnerek, csak így biztonságos.

Miért szeretnéd, ha távol lennének tőled azok a kutyák, akik nálad születtek?

2013. jan. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem szeretném! a kölykök jelenleg három hónaposak, és az a magyarországi tapasztalat, hogy érdeklődnek, érdeklődnek, de mindenki házikedvencnek akarja a kutyákat, nem pedig versenycélra. Házikedvencnek pedig - valljuk meg - luxus ennyit kifizetni egy kutyáért.
2013. jan. 23. 21:34
 10/18 anonim ***** válasza:

Van-e bármilyen külföldi eredménye bármelyik kutyádnak? Netán a fajtagazda ország bármely fajta kiállításán eredmény? Vagy éppen világkiállításon eredmény?

Ne haragudj, de nem nézem a facét, ezért kérdezem.

Egy olyan fajtával, amellyel tele a világ, mégis , miként várod el, hogy TENYÉSZTÉSRE vennének tőled kutyát külföldiek? Simán , csak mint eladó kölyök, bárhol meghirdetheted. Még, talán vennének is. De nem tenyészkutyának egy ismeretlentől.

2013. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!