Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen a legtöbb idős...

Miért ilyen a legtöbb idős néni, ti szoktatok hasonló esetekkel találkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Mindenhol az megy,hogy az idősekkel való tisztelet elengedhetetlen,és alapkövetelmény,viszont én sokszor azt tapasztalom,hogy visszafelé ez a dolog nem mindig működik.

A múltkor szálltam fel a buszra,tömve volt a járat,csak egy idős néni belső oldalán volt hely,ott is kb 3 szatyor,erre kértem hogy had üljek már le,vegye el,majd megszólalt,hogy "nem tudom,látja mennyi szatyrom van,majdnem beszóltam neki,hogy de a szatyroknak nem váltott jegyet,de inkább álltam,az úton 45 percet.

Múltkor meg babakocsival megyek a járdán,bicikli út sehol,erre jön velem szemben egy idős hölgy,hogy engedjem már el,én meg "ne haragudjon,de ez nem bicikli út...."

erre még ő kiáltott valamit utánam.

De amikor én mentem ott a gyerekkel,a hátam mögött,mert féltem az autóktól,akkor megkaptam egy szintén idős nőtől,hogy "nem megyek arrébb,nem baj?"

Meg most is mentem reggel a boltba,jön velem szemben a rossz oldalon egy nénike,direkt nem mentem odébb,mivel én voltam a jó oldalon,ő meg majdnem belém jött,végül mégis én engedtem el.....annyira zavar,hogy visítanak ha valaki azt csinálja amit ők,de nekik szabad.....



2013. febr. 2. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát kérdező...

Én mióta láttam hogy egy vén boszorkány a botjával taszigálja le a kismamát a buszról és kiabálva hogy a "tömegközlekedés az öregeknek való a fiatalok menjenek gyalog". A busz tele volt de állóhely lett volna még a hölgynek.


Én ezt a buszmegállóból láttam.Ha a buszon lettem volna akkor biztos kiosztottam volna a vén trottyos.

Mégis mit képzel magáról?

Menjen ő gyalog.

2013. febr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azóta semmin sem lepődök meg.
2013. febr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért, mert valaki szép kort megért, még nem azt jelenti, hogy emberileg többet ér, mint 0 a gyök alatt...
2013. febr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1. ez durva,és még ők panaszkodnak......

3. szerintem is attól még hogy jóval idősebb,nem zárja ki azt,hogy az illető nem lehet egy bunkó,tahó ember.....

2013. febr. 2. 17:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán értitek ezt.

Természetesen így is fel lehet fogni és nem vitatom, lényegében igazatok van.

Csakhogy ezek az emberek az elődeink, bár még élnek a mi korunkban is.

A tisztelet a régi munkájuk miatt jár nekik, a kímélet, a belátás az öregségnek. Ilyenkor már mindenük öregszik, meszesednek az agyi erek is, türelmetlenebbek lehetnek, akár erőszakosak is, még ha egész eddigi életükben angyalok voltak is.

Hasonló, talán nem a legjobb példát mondom, de ahogy az elmebetegek cukkolása nem vall jó érzésre, ugyanúgy az öregekkel szemben is több kímélet szükséges.

Nem minden esetben ilyen erőteljes a változás, de előfordul.

Öregek pedig mi is leszünk és nagy a valószínűsége, hogy azt kapod vissza, amit most adsz, mert a fiataloknak, a gyerekeknek példát adsz.

Ilyen esetben elnézőnek kell lenni, megértőnek, megsértődni, haragudni nem szabad, mert öreg már szegény, inkább sajnálatra érdemes.

2013. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De az miért van akkor,hogy vannak igazán kedves,és a fiatalokkal

elég barátságos idősek is,meg olyanok,akik előszeretettel kötözködnek másokkal?

2013. febr. 2. 20:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezzel nem igazán értek egyet. A saját családomban illetve ismertségi körömben azt tapasztalom, hogy a viselkedés csak kismértékben változik öregkorra. Vagyis aki most idősen kötözködik a fiatalokkal, mindenkitől ki akarja erőszakolni a tiszteletet, vagy épp a korára és a tapasztalatára hivatkozva mindent mindenkinél jobban tud, az fiatalon is önérzetes és bunkó volt, ellenben a kedves öregek régen is kedvesek voltak. Persze kivételek előfordulhatnak, de azt nem mondanám, hogy a kérdező által említett viselkedések egyszerűen az öregségből következnek...
2013. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ott a pont utolsó!
2013. febr. 3. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!