Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondja azt mindenki,...

Miért mondja azt mindenki, hogy ne költözzek haza Magyarországra? Nem értem miért tartják rossz helynek. Vagy én nem ismerem eléggé a saját hazám?

Figyelt kérdés
1 éve élek UKben, a párommal. Ő már korábban itt lakott, igazság szerint a családjával költözött ki mikor Magyarország EU tagállam lett. Gyerekként sokat járt haza, Magyarországra így ismerkedtünk meg és jöttünk össze később. Nagyon szerelmesek lettünk egymásba és miután elvégeztem az egyetemet kiköltöztem hozzá, de a szerelem elvakított és nem gondoltam végig, hogy mibe is vágom bele a fejszémet. Mióta itt vagyok ugyanis 2 munkahelyem volt csak, mind a 2 1-2 hónapig tartott, utána nem kellettem tovább. (Ügynökséges munka). Páromnak van munkahelye és sokat is keres vele, de én gyűlölöm, hogy nem tudok dolgozni, holott diplomám van. A munkák amiket csináltam is gyárakban voltak és úgy érzem, nem azért tanultam, hogy egy gyárban savanyodjak meg. Munkát nem kapok a diplomámban, mert kérik hozzá az anyanyelvi angolt. Jól beszélem a nyelvet, de nem anyanyelvi szinten. Utálom, hogy a párom szüleinél lakunk, utálom, hogy idegen emberekkel kell együtt élnem és utálom, hogy a családom ki van készülve attól, hogy nem vagyok otthon. Nagyon összetartó a családunk, igazi mintacsalád vagyunk és elég jól is élünk, szóval én nem hiszem azt el, hogy Magyarországon olyan rossz a helyzet, hogy nem vagyok normális, ha vissza megyek. Vagy tényleg így van? Diplomás emberek sem tudnak megélni? Vagy mi a baj vele? A környezetemben mindenki meg tud élni, senkit se láttam még, aki tönkre ment, vagy nélkülözött, csak az olyanokat, akik nem tanultak, nem is igazán szerettek dolgozni. De természetesen, azok sehol sem élnek meg. Nem vagyunk mi sem gazdagok, de jól élünk, mert ügyesen osztják be a szüleim a pénzt és nem költekeznek ész nélkül. Kérdésem lényege, hogy szerintetek költözzek haza és hagyjam el a párom, vagy szenvedjek itt tovább, hogy hátha valami jó lesz belőle később? A párom nem akar hazajönni, mert itt jól keres és otthon nem keresne ilyen sokat, sőt közelében sem lenne meg itt a családja is, de szerintem nem minden a pénz. Nagyon hiányzik a családom, a barátaim, a hazám és gyűlölöm ezt az országot és bárcsak haza mehetnék, de esélytelen, hogy párom hazajöjjön. Inkább hagyna menni, mint hogy haza költözzön. Ő utálja Magyarországot. Mit tennétek a helyemben? Nagyon szeretem. De már belebetegedtem ebbe a helyzetbe. :(
2013. febr. 4. 13:58
1 2
 1/17 Andizsuzsi ***** válasza:
64%
Az, hogy diplomád van, nem garancia semmire. Sem itt, sem máshol. Azt neked kell eldöntened, hogy a kacsolatod fontosabb-e, vagy a honvágyad. Ebben helyetted senki sem tud dönteni. Nekem az az érzésem, hogy te itthon búrában éltél, óvtak a széltől is, és most, hogy a saját lábadra kell(ene) állnod, elfogyott a lelkesedésed.
2013. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem érzed magad jol akkor menj haza.Én 8 éve élek külföldön,de nekem eszem ágában.sincs hazamenni. Nincs honvágyam.Ha munkam sincs epp akkor sem.gondolkodom azon hogy hazamenni,csakbazon hogy majd talalok masik munkat itt.A te momdataidbol itelve mindenkepp haza vágysz.Hát akkor menj.Jobb lesz lehet.
2013. febr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
Azért mondják hogy ne költözz Magyarországra mert igencsak hanyatlik , onnan mindenki menekül , elmegy.Egyre rosszabb ott minden , semmi fejlődés nincs.
2013. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
A diplomáddal kitörölheted a valagadat. Én egész hétvégén rózsafüzért imádkoztam, hogy vegyenek fel végre egy állásra, amihez igazából 8 osztály kell. Diplomám van és 2 nyelvvizsgám.
2013. febr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Ha itt élnek akiket szeretsz, és odakinn nem találtad meg a számításodat, akkor nem tudom, min gondolkodsz. Egyébként sokan lennének a helyedben, hogy a döntő lépést megtették, elszakadtak a hazájuktól és egy olyan helyen élhetnek, ami az lehetőségek egyik hazája, de ha te személy szerint nem érzed jól magad, akkor egyértelmű a válasz. Annyira régóta meg nem vagy ott, hogy ne tudnád eldönteni, "rossz hely"-e Magyarország.
2013. febr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%

Persze ha mindenki elmegy, nem is lesz jobb soha.

Az embernek az a természetes állapota, hogy felnő és önálló családot alapít. Hogy munkája lesz-e, az nagyban függ önmagától is. Nem írtad, hogy milyen diplomád van, gyanítom, nem természettudományi, mert ahhoz elsősorban hozzáértés kell, nem anyanyelvi angol. Ezért azt sem lehet megítélni, azzal hol mekkora lehetőségek vannak. A válás biztos, hogy ne ma legjobb válasz. Itthon majd az lesz a probléma, különösen, ha itt sem kapsz munkát.

A döntés mindenképpen kettőtöknek kell meghozni, mégpedig a lehetőségek alapos átbeszélésével. Ebben elég tágra kell engedned a fantáziádat. Ha egyedül hozol döntés, örökké bánni fogod, majd mindent arra fogsz rá.


Vannak szakirányok, amelyekben itthon nehéz elhelyezkedni, mer túlképzés volt belőle az igényekhez képest. De egy csomó szakmában jól el lehet helyezkedni, ha nem is nyugati bérszintet, de tisztességes, sőt jó megélhetést el lehet érni. Ha nem így lenne, nem volna olyan mértékű a külföldi turizmus. Aki elmegy egy körútra vagy nyaralni, a kinti költségeket kell állnia, de úgy tűnik ezt elég sokan meg tudják tenni, és csak kevés közülük a pártcsatlósként jó élő.

2013. febr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyugaton általában nagyságrendekkel könnyebb boldogulni, és élni, mint otthon. Nincs akkora hajtás, fejlettebbek a dolgok, kevesebb stressz és negatív hatás éri az embert, kevesebb a lopás, nagyobb a közbiztonság, jobbak az élelmiszerek stb... ez mind a pénzzel van összefüggésben. Ezért rengeteg ember hagyja el - föleg mostanában - Magyarországot. Sokan ezért nem is akarnak visszamenni. A mérleg másik serpenyöjében az van, amit Te is leírtál. Család, barátok, rokonok, otthon érzése, anyanyelv. Aki kint marad, az ezt kénytelen elfogadni, aki hazamegy, kénytelen a nehezebb életet, azt, h ugyanannyi munkáért szerényebb életet kaphat.

Azt, h neked mi a fontosabb, csakis Te tudod eldönteni. A leírt problémáid egyáltalán nem hülyeségek. Kint mindenkinek szembesülnie kell ezekkel a problémákkal, de másmilyenek vagyunk. Valaki ki sem akar jönni, valaki kijön - visszamegy, valaki kint marad. Az biztos, h folyamatos terhet jelenthet kint - sokaknak csak tudatalatt - a "nem vagyok otthon" érzése. Találkoztam már több emberrel, akire negatív hatással volt ez. Sokan ezért boldogságukat csak abban keresik, hogy mennyit tudnak megspórolni, és mit érnek el. Lelkileg közben meg mennek tönkre, vagy sosem lesznek boldogok. Ezért, hallgass a szívedre is. Ha hazamész, fogadd el, hogy nem lesz majd annyi, és ne mérgelödj ezen. Tedd meg a töled telhetöt, az egyéni szinteden, hogy minél többre vidd, otthon. Nagyobb kihívás lesz, mint kint. Szerintem ez is lehet szép. Nem mindíg a main-stream-mel kell menni. Aki meg szidja az otthonlétet, annak a legegyszerübb elmenni. Nekem sem tetszik ami otthon van, de negatívan hozzáállni, és másra mutogatni a legegyszerübb. Ha mindenki tenné a dolgát, akkor még szar politika mellett is máshol lenne az ország.

Én is kint élek 3,5 éve, és nemsokára hazamegyek. Nem érdekel, h hányan hülyéznek le. Beszéljétek meg a pároddal, hogy kinek mi a fontos, és döntsétek. Sok sikert kívánok!

2013. febr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

A válasz nagyon egyszerű: azt az életszínvonalat, amit az Egyesült Királyságban megszoktál, itthon sokkal több pénzből tudnád csak fenntartani.

Garancia, pedig nincs, hogy kapsz munkát. Szép dolog a hazaszeretet, de abból nem lehet megélni.

2013. febr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha itt érzed jól magad, hát gyere haza :) ki tudja, lehet, hogy kapsz egy olyan lehetőséget, amit Angliában nem kaptál volna. Bár ez csak szerencse kérdése.
2013. febr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Otthon könnyebben kapnék biztos állást és jobb életkörülményeket szoktam meg, amiket a családom biztosított, viszont lehet, hogy hosszabb távon itt járok jól, nem beszélve arról, hogy nem tudok bele gondolni, milyen lenne a párom nélkül. Viszont azt sem tudom elképzelni, hogy ne legyen a családommal legalább 2 hetente fizikális kapcsolatom, mert mi nagyon összetartóak vagyunk, a családunk igazi minta-család, a szó szoros értelmében, kb mint az amerikai filmekben a minta-családok. Szóval így nekem extra törés, hogy kiszakadok és őröl a lelkiismeret is. :(
2013. febr. 16. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!