Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek olyan családot, akik...

Ismertek olyan családot, akik úgymond "saját erőből" (hibából) élnek rossz anyagi körülmények között?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy nem a bevételhez mérten költekeznek, vagy a fiatalkori elbulizott évek most köszönnek vissza - piacképes szakma/végzettség hiánya képében.
2012. nov. 26. 18:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Jelen.
2012. nov. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
60%
Igen.
2012. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
60%
igen
2012. nov. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
60%
Többet is.
2012. nov. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
50%

Rossz körülmények között nem élünk ugyan, de bőven elég ha annyit írok, Apám elcigizett már egy mostani luxus autó árát, vagy egy kertes házét

Ehelyett panelban kell poshadnunk, amire kell is költeni... A bevételt nem szoktuk figyelembe venni, úgy költünk hogy amit megkíván éppen az igényünk


Szüleim és én is szakmunkás végzettséggel rendelkezünk, mégsem éltünk soha rosszul mert jól fizetik őket, csak a k*rva cigi ne lenne benne a családi életben

20/F

2012. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
56%
Én nem ismerek.
2012. nov. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Megköszönöm, ha nem csak egy szavas választ adtok.
2012. nov. 26. 18:31
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Húha és sok családot ismerek (nagy az ismeretségi köröm). Közös bennük, hogy a gyerekek óta változott meg a helyzetük. Ebből 10%-ban pénzben kifejezhető mélyszegénységben élnek, a maradék 90%-ban elvannak, viszont lelki mélyszegénységben élnek.
2012. nov. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Csupa ilyent látok a környezetemben!!

A leghaloványabb fogalmuk sincsen a spórolásról, és egy fillérjük sem marad a hónap végére.

Pl. havi 25ezer Ft-os tel.számla,

avagy 10éves hitere meg vásárolt új autó, amiért még 6 évig kell további 3-4 milliót kifizetni a banknak!

Az autó jelenlegi értéke nem éri el az 1millió Ft-ot sem!

2012. nov. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
57%

6-os vagyok, kifejtem akkor.

Én az ún. műveltségi polgárság rétegéből származom, ismerőseim is, akikre rálátok, hasonlóképpen.

Ennek a jellemzője az, hogy a rezsin, ételen és többi alapszükségleteden spórolod ki, hogy erődön felül tanulhass, művelődhess. Mi vagyunk, akik a közszférában rekedtünk. akinek állása van, 60-85 E Ft nettót visz haza, jó esetben még cafeteriát, jutalmat is.

A legszorgalmasabb, legműveltebb és ahhoz képest legkevesebbet kereső réteg ez.

Kiugrási lehetőség egy van, a bevételnövelés. Módja: szakítani a megszokással és külföldre vagy a magánszférába menni NEM alkalmazottként jó adag bátorsággal, kalandvággyal.

2012. nov. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!