Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Svédországban milyenek a...

Svédországban milyenek a gyerekek? Úgy értem, hogy ott hogyan viselkednek?

Figyelt kérdés

A gyerekvédelmi törvény szigorúsága miatt kérdezem. Azt tudom, hogy a bántalmazás meg a pofon tilos. Az ilyen szülőktől elveszik a gyereket. De azt nem tudom, hogy elvehetik-e a gyereket azoktól, akik nem bántják, de nem úgy nevelik, ahogy kell. Pl. ha a gyerek a boltban más kosarába pakolja az árut szórakozásból, a szülő nem szól rá, mert szerinte ez természetes a gyerekkorban. Tehát, nem állít fel akadályt, nem neveli meg, hogy mit szabad és nem. Olyat is hallottam, hogy a hisztit természetes dolognak tartják.

Tavaly egy olasz család volt kint Svédországban. Meg szerették volna kóstolni az étteremben a helyi ételeket, de a gyerek pizzát akart, nem viselkedett rendesen, el akart menni, de az apja elkapta és elég durván bánt vele, hogy a helybéliek nagyon kiakadtak ezen.



2013. febr. 15. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

"nem állít fel akadályt, nem neveli meg, hogy mit szabad és nem. "


Nevelni nem csak agresszíven lehet. Sokkal jobban viselkednek nem csak a gyerekek, de a felnőttek is. Nagyon szabály követőek, nekem először nagyon nehéz volt ezt megszokni. Persze ott ezt látják a felnőttektől, így ez természetes nekik. Egyébként bevásárlásra vagy hasonló helyekre nem nagyon visznek gyereket, mivel sokan házhoz rendelnek vagy állandó babysitter van.

2013. febr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
61%
Nagyon el vannak kényeztetve!! Svédország a második a "gyerekjóléti" listán Norvégia után. Èn azt tapasztalom hogy fegyelmezetlenek, tiszteletlenek, bunkok..Nem ismernek se embert se Istent. Köpnek a szabályokra. Az iskolában nagyon minimálisak az elvárások, nincs olyan hogyha késel akkor beírnak, nincs olyan hogy igazolatlan óra.. ha bemész bemész, ha nem nem. Nincsenek nagy elvárások feléjük nézve. Èn Svédországban élek 4. éve és ezt tapasztalom. Ès én nem fogom itt nevelni a gyerekemet az is biztos!
2013. márc. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Én Norvégiában élek már 25 éve. Ugyanazt látom, mint az előző...

Rossz az, amikor a lovat a szekér után fogják be. A szigorú skandináv törvényekkel elvileg egyetértek, de ezek bevezetésének az lett volna a feltétele, hogy előbb rendbe teszik pl. az iskolarendszert.

Senkit se lehet megbuktatni (ezt a gyerekek is tudják), nem is tanul senki szinte semmit. De otthon se biztatja őket senki, hiszen a szüleik is ezt élték meg. Pl. most Osloban, a szomszéd utcai középiskola igazgatójának a leváltását követelik a szülők, mert be akarta vezetni, hogy a gyerekek kapjanak házi feladatot !! Nem ő az első, aki próbál valamit tenni, a többit már leváltották... De látszik is az eredmény, pl. a tanulmányi olimpiákon Norvégia (Svédországgal együtt) rendszerint a mezöny alsó felében végez. Olyanok "érettségiznek le" tömegével (vizsga nem szokott lenni Norvégiában), azaz kapnak diplomát, akik nem is tudnak folyamatosan olvasni - nem vicc !! A tavalyi oslo-i tanítóképző évfolyamának végzősei között lefolytatott felmérés szerint 60 %-a nem tudta, mi a különbség a kör és a gömb között !! Norvégia középiskoláiban szükséges számtantanár-állások 35 %-át töltik be matematikai egyetemet végzettek, a többit az, aki elvállalja...

Ez már a második-harmadik generáció, aki ilyen vadhajtásként nő fel, vagyis a szülők is ilyenek, a tanárok is... Elég meghallgatni egy templomi szentmisét, olyan mint egy cirkusz. A gyermekek hancúroznak, senki se szól rájuk, a lelkészt se nagyon lehet hallani.

2013. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as válaszadó: a leírásod meglepett engem! Akkor gondolom, történelemből, művészettörténetből vagy földrajzból sem jeleskednek.
2013. máj. 2. 20:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Erre nincs rálátásom, de ha véletlenül jeleskednének is, az nagyon meglepne...
2013. máj. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Itt Osloban érettségizett fiatalokkal utaztam és valamivel kapcsolatban megemlítettem Napoleont. Kérdeztem, ismeritek-e ? Persze, válaszolták kórusban, azt mi is szeretjük. Hogy-hogy szeretitek, kérdeztem. Kiderült, hogy a Napoleon nevű süteményre gondoltak (Napoleon kake). A császár-tábornokról nem hallottak...
2013. dec. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez most vicc amit a korábbi válaszolók írtak? Annyira nem tudom elhinni; bennem nem ilyen kép élt Norvégiáról. :O
2013. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor még mondok egyet, ami nem hogy vicc, de megtörtént és viccként élt tovább (találkoztam vele internetes vicc-oldalakon). Az új osloi Operaház egy gyönyörű épület, amit nemrég adtak át, pont a tenger mellett épült fel. Sokak szerint vetekedik a sydney-i Operaházzal. Mondanom sem kell, hogy ez Norvégia első és egyetlen operája...

Na, meghirdették Csajkovszkij Hattyúk tavát (norvégul Tsjajkovskij - Svanesjøen) és mit ad isten, már az első felvonás alatt megérkezik a Légimentő egy helikoptere. Hamar tisztázták a helyzetet: többen olyan úszógumit vittek, ami rádiós-vészjelzéseket ad le...

2013. dec. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%

A svéd közvélemény állítólag igencsak befolyásolható. pl a közép- és kelet-európaiakat általában tanyasiaknak nézik, függetlenül attól , milyen településről érkeztek. A svéd tévé gondoskodik arról, h ezt higgyék.


Ha ilyen a legtöbb svéd felnőtt, milyenek lehetnek a svéd gyermekek, általában...?

2013. dec. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
(Svédországban élt magyar tapasztalta.)
2013. dec. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!