Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság a korombeliek tényleg...

Manapság a korombeliek tényleg ennyire "modern világ függők"?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és mi haverokkal rendszeresen járunk gyerekkorunk óta összevissza.Erdőbe ,tanyára kimegyünk, bunkert építünk,beszélgetünk,hülyéskedünk,íjat,csúzlit csinálunk benézünk egy telekre almát (vagy ami van gyümölcs)eszegetünk aztán a gazda kutyával jól megkerget minket :D.Homokbányába szoktunk menni bicikliversenyre, birkozunk meg minden ilyesmi.

De 1-2 osztálytársamat kivéve mindenki olyan "modern világ függő".Egész nap tv, számítógép, telefon.Megkérdezem tőlük hogy szoktak e valahova járkálni csavarogni vagy ilyesmi, akkor kb. ilyen választ kapok "nem akarok menni sehová, minek legyek az erdőbe vagy akárhol menjek csavarogni, mikor ottvan nekem a telefon meg a Facebook.Ha lemegyek náluk megkérdezem jönnek e velünk valahova csavarogni akkor sose jönnek mert vagy tanulniuk kell vagy segíteni kell otthon.Holott számítógépeztek meg tv-ztek.

Mi vagyunk ennyire "lemaradva" vagy ők ilyen kis magányos kockák?



2013. febr. 15. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos sokan ilyenek. Én is kívülállónak érzem magam, mert a facebookot konkrétan utálom, de azért nem árt, ha van, mert mindent ott beszélünk meg csoporttársakkal is, haverokkal is. A mobilom egy elég régi kis béna Nokia, mert amire én használnom, arra tökéletes (hívás, SMS, zenehallgatás). Amennyiben várnom kell valahol, akkor a körülöttem lévőkkel ellentétben (akik legtöbbször csak nyomkodják az okos telefonjaikat) előveszek egy könyvet és olvasok. Nagyon szeretek olvasni és az a vicc, hogy ezért már meg is szóltak :D minek olvasok annyit, ilyen hülyeséget... Hát ez van... rossz korba születtünk, Te is, én is.
2013. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Én is ki szoktam járni a homokbányába...heroinozni...
2013. febr. 16. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
88%

Azokról nem beszéltél akik 13-14 éves kortól aktívan isznak és dohányoznak + egyéb és felállított haj, fültágító, rajkereszt....

Ez is nagyon gyakori szinte még gyakoribb és talán ártalmasabb is...


péntek party, szombat buli, esténként iszogatás... és már 19 éves korukra butábbak, elkezdenek gyúrni mert más már nem marad nekik, intelligencia nincs marad a testedzés ...

2013. febr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
90%
Hát én meg itt érzem magam kívülállónak :D Sajnos én majdnem az egész napomat a gép előtt töltöm (kivéve suli időszak és egyéb elfoglaltságok amikre néha megkérnek) De mondjuk én a gép előtt tanulok is nem csak játék,facebook meg ilyen agyatlan dolgok :D Mennék én, de nincs kivel a régi barátaim is olyanná fajultak amilyeneket az előttem lévő ember írt (buliznak,fültágesz,pia,meg a legnagyobb problémájuk is az, hogy a hajuk rosszul áll) szoktak hívni, hogy menjek velük de most őszintén minek? Azért, hogy hallgassam azt, hogy xy xy-al milyen jól elvolt 5 hétig aztán szakítottak. Kösz kihagyom :D Szóval én ezek amiatt vagyok így, hogy egész nap a gépet nyomom mert a környezetemben alig ismerek kb 3-4 embert akik "normálisak" lennének. Bár lehet, hogy én is ilyen lennék ha nem kezdtem volna el nézni egy embert youtube-n ("HErBY" delypeter) igaz, hogy a legtöbb videója agyatlanság de nagyon értelmes ember és nagyobb okosságokat tud mondani mint a legtöbb mai ember.
2013. febr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Az a normális amit ti csináltok!

Én 16 éves vagyok,de én is szoktam haverokkal kimenni határba esti tűzgyújtás,nyársalás,beszélgetések, hogy pl: mi történt héten stb...nekem is vannak olyan haverjaim akik sose sehova nem jönnek ki,mert mindig találnak kifogást..

ezeket én sem szeretem..de nem érdekel.. van 2-3 haver akikkel mindig lehet v.mit csinálni és mi is kint csavargunk..szóval örülj neki,hogy ezeket csinálhatod..sokkal jobb gyerekkorod lesz mint a többieknek hidd el..:) csak 1 a fontos,sose füvezz,cigizz,és egyéb káros dolgok! élvezd míg gyerek vagy! "élj mindennap úgy, mintha az lenne az utolsó"

2013. febr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ti biztosan nem vagytok lemaradva. Nem nevezném egyáltalán annak, csak tudjátok mi a gyerekkor. És 10 év múlva lesz mit mesélnétek. Ők meg maradnak az élmények nélküli világban, esetleg az lesz a legnagyobb élményük, ha kapnak 50 értesítést a facebookon. Sokkal több tapasztalatot tudtok majd szerezni a "csavargások" által. Épp a homokbányával vigyázzatok. Személyes tapasztalatként meg annyit tudok mondani, hogy szívesen emlékszek vissza azokra az időkre, mikor a legjobb barátnőmmel 12 évesen a folyó partján kiszemeltünk egy közös fát, amely ágára kész fészket csináltunk, deszkákkal, fűzfaágakból levelekkel szépen kiraktuk. Mindkettőnknek volt egy ilyen kis fészke és szuper volt. Akkora lehetett, hogy le is tudtunk feküdni. Én ilyen fakedvelő leányka voltam. Kaptunk kis költözpénzt, bevásároltunk és megettünk ott. Kimentünk a mezőre és ott is a fát kerestük az unokatestvéreimmel. Volt három vadkörtefa.. na azok voltak a szép idők. :) Ne aggódj, jól teszitek amit tesztek. Jó olvasni, hogy vannak még ilyen fiatalok is.
2013. febr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Drogtól meg ilyenektől nem nagyon tartunk.Mi magunktól nem fogyasztunk ilyesmit, mások nemtudják hogy hol van a mi "bázisunk", ha valaki meg kínálgatja otthagyjuk a fenébe.

Valamelyik válaszoló írta (nem jegyzem a sorszámokat bocsi)hogy ő azért nem megy ki mert nincsenek ilyen haverjai.Nos igen ezt megértem egyedül nem olyan buli, de az én osztálytársaimnak bőven lenne kivel menni.(Egyékbént herbyt énis nézek néha ha akad rá időm :D)

Falusi gyerekek lévén (alig 2000 lakosú kis faluban lakom,városba járok iskolába)körbe vagyunk véve a "természettel".Nomeg a nagyszüleink is erre tanítottak minket.

2013. febr. 16. 17:02
 8/8 fery66 ***** válasza:
100%

Te vagy a normális!!!(A világ kényszerpályán van.?)

Én is kb. ilyen helyen nőttem fel,sokat bicikliztünk,csavarogtunk,ezt a részét nem bántam meg.

Vannak(lesznek)még normális emberek.Sok sikert.

2013. febr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!