Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság vannak-e még hősök?...

Manapság vannak-e még hősök? Szükség van/lenne rájuk? Reális képet adnak-e számunkra a valós életről?

Figyelt kérdés

2012. szept. 8. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Kik azok a hősök? Nagyon relatív.
2012. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, részben ezért is kérdeztem, kinek ki számít hősnek. De amúgy alapból gondoljunk most (az egyszerűség kedvéért) a hagyományos hőstípusokra, akik egy eszméért feláldozzák az életüket. Egyetértetek-e velük?
2012. szept. 8. 19:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, vannak, szükség van rájuk, egyetértek velük, nem adnak reális képet a valós életről.
2012. szept. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de akkor miért van rájuk szükség, ha nem adnak reális képet a valóságról?
2012. szept. 8. 19:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit nevezünk hősnek, igen. Nem tartom hősnek azt, akinek ugyan nem tetszik adott életszituáció, még is belekényszeríti magát.

Hősnek tartok viszont abszolút hétköznapi embereket is akár, akik megküzdenek a maguk életével, esetleg betegségével és annak minden nehézsésgével együtt csak csinálják és csinálják. Gondolok itt pl egy kisgyerekre, aki egy súlyos betegséggel küszködik, ugyanakkor hősnek tekintem azt a szülőt is, aki képes mosolyogni és életet vinni a súlyosan beteg kisgyereke életébe. Na ez csak egy példa.

Nem mondanám, hogy reális képet adnak, de ha arra gondolok, amit ÉN nevezek hősnek, akkor szeretném, ha ez lenne mindenkinek a természetes és valós.

2012. szept. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem nincsen a hősökre szükségünk, és elitélem őkez teljesen! Ma ott vannak a mentők, tűzoltók, rendőrség.
2012. szept. 8. 19:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Végigolvastam a válaszokat, és megelőztél kedves kérdező :)

A hagyományos hőstípusok számomra a mentők és a tűzoltók. Egyszer láttam, hogy egy baleset után, mit meg nem tettek az tűzoltók, hogy kiszabadítsák az embereket egy összetört kocsiból. Önzetlenül. És tényleg önzetlenül, mert amennyi pénzt ezért a munkáért kapnak az azért a világ szégyene.

Ugyanígy a mentők is, ha baj van rohannak és segítenek, életeket mentenek nap mint nap.

2012. szept. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!