Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan illeszkedhetnék be a...

Hogyan illeszkedhetnék be a sulimba?

Figyelt kérdés

9-es vagyok, szeptember óta járok ide, voltam pecúr avatón is de nem tudok sehogy sem beilleszkedni. Csak olyanok vannak a suliban akiket névről vagy látásból ismerek és nincs alkalmam ismerkedni velük. Így meg tök rossz, hogy egész nap az osztályommal állok a folyosónkon és nem vagyok jóba senkivel, közbe meg akik 1-2 hete jöttek az osztályba már vannak is haverjaik más osztályból. Mindenki azt mondja, hogy jó iskola meg olyan mint egy nagy család (csak 8 osztály van, mindenki ismer mindenkit). Csak azoknak vannak haverjaik akik isznak, cigiznek, lányok közül akik kirakják ami van stb. Én nem ilyen vagyok de szeretném ha szeretnék iskolába járni. Csak akkor megyünk ki a barátnőmmel a folyosóról amikor reggel bemegyünk meg amikor vége van az órának, max még akkor amikor nagyon muszáj vc-re menni. A lányok nagy része flegma meg lenéző, a fiúk nagyképűek, valamelyik csúfolódni is szeret. Szóval szar az egész. Sulin kívül sincsenek barátaim. Mit tegyek, hogy jó legyen?

16/L



2013. febr. 18. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen neked kell kezdeményezned. Keresd meg a kialakult klikkek között a leggyengébb pontokat és velük próbálj meg haverkodni. De úgy nehéz dolgod lesz hogy már egy ideje ott vagy és még mindig semmi, valószínűleg már rég leírtak téged.
2013. febr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ha 8 osztály van, hogy vagy 9.-es?

Azt se értem pontosan, hogy az a baj, hogy a osztályba nincsenek barátaid, vagy hogy más osztályokból nincsenek, amikor a többieknek van.

Próbáljatok többet kijárni a folyosóról, ismerkedni másokkal. Ha csak egy helyben álldogáltok mindig, nem biztos, hogy összebarátkoztok valakivel.

2013. febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindegyik évfolyamon 2 osztály van. Szóval nem is vagyunk olya sokan. Az a baj, hogy a mi folyosónk a legeldugottabb hely az egész suliban. Az a szabály, hogy egyik osztály sem maradhat a teremben szünetben így sokkal nehezebb.
2013. febr. 18. 20:08
 4/10 anonim válasza:

Én ismerem ezt az érzést, de én hetedikes voltam és most vagyok kilencedikes :) Én hetedikben elég nehezen illeszkedtem be de ennek családi okai voltak és a lényeg hogy nagyon antiszociális voltam! ez nem jó!

Nekem ami bevált vagyis hát magától történt, hogy az akkori padtársam szimpatikus volt és óra közben egyre többet beszélgettünk és már-már megnyíltam felé! Ő meg bevitt a baráti társaságába és most már nagyon szeretek suliba járni! ez nekem egy olyan év volt, mert hetedik első félévében szenvedtem :D 15/L

2013. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
szóval a lényeg, hogy ne görcsölj, tanulj meg nevetni és értékelni az apró dolgokat! Sétálj sokat és tanulj a folyosón... Vesd bele magad az életbe és akkor meglátod hogy sikerülni fog! 5# (bocsi ez lemaradt)
2013. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát a nevetéssel nincs gond. A világ összes hülyeségére vevő vagyok és nagyon sokat nevetek még suliban is. Itt az gáz ha valakit tanulni látnak. Az osztálytársaimmal jóba vagyok, vagy háromszor beszéltem más osztályból emberekkel.
2013. febr. 18. 20:17
 7/10 anonim válasza:
aztán ott van a kisugárzás! Nagyon apró dolgokon is múlik ám! Amikor egyedül vagyok akkor foglald el magad de ne ugy hogy ne tudjanak hozzád szólni... viszont ha álsz akkor csak lazán és ne görnyedj és a lábad se tedd keresztbe és a kezeidet is hagyd szabadon :D a tanulást akkor lőttük.. nemtudom mit szoktak nálatok a suliban de terelődj te is és érdeklődj! Budapesti suliba jársz? 5#
2013. febr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
vagy*
2013. febr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem. Miskolc mellett egy kis városban.

Cigizzek én is? Megéri, hogy itthon kapjak érte?

2013. febr. 18. 20:26
 10/10 anonim válasza:
Miattuk ne cigizz! Inni sem kell! ismerem mindkettőt de ha ők ilyenek akkor inkább keress másfele embereket. Biztos vannak másik akik szintén kihagyják ezeket.. De tényleg nem éri meg mert magadat teszed tönkre és ez nem olyan aduász ami miatt könnyebben be tudnának fogadni! olyat keress amiről lehet beszélgetni! ha valamit találsz amiben megegyeztek a másikkal akkor az egy jó szituációban meg lehet finoman jegyezni és máris elindult egy beszélgetés :)
2013. febr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!