Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért baj ha kimondom a...

Miért baj ha kimondom a véleményem? 15/L

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, egy kicsit félőrült lány... Szeretek nevetni bármit megteszek azért hogy jó legyen körülöttem a hangulat. Most mentem gimibe és sok új barátom szereztem, és most a baráton volt a hangsúly. Nincs senki akit az új sulimból legeslegjobb barátomnak hívhatok. Sok emberrel jóban vagyok de örök második ha értitek... Lehet hogy azért mert elmondom mindenről a véleményem? Miért gyáva körülöttem mindenki? Ha pl. én utálom az x faktor énekeseit mindenki nekem támad hogy azok igenis jók stb... De ez csak egy példa. Szinte mindenről mindenkinek ugyanaz a véleménye és rögtön torokra mennek aki mást mer mondani... Miért?:( Azok akikkel mindig jóban voltam valahogy eltűntek az életemből...Amúgy van egy legjobb barátnőm de ő az a jó tanuló nagyon jó kislány, mert én se vagyok rossz de nem is az a 5ös tanuló... Annyira szeretnék olyan barátokat akik szeretnek elfogadnak, jókat tudnánk hülyéskedni és nem cserélnének le egy másik "menőbb" gyerek miatt :'( már kezd komolyan elegem lenni.....

#barátkozás #vélemény kimondás
2013. febr. 19. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán Te is érzed, hogy nem csupán ennyiről van szó.
2013. febr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
figyelj, ha elmondod valamiről a véleményed, akkor számolj azzal hogy lesz akinek nem tetszik, persze ők is hibásak amiért neked támadnak a véleményed miatt, nekem is van barátom aki leszaroz valamit amit én szeretek, de nem fogom emiatt lebaszni mert tiszteletben tartom a véleményét
2013. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem tudom hogy néhány embernek más egy adott dologról a véleménye de akkor is azt mondja mint a többség. Én pedig nem. Ezzel van bajomm :/
2013. febr. 19. 18:44
 4/5 anonim ***** válasza:

"Úgy értem tudom hogy néhány embernek más egy adott dologról a véleménye de akkor is azt mondja mint a többség. Én pedig nem. Ezzel van bajomm :/"


- Ennek örülük, csak Te nem erről szól a kérdésed.

2013. febr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért nem fogadják el hogy más a véleményed, mert érzik, hogy lenézed őket, amiért valamit gondolnak, plusz még azért, mert össze is tartják az ugyanolyan látásmód, így te is elhatárolod magad tőlük ("te más vagy", "mást gondolsz"), ezért természetes hogy ők is ezt látják benned, hogy más vagy és mást gondolsz, nem vagy vevő az ő véleményükre. Próbáld meg megérteni őket, hogy mit miért gondolnak, és gondolkozz el azon, hogy mindezt csak azért mondod-e, mármint a más véleményt, hogy többnek, egyedibbnek gondolhasd őket? Próbáld meg nem támadásként mondani ezeket. Azt gondolhatják, hogy "jól van ha ennyire külöbözni akar akkor hát különbözzön is." Képzeld el milyen lenne ha mindenki azt gondolná mint te de valaki lenne aki mindig mást mondana, amit te és a "csoportod". Azt gondolnád hogy "jaj mi van különcködik ráadásul nem fogadja el azt amit ÉN szeretek , ami Én vagyok. Akkor nem akarnál vele olyan jófej lenni, mert támadást éreznél felőle, hogy a te identitásodat le akarja rombolni.

Nekem is volt ilyen, én örök egyéniségnek, különcnek tartom magam, akit nem ért meg senki, és most az osztályból összevesztem azzal a lánnyal akivel a legjobban voltam... amúgy hasonlók vagyunk, rámírhatsz és beszélhetnénk, kíváncsi vagyok miket gondolsz még, meg ilyenek..:)

15L

2013. febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!