Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki vaterázik az mennyire...

Aki vaterázik az mennyire szereti, örül, hogy köthet adás-vételeket? Az emberekkel akikkel találkoztok, leveleztek mennyire vagytok velük megelégedve? Szimpatikusak? Normálisak? Sokszor akadtok nehezen kezelhető emberrel?

Figyelt kérdés

Én már 5 éve csinálom (21 vagyok), és már több száz adás-vételem lezajlott, közelítek az ezerhez.

Mostanában elég sok könnyelmű emberrel találkozok. Nem fizetnek(nem utalnak), nem jelentkeznek az árú megnyerése után, nem jelennek meg rendszeresen az átvétel helyén, legfeljebb késnek, de van aki el sem jön és nem hív, nem ír, semmi.

És ami a leggyakoribb: tiszteletlen hangvétel. Pökhendi, cinikus. Köszönni nem tud, sokszor úgy köszönnek: szijamija, szióka, cia(?)...

Én nagyon hasznosnak találom ezt, hogy eladhatunk bármit, és tényleg nyerhetünk is, ez meg végképp a legjobb. De egyre rosszabbak akikkel találkozom.

Lehet, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, ti milyen tapasztalatokkal rendelkeztek?


én sokáig szüneteltettem a személyes átvételt is(pedig budapesti vagyok), amiket írtam amiatt, illetve rengeteg kellemetlen helyzetem volt, olyan emberrel találkoztam akik kukacoskodtak, belekötöttek mindenbe és még ki is röhögtek.


Akik postán rendeltek árút, nagyon hálásak, senkinek egy betű kifogása nem volt, mindig mindent tiszteségesen, részletesen megírok. De a személyes találkozók borzalmasak voltak számomra.


2013. febr. 21. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Én összesen 10-nél kevesebb üzletet kötöttem eddig, az eladásokat és a vásárlásokat együttvéve, de 1 eset kivételével mindegyikkel elégedett voltam, normális, korrekt emberekkel kötöttem üzletet. Abban az 1 esetben elképesztően alacsony áron nyertem meg egy terméket (ha jól emlékszem, 25 000 Ft volt a villámára, és én 1000 Ft-ért nyertem meg). Gondolom, nem akarta ennyiért ideadni, nem tudtam őt sehogy sem elérni, ha mégis, akkor bunkó volt, nem is valósult meg végül az adásvétel sajnos.

A személyes átvétellel kapcsolatban is pozitív tapasztalataim vannak, bár nem tudom, milyen holmikkal üzletelsz, én pl. többnyire gyerekcuccokat vettem, gyerekülést, ilyesmit, aki ilyen dolgokat ad el, az rendszerint komoly.

2013. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

felnőtt (többnyire) női ruhák. póló, nadrág, cipő, kiegészítők, stb.

Nálam is volt, hogy az anyagiak közbe szóltak, de mindig próbáltam diplomatikusan kommunikálni. Nem úgy mintha puszi pajtások lennénk. Itt pénzről van szó... Én is 17 évesen kezdtem, de tudtam: a pénz az pénz. Hogyha valamit megvásárolok, akkor felelősséget vállalok azért, hogy kifizetem, vagyha nem tudom(mert nagyobb összegről van szó), akkor a negatív értékelést igenis jogosnak érzem. Én is kaptam: oda is írtam, hogy teljesen jogos, és további sikeres(ebb) adás-vételt kívánok.

Az én csőlátásommal van baj? rugalmatlan vagyok?

2013. febr. 21. 16:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 40 üzletet kötöttem eddig, mondjuk többségében vásárolok. Eddig kétszer csalódtam, egyszer amikor egy eladó olyasmit árult, amihez egyáltalán nem értett, egyszer pedig, amikor valaki leütötte az egyik cuccom és nem lehetett elérni. Utóbbi megkapta a megfelelő értékelést, tiltólistára tettem és részemről le volt zárva a dolog. Ezt leszámítva vevőként és eladóként is pozitívak a tapasztalataim.
2013. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egy ideig vásároltam Vaterán, de leszoktam róla. A legnagyobb problémám azzal volt, hogy rettentő sok rugalmatlan ember van... és őket is meg tudom érteni, de már a hócipőm tele volt, amikor kirángattak az isten háta mögé egy olyan lépcsőházba, ahol nem voltak rendesen felírva lakónevek meg rossz volt az ajtó, és nem lehetett normálisan kinyitni, meg hogy megbeszéltük, hogy bocs, személyes okok miatt csak egy hét múlva tudom átvenni, leokézta, és 3 nap múlva kaptam a negatívot, olyan ócsároló dumával, mintha embert gyilkoltam volna. Meg olyan, aki kétértelműen mondja el a találkahelyet, aztán neki áll feljebb, hogy nem ott vagyok (azt mondta, "az Örs vezér téri gyógyszertár előtt", aztán én az IKEA mellettiben voltam, ő meg az Árkádosban).

De Facebookos eladós csoportokban még aljábbak voltak... 14 éves szolis kis p...a, aki 6x változtatja meg a találkahelyet egy éjszaka alatt, aztán nem oda megy, ahova megbeszéltük utoljára, aki kérés nélkül tukmálja rám a cuccait, akire várok 3/4 órát 40 fokban a Lehel téren a villamosmegállóban árnyék nélkül, és kapom az üzenetet, "Bocs, kimentél a fejemből, mert ma kib...tak a suliból, és ugye megérted, hogy ez most nekem annyira nem volt fontos"...

2016. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!