Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a buddhista...

Mi a véleményetek a buddhista (vallású) emberekről? Szimpatikusak? Hogyan jellemeznéd őket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Mi a véleményetek a katólikus (vallású) emberekről? Szimpatikusak? Hogyan jellemeznéd őket?

Mi a véleményetek a református (vallású) emberekről? Szimpatikusak? Hogyan jellemeznéd őket?

Mi a véleményetek a muszlim (vallású) emberekről? Szimpatikusak? Hogyan jellemeznéd őket?


Szerinted hogy lehet egy embert a vallása alapján jellemezni??

A tulajdonságai alapján lehet,de hogy miben hisz,az egy dolog.

2011. nov. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
A vallást magát lehetne, de hogy milyen emberek hisznek benne azt nem. Minden ember más, a jellemük nem a vallásuktól függ.
2011. nov. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elnézést, ha valakit esetleg megsértettem nolna...


Természetesen van annyi eszem, hogy nem az emberi jellemüket kérdezem, hanem mondjuk a hitvallásukból adódó lelkületük milyen?


Eddig mindíg azt olvastam, hogy a buddhisták nagyon nyugodtak. A lelki nyugalomról, a lelki békéről szól az életük, ezért "is" meditálnak.


Mindezek fényében (bár ezek csak az én tapasztalataim) elég furcsa számomra ha egy budhista gyülölettel és agresszivitással van tele...(akinek nem inge ne vegye magára!) Ez is jellemző ere a vallásra?

2011. nov. 17. 21:24
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
A buddhista is csak ember, amíg meg nem világosodik. Tudja, hogy nem kellene durvulni, de ő is elveszíti a fejét.
2011. nov. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A buddhizmus, mint a többi vallás sem szól gyűlöletről.

A másik elfogadásáról, a lelki béke kereséséről, és a reinkarnációba vetett hitről, valamint a születés, és halál körforgásából való megszabadulásról szól.


[link]

2011. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mit értesz gyűlölet illetve agresszivitás alatt konkrétan, példákkal, nem általánosságban
2011. nov. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Például kedves mab, a te kérdéseid, és válaszaid melyek ihlették e kérdésemet... és sajnos ez igaz, nem kötekedés!
2011. nov. 19. 11:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

A legjobb barátom buddhista: azelőtt is ismertem őt, amikor még semmilyen vallást nem gyakorolt. Amióta buddhista lett, azóta nagyon sokat változott a srác előnyére. Sokkal jobban beosztja az idejét, nem idegeskedik mindenen, stb.

Egész lényéből kimondhatatlan öröm sugárzik.

Üdv: 29/l

2011. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi Volt benne konkrétan a gyülölet és az agresszió?


Elkárhozással fenyegettem?


nem.


Pokollal fenyegettem?



nem.



Azt állítottam, hogy csak a buddhizmus érvényes?



nem.



Mentegettem bármilyen vallásháborút eretneküldözést etc.:


nem.



Ja hogy az ilyen dolgokat nem tartom vallásos (így keresztény dolognak sem) Sajnálom, néha rákell mutatni a nyilvánvalóra.


Többször és pontosan elmondtam, hogy nem a kereszténységet és nem a keresztényeket nem értem, hanem azokat akik kizárólagosságra törekednek és így szellemi verbális és fizikai szinten (ez utóbbi nem feltétel) erőszakot követnek el.



EZT a magatratást igen is érthetetlennek tartom, és ehez jogom van.

2011. nov. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!