Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szuleim nagyon azt akarjak,...

A szuleim nagyon azt akarjak, hogy csinaljak B jogsit, de en sose gondoltam arra, hogy valaha sofor legyek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szerintetek,megeri,hogy neki alljak,vagy az egesznek semmi ertelme nem fog lenni?Felek,hogy azutan sem fog vonzani a vezetes.27 eves no vagyok.

2013. febr. 25. 00:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Már régen meg kellet volna csiálni.

Anyámnak is van B. /68 éves/ Ha muszály, mellékúton most is el megy vele.

2013. febr. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit értesz "sofőr" alatt, hivatásos sofőrt? Mert a B az nem arról szól, az a normál jogsi, ami sima autóvezetéshez kell. az meg elég furcsa, hogy 27 évesen nem akarsz megtanulni vezetni. Ez alap dolog.
2013. febr. 25. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy vagyok vele, ha nincs autóm, minek a jogosítvány?
2013. febr. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Ha megnézed, az állások nagy részéhez további három alap dolog kell (magán a szakmán kívül), amit elvárnak:

-Nyelvtudás

-Számítástechnikai ismeret

-Jogosítvány

Szóval nem tudom, hogy hogy állsz ezzel, de az nagyon kellemetlen, amikor az állásinterjúkor közlik, hogy van 2 hónapod letenni a jogsit.


Továbbá soha nem tudhatod, hogy mikor keletkezik olyan helyzet, hogy vezetned kellene. Legyen akár katasztrófa, akár hétköznapi helyzet. Például a férjed beteg lesz, kórházba kerül, de kiengedik, hiába nem tud lábra állni. A buszon ölbe vinni elég necces, taxit hívni pedig egy bizonyos távolság után egy vagyonba kerül.

De ez csak egy példa volt. Magyarán ha messzebb útra mész, és időhöz vagy kötve vagy valami miatt a tömegközlekedést nem veheted igénybe, netalántán nagyobb csomagot akarsz elvinni valahova, akkor ez az egyetlen kényelmes megoldás.


Egyszerűen csak legyen egy papírod, amivel vezethetsz.

2013. febr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Antimod ***** válasza:
Szerintem sem árt. Legalább a háttértudásod meglegyen, hogy vezetni tudj, ha a szükség úgy hozza. Ez a papírnál is sokkal fontosabb.
2013. febr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

A jogosítványt nem csinálják, hanem szerzik. Csak Erdélyben "csinálják" azok a magyarok, akik elhanyagolják az anyanyelvüket (sa-mi fac carnet). Ezek a telefont is adják, ahelyett, hogy felhívjanak valakit (da-mi un telefon). Ezeket a román kifejezéseket szimplán átfordítják magyarra, így lesznek ezek az idióta kifejezések.

A kérdésedre: A jogosítvány kell, fogj neki és "csináld" meg. A B kategória, az nem sofőr-nek való, hanem "úrvezetőnek". A doki, akit hazahívsz betegség esetén, ő is B kategóriával rendelkezik. A gyár igazgatója is B kategóriás jogosítvánnyal vezet.

2013. febr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a mai világban alap, hogy az embernek legyen jogosítványa. Sosem tudhatod mikor jön jól. Azonkívül lehet megszereted. Én nőként pl imádok vezetni, olyan mintha repülnék vagy nem is tudom mihez hasonlítsam :D
2013. febr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak akkor van értelme annak, hogy megcsináld a jogsit, ha fogod is használni. Ha nem fogod, akár azért, mert félsz a vezetéstől, akár azért, mert nincs rá szükséged, teljesen fölösleges ennyi pénzt kiadni érte. Egy csomó olyan felnőttet ismerek, akik megcsinálták a jogsit, mert "az olyan alap dolog, mindenkinek kell, hogy legyen", de nem is használják, mert vagy olyan helyen dolgoznak, ahová nem érdemes kocsival menni (Budapest belvárosában gyorsabb és egyszerűbb a metró, mint az autó), vagy mert fél a forgalomban.

Hogy félsz-e, azt persze nem lehet előre tudni, de ha esetleg utasként is félsz az autóban, akkor én biztos nem vágnék bele. (Amúgy jogos, rengetegen baromállat módjára közlekednek, némi egészséges veszélyérzetre szükség van.)

2013. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem van jogsim, de nem szeretek és nem is merek vezetni. Nem magamat féltem, inkább a többi gyanútlan embert, akiknek fogalma sincs milyen szétszórt vagyok....:)
2013. febr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hat igen mar 2 eleg jol fizetos allast szurtam el,mert persze kellett a jogositvany.Kocsink van amit a ferjem vezet...egyelore,mert tenyleg ideje lenne mar nekiallni,elsosorban nekem lesz konnyebb tobb szmpontbol is.
2013. febr. 25. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!