Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha női egyenjogúság van akkor...

Ha női egyenjogúság van akkor egyesek miért panaszkodnak ha nem élvezhetnek bizonyos előnyöket?

Figyelt kérdés

Tehát,hogy nem engedem előre a buszon meg az ehhez hasonlók, nem adok meg olyan dolgokat amit egy nőnek illene.Például skandináv országokban nem engedik előre a nőket mert egyenjogúság van.

Vagy ez olyan,hogy csak a hátrányos megkülönböztetéssel nem szabad élni, a többi pedig jár?



2013. febr. 25. 14:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon jól fejezted ki magad, ugyan feltételezem, hogy nem szándékosan. Az egyenlőség nem ugyanaz, mint az illem.


Attól, hogy a nők egyenlőek, még nem jelenti azt, hogy nem kedveskedhetsz nekik azzal, hogy előreengeded őket az ajtóban. Ez egyszerű udvariasság és nem kell belelátni semmilyen ideológiát.


Egyébként az elvetemült feministák kivételével a nők általában csak azt szeretnék, ha nem különböztetnék meg őket hátrányosan (ne kapjanak ugyanazért a munkáért kevesebb bért, legyen ugyanolyan szavazati és beleszólási joguk az élet különböző területein, mint a férfiaknak van.)

Ne a szélsőségesek alapján ítéld meg a nőket.

2013. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Azért írtam,hogy "egyesek".
2013. febr. 25. 14:35
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Igazán nem értelek, az egyenjogúság meg az illem két külön dolog.
2013. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Az udvariasságot nem kéne a nemi egyenlőséggel keverni. Ezek amikről beszélsz, udvariassági gesztusok. Egy férfit ugyanúgy előreengedhesz az ajtóban mint egy nőt.

Én legalábbis nem nemek alapján vagyok udvarias hanem szimpátia szerint.


Egyébként mondjuk a fizetés különbség vs. 2 másodpercel előbb lépem át az ajtót között van némi minőségbeli különbség, nem?

2013. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
22%

Nincs egyenlőség, ezt felejtsd el. A feminista mozgalom eredményeképp a nők teljesen jogosan kiharcoltak maguknak bizonyos jogokat, amik minden embert megilletnek (pl. szavazás), viszont mellette olyan törekvéseik is voltak, amik nem az egyenjogúságot, hanem a férfivé válást célozták meg. Nem amellett kéne kardoskodniuk, hogy a nőnek is karriert kell építeni, hanem amellett, hogy a gyereknevelés van legalább olyan értékes, mint a karrierépítés.



Mert ennyi erővel akkor kiterjeszthetnénk a nőkre a férfiak nyugdíjkorhatárát, sőt, a katonai szolgálatot is! A férfi meg maradjon otthon, foglalkozzon a gyerekkel, szüljön gyereket! Mi... ja, hogy azt biológiailag nem lehet? És mit nem lehet még biológiailag? Mondjuk hadsereget csinálni nőkből? Akkor mi biológiailag a legelőnyösebb? Az, ha a férfiak maradnak a férfi szerepeknél, a nők meg a női szerepeknél. Nem kell felrúgni azt, ami már tízezer évek óta ugyanúgy megy. Az állatvilágban sem állnak nekik a kacsák kitépni a tollaikat, hogy márpedig ők nem rejtőszínt akarnak, hanem olyan pompás, csillogó tollakat, ami a gácséroknak van, és legyenek inkább ők a kicsikkel. Márpedig mi ezt csináljuk. A nőknek nem szégyellniük kell a szerepüket és férfivá válni, hanem elfogadni, hogy biológiailag meg van határozva a szerepünk (ez tény, de az istennek nem hajlandóak a kőfeministák elfogadni), és a női szerepek mellett harcolni.

2013. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

"Nem amellett kéne kardoskodniuk, hogy a nőnek is karriert kell építeni, hanem amellett, hogy a gyereknevelés van legalább olyan értékes, mint a karrierépítés."


Igen, csak tudod, ha egy nőnek nincs önálló keresete, akkor mindig kiszolgáltatott helyzetben lesz egy férfival szemben. Hogyan tudna kilépni egy rossz házasságból, amikor az ő és a gyerekeinek a megélhetése egy férfitől függ?

Hidd el sok nő szívesen maradna otthon és vezetné a háztartás, meg nevelné a gyerekeket, (amit most is megcsinál, csak még 8-10 órát is lehúz a munkahelyén) ha nem lebegne a feje fölött az a lehetőség, hogy ha a férje ráun és keres egy 20 évvel fiatalabbat magának, ő pedig ottmarad egy fillér nélkül.

Amiről te beszélsz az nem egyenlőség, hanem kiszolgáltatottság.

2013. febr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Márciuska ***** válasza:
82%

Valamennyire igazad van. A nő maradjon a női szerepeknél, a férfi a férfi szerepeknél. Csakhogy!!! A nők többsége nem azért megy dolgozni, mert akkora feminista, és férfias munkát akar vagy karriert, hanem azért mert kénytelen. Mert egy fizetésből nem lehet eltartani a családot. Majd ha minden férfi akkora fizetést kap, hogy abból tud gondoskodni az egész családról, akkor szerintem a nők nagy része nem akar majd karriert építeni. Viszont ha már muszáj szerencsétlen nőnek pénzt keresnie, hogy megéljenek, akkor igenis megérdemli, hogy tisztességes pénzt kapjon érte. Mármint ha elvégzi a feladatát. Ha ugyanúgy elvégzi a munkáját, mint egy férfi, kapjon is ugyanannyit. Egyébként azt is meg kell fontolni, hogy nem vagyunk egyformák. Nem minden nő tipikus nő, és nem minden férfi tipikus férfi. Van olyan férfi aki imád kötni vagy főzni. Akkor ez is legyen tilos, mert ez nem férfiszerep? Miért ne csinálja, ha szereti? És ha egy nő szeret autót szerelni, miért ne tegye? Ez olyan, mintha visszamennénk abba a korba, amikor a nőknek még írni-olvasni is tilos volt megtanulni, mert minek az nekik? Ennyire azért ne általánosítsunk.

A női egyenjogúságon én az emberi egyenjogúságot értem. Hogy egy nőnek is szabad legyen mindaz, amit minden embernek szabad, például tanulni vagy szavazni. Embernek tekintsék a nőt, ne állatnak vagy háztartási robotgépnek.

Nő vagyok, és túlzó hülyeségnek tartom az olyan érzékenykedést, hogy egy nő megsértődik azon, hogy kinyitják előtte az ajtót. Az udvariasság igenis jól esik, de gondolom jól esik a férfinak is, ha udvariasak vele. Én örülök, ha egy férfi előre köszön nekem, de nem várom el, sőt gyakran én köszönök előre, ha tisztelem a másikat. Ehhez még korkülönbség se kell.

2013. febr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
17%
Csak az a probléma a érvetekkel, hogy az nem csak illem kérdése. Ezért baromság, amit írtok, hogy az illem más dolog. Egy nőt azért engedsz előre, mert nő, a neme miatt, semmi másért. Ha teljes egyenlőség lenne, akkor nem várná el/kéne előreengedni, nem szabadna kifizetni nekik mindent stb. Erre már rájöttek már európai országban. Sosem lesz egyenlőség, mert a nők és a férfiak mások. Ha nők(feministák) annyira egyenlőek akarnak lenni, akkor ne csak előnyökért harcoljanak és a kényelmes dolgokban akarjanak egyenlőek lenni. Például ne csak parlamenti női kvótát akarjanak, hanem lehet elmenni utat építeni vagy bányásznak. A feminizmus már rég idejét múlt, a nők ma már semmiben nem szenvednek hátrányt,sőt. Csak könnyebb hisztizni, mint belátni, hogy a sok olyan dologban, amiben kevesek,és bizony a legtöbb dologban rosszabbak, mint a férfiak. Na, Pont az a baj, hogy elérték, hogy rengeteg férfias, böfögő, káromkodós nő van, vagy a másik változat a prosti kinézetű nő, vagy a kettőnek a keveréke. Igazi nőies nőt meg már alig látni.
2013. febr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Márciuska ***** válasza:
80%

"A legtöbb dologban rosszabbak, mint a férfiak"

Hogy lehet ilyet leírni? Ez ostobaság. Egyik nem sem rosszabb a másiknál!!! A nő a nőiesebb dolgokban jobb (általában),a férfi a férfiasabb dolgokban. Én is mondhatnám nőként, hogy a férfiak a legtöbb dologban rosszabbak, de nem mondom, mert hülyeség. Rég rájöttek biológusok, hogy a két nem agyi funkciói eltérőek. Ezért jobbak bizonyos dolgokban a nők (párhuzamos figyelem), másban meg a férfiak (tájékozódás).

2013. febr. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Márciuska ***** válasza:
45%
Egyébként abban egyetértek, hogy nagy szégyen, hogy férfias, káromkodós nők vannak. Ha nőknek járó tiszteletet akarunk mi nők, akkor tiszteletet érdemlő nőként kell viselkednünk. De ugyanez érvényes a férfiakra is!
2013. febr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!