Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valakit kritizálok, akkor...

Ha valakit kritizálok, akkor egyértelműen utálom az illetőt? Vagy csak bizonyos esetekben? Csak akkor szeretek valakit ha sosem kritizálom? Magyarán szólva mindent tűrni kelljen és sose szóljak semmiért se?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy senki nem tökéletes (még én sem)és úgy kell elfogadni az embert amilyen (jó és rossz tulajdonságokkal együtt). Mert sajnos van egy pár dolog amit nem tudok elviselni, hiába is szeretem az illetőt! Mindenért nem szokásom szólni (van amit elviselek és van amit nem).

Már jó pár embertől hallottam, hogy utálom, akkor ha kritizálom. Úgy gondolom, hogy normál kereteken belül nem számít utálatnak! Mert szerintem nem csak akkor szeretek valakit, ha dicsérem állandóan és sosem kritizálom! Arra lennék kíváncsi, hogy melyik esetben számít a kritizálás utálatnak és melyikben nem?



2012. dec. 28. 16:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
furán gondolkodnak ezek az ismerőseid. ha kritizálni nem is, de a véleményedet őszintén megmondani nyugodtan lehet. sőt, kell is. attól, hogy valakiről elmondod a negatív véleményedet bizonyos helyzetben, témában, még nem jelenti, hogy utálod. sőt. akit szeretsz, annak meg mindig el kell mondani szerintem a rosszakat is. persze a kritizálás szóban eleve van valami negatív felhang, de ha rendesen mondod, akkor nincs okuk megsértődni sem.
2012. dec. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, hogyan kritizálod.

ha valakit szeretsz és szépen megmondod neki, hogy esetleg min is kellene változtatnia, az nem kritizálás. de azt el kell fogadnod, hogy te nem tudod megváltoztatni pl. a viselkedését ezzel. az illető vagy meghallgat és megpróbál változni, vagy sem. de te semmikép sem kényszerítheted rá.

ha valakit utálsz, és csak azért kritizálod, hogy pl. bosszantsd, az már más.

2012. dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Ezt csak a nagyon primitív emberek csinálják így!

Mindkét irányban...

2013. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Van olyan, hogy konstruktiv kritika, amikor segiteni akarsz a másiknak a kritikával. Aztán van a romboló kritika, amikor ki akarod késziteni. Ezt valószinűleg akkor teszed, ha utálod az illetőt, vagy minimum azt, amit képvisel.
2013. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Szerintem teljesen egészséges, ha vannak olyan emberek a környezetünkben, akiket kritizálunk, hiszen nem lehet mindenki olyan, amilyennek mi szeretnénk. Addig örüljenek, amíg van, aki kritizálja őket. Én állandóan kritizálom az embereket, de csak építő jelleggel, hogy segítsek nekik.
2013. jan. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Építő jellegű kritikával nincs gond, kisülhet belőle jó. Más kérdés, hogy a másik fél annak veszi-e.

A romboló kritikával már más a helyzet, a szó szoros értelmében rombolja a másik ember lelkét.

A túl sok negatív kritika ártalmas lehet egy ember önérzetének, pláne, ha érzékeny személyiség. Ezt magamon is tapasztaltam már, hogy meg akartak változtatni. De van, amin nem lehet és én nem is akarok, mert ez én vagyok.

2013. jan. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha valakit kedvelsz, akkor bizony megmondod neki, ha valamit nem jól csinál. Az, hogy mindent ráhagysz, még a rosszat is, nem szeretet, hanem hülyeség. Persze úgy kell fogalmazni, hogy ne sértődjön meg.

A kritizálás tehát önmagában egyáltalán nem számít utálatnak. A megfogalmazás módja persze azzá teheti.

2013. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hangsúlyon, beszéd stílusán, és a szavak megválogatásán múlik minden.
2013. febr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet elutasító és lehet együttműködő az a kritika. Ég és föld a különbség: akibe belerúgsz, az nagyon jól tudja, hogy nem simogatást kap.
2013. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azt nem mondanám,hogy ne mondd ki a véleményed csak gondold át mielőtt kimondod,hogy az adott társaságban megéri-e.

Az én szavaimat már sokszor felhasználták ellenem.

Mellesleg ha valakinek pl. bénán áll a haja és te azt meg is jegyzed attól még nem utálod...

2013. ápr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!