Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A barátnőm egy energiavámpír...

A barátnőm egy energiavámpír vagy velem van a baj?

Figyelt kérdés

Most az önelfogadás útjára léptem, mert nagyon sok ilyen problémám van már egy ideje. A mai nap nagyon jó volt, békés, önbizalommal, érdeklődéssel, könnyedséggel, melegséggel telien ébredtem, örültem, hogy jó úton haladok. Még ezek előtt összevesztem a barátnőmmel, mert idegesített, hogy mindig beszólt amikkel én azt láttam rajta hogy csak megbizonyosodhasson magáról, hogy ő mennyire tökéletes. Ezt megmondtam neki és jól szétszapultuk egymást. Azt mondta ezeket nem gondolja komolyan, nem emlékszik rájuk és hogy ez az egész az én "hibám", hogy mindent támadásnak veszek. A végére én is erre jutottam, és kibékültünk.

Aztán a mai nap tök jó volt és hirtelen azon kaptam magam, hogy beszólogat és megint azt érzem, hogy direkt lehúz, egyszerűen nem hittem el, ragyogóan éreztem magam, és beszólogatott.. de ha ezeket szóváteszem akkor "nem úgy gondolta, meg nem szándékosan, meg csak viccből " meg ilyenek és ha mondom hogy akkor figyeljen oda vagy gondolkozzon el rajta akkor meg "meg akarom őt változtatni és hogy nem ő a hibás"... Idegesít hogy mindent másra, valami külső tényezőre fog, szerintem ez nagyon gáz, és elhiteti veled hogy igaza van... rám fogja hogy "rossz hatással vagyok rá", tanulással kapcsolatban. nem is tudom miért, ez a legnagyobb hülyeség amit valaha hallottam.. nekem ilyen hullámokban megy minden, egy hétig tanulok mindennap 2-3 órát , a köv. héten semennyit, stb. és folyton lehúz ezt nem hiszem el, nagyon idegesítő! de nem lehet vele megbeszélni, mert hogy már megint problémázok, és ez az én bajom (ezen vagyok, és már jó úton halaok/haladtam és amint beszólt párat szar kedvem lett) és hogy semmi se az ő hibája ő ilyen meg stb.

15L


A beszólásai pedig olyanok, hogy szó van valakiről társaságban és megkérdezemhogy ki az és akkor a beszólásnak az a tartalma, hogy "amint valaki neve elhangzik, te biztosan nem tudod kiről van szó, népszerűbb vagyok nálad". Ha azt mondom: fáradt vagyok, nem megyek ma szakkörre "nem igaz ez így nem lehet, már megint ez a kedvtelenség???" -> én sosem adom fel, mindig tudok mindent.


2013. febr. 27. 20:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tehát a beszólásai mindig az adott jelen pillanatra adott válaszai, ugyanakkor a tartalmuk olyan, mintha az egész életedre, az egész jellemedre vonatkoznának. Pl. fáradt vagy egyszer, akkor úgy szól be hogy elhidd magadról hogy mennyire szürke és inaktív vagy egész életedben...
2013. febr. 27. 20:54
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha meg visszavágok akkor vagy azt mondja hogy "jól van akkor legyen ez" és sértődötten viselkedik, vagy megpróbálja elhitetni veled, hogy ajaj, tagadod hogy ilyen és ilyen vagy, és akkor a meglehetősen hiányos pszichológiai tudásával megpróbálja bebizonyítani, hogy a tények tagadása azt jelenti, hogy tudod magadról hogy igaz csak nem mered bevallani magadnak meg ilyen hülyeségek, és ha kinevetem, hogy jól van, úgyis tudom hogy nem az és úgy hagyom akkor olyan a feje "jaj , tudom hogy tudod hogy igazam van, majd rájössz"....
2013. febr. 27. 20:57
 3/14 anonim ***** válasza:
Komolyan 15 éves vagy? Úgy fogalmazol, hogy meg nem mondtam volna. :) Egyébként gondolom nem ő az egyetlen barátod. Ha úgy érzed, hogy lehúz, és eleged van belőle, nem kell vele beszélni. Kész. Nem vagytok összenőve. Keresd másnak a társaságát, barátkozz. Ezek alapján ő az, aki negatívan befolyásol, pl. gyűlölöm azokat az embereket, akik másokat okolnak mindenért, vagy azt hangoztatják, mennyire népszerűek. Ki nem sz.rja le? Irigyellek hogy tudsz növelni az önbizalmadon. Nekem nem megy....
2013. febr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Dobd ki ha ennyi bajod van vele. Mi is állandóan beszólogatunk egymásnak a barátnőmmel, aztán mégse veszi komolyan egyikünk sem. Meg nem b*ssza el a hangulatomat sem.


Én nem írok pszichológiai jellemzést, de nálad is vannak problémák rendesen, nem kéne mindent a csajra fogni.

2013. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

igen, persze, sok más barátom van az osztályban, akikkel lehetek, és velük vagyok ha elkezd idegesíteni, de ugyanabban a széles lányos klikkben vagyunk, és amikor együtt vagyunk 6-7en akkor akármit mond akármiről akárkinek, akkor minden szava, nézése és mozdulata azt sugallja nekem hogy szándékosan sugároz magából valamit, tehát ha egyszer elkezd idegesíteni akkor minden idegesít, meg mellette ülök, és akkor egyre mérgesebb leszek. persze mindig megtöri ezeket a boldog napjaimat és ezeket már nem "beleképzelem".

amúgy én sokat olvasok a témában, lehet, hogy rossz úton próbálkozol. írj rám ha szeretnél erről beszélgetni.:)

2013. febr. 27. 21:05
 6/14 anonim ***** válasza:
ugyanaz vagyok: különben is, önálló jellem vagy, aki maga válogatja a barátait. az, hogy ennyire idegesít az, amit mond, azt jelenti, hogy némiképp felnézel rá, függsz tőle. én pl 2 éve megmondtam a legjobb barátnőmnek hogy nem felsőbbrendű, tudja már hol a helye. egy hónapig nem beszéltünk, aztán ő jött oda bocsánatot kérni...
2013. febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Upsz, elég csúnyán benéztem, kimaradt az hogy csaj vagy, vissza az egész.
2013. febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tudom hogy vannak problémáim, de ha egyszerűen MINDENKI felé úgy fordulok ahogy tényleg kell és jól érzem magam, akkor nem látok semmi felesleges rosszat, de ezek mindig nagyon szemetek, főleg, hogy nem is igazak, csak egyszerűen úgy adja elő, hogy mondhatsz akármit, akkor is neki van igaza..
2013. febr. 27. 21:07
 9/14 anonim ***** válasza:
akkor szarsz rá. kész:) mit ér az ő véleménye? semmit. ez ne csessze már el a napodat, hogy egy veled egyidős kis senki miket mond...
2013. febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
rájöttem, hogy teljesen társfüggő, és minden igaz rá amit írnak a neten a társfüggőségről. így már könnyebb kezelni.
2013. febr. 27. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!