Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehetne kezdeni a lakótárs...

Mit lehetne kezdeni a lakótársunkkal? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

Főiskolások vagyunk, négyen lakunk egy albérletben. 2 fiú, 2 lány az elrendezés, ebből hárman tökéletesen jól megvagyunk, de az ominózus fiú egy totálisan antiszociális személyiség. Több probléma van vele:

1.: Nem tisztálkodik rendszeresen (heti max. 2 alkalom), az ágyneműjével sem foglalkozik. Lassan az egész lakás tőle bűzlik. A lány, akivel egy szobában alszik, már nem bírja, de a mi szobánkba is átjár a bűz.

2.: Van egy takaros kis konyhánk, ahol mi hárman eszünk. Ő a büdös ételeit a szobában fogyasztja el, aminek köszönhetően télvíz idején is szellőztetnünk kell.

3.: Nem csukja maga után az ajtót, aminek következtében a januári gázszámlánk több lett, mint amire számítottunk. Ezen ő volt a legjobban felháborodva.

4.: Kibeszél mindenkit a háta mögött. Ezzel azt akarja elérni, hogy a mi kis hármas egységünk felbomoljon, amibe ő is simán beletartozhatna, ha nem lenne olyan önző és beképzelt, amilyen.

5.: Igaz, hogy ez már megoldódott probléma, de a megkérdezésünk nélkül hozta fel a haverjait inni úgy, hogy nekem és a másik lánynak másnap zh-ja volt. Éjjel fél 1-kor mentek el, addig ordítoztak és ittak.

Van még egynéhány ehhez hasonló "jó' tulajdonsága, de összességében ezek bántanak minket a legjobban.


Ki lehetne dobatni a főbérlőnkkel, de azzal csak magunkkal szúrnánk ki, mert egyikőnk sem áll jól anyagilag. Beszélni nem lehet vele normálisan, mert nem veszi a fáradságot, hogy felfogja, amit az emberek mondanak neki.

Jelenleg folyamatban van, hogy megpróbáljunk valakit a helyére találni, de már tapasztaltuk, hogy nem könnyű dolog és nem megy gyorsan.

Már belefáradtam, hogy minden nap ugyanazt a kört futjuk, immár sokadjára: ha ő fent van, akkor halott a légkör; senki nem érzi jól magát...


Mit lehetne vele kezdeni, amíg nem találunk valakit a helyére?


Elnézést a hosszú magyarázatért, de a félreértések elkerülése végett ilyen hosszúra nyúlt.

Csak értelmes válaszokat szeretnék kapni. ^^ Előre is köszönöm!



2013. márc. 3. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjátok el a tulajdonosnak, hogy ez az ember leamortizálja a lakást, jelenleg kerestek másik albérlőt, de a szag miatt senki nem akar ott lakni. Kérjétek meg, hogy ameddig nem érkezik negyedik lakó, addig is had kelljen annyit fizetnetek, mint addig, leszámítva a rezsit. Tehát a lakbért ne emelje meg.
2013. márc. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez már tervben volt, meg ősszel, amikor a 4. embert kerestük, akkor ugyanezt már eljátszottuk. Igazság szerint nem akarunk ennyire visszaélni a főbérlő kedvességével. De ő is azt mondta, hogy ha még egy panasz érkezik rá, akkor távoznia kell, mert egy srác már elköltözött miatta.

Köszönöm a választ!

2013. márc. 3. 19:55
 3/11 anonim ***** válasza:

"aminek köszönhetően télvíz idején is szellőztetnünk kell. "


Nekem csak ez ami feltünt - TI TÉLEN nem szellöztettek!?!?!?


Normális helyen naponta legalább kétszer - reggel meg este - alaposan ki kell egy lakást szellöztetni!!!!!!!!!

2013. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem úgy érti, hogy folyamatosan kell szellőztetniük.
2013. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a szőrszálhasogatást. Igen, úgy értettem, hogy még többet kell szellőztetni és azért mínusz 10 fokban nem poén...
2013. márc. 3. 20:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen sajnos van aki az otthoni dolgait, szokásait behozza az albérletbe, a kollégiumokba. Nem gondol abba bele, hogy máshoz kell már igazodni ha már nem otthol lakik az ember, azaz, ha van egy kialakult szokása, azt senki nem köteles eltürni ha zavaró még akkor sem, ha ő is fizeti az albit.
2013. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az a "vicc" az egészben, hogy tényleg otthonról hozhatta ezeket a dolgait, mert "normális" ember együtt tud élni a többiekkel... Csak nem értem, hogy ő miért nem tud alkalmazkodni, ha három másik ember tud és nagyon is jól el vannak egymás társaságában.
2013. márc. 4. 15:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Valakiből ez hiányzik. Valszeg ha lesz barátnője is, ő szokásaihoz kell majd alkalmazkodnia a csajnak, ő xarik majd rá, vagy ami még szokott lenni, látszatnként pár napig alkalmazkodik utána minden kezdődik előről.
2013. márc. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Van barátnője... Egyik nap úgy beszél vele telefonon, mint egy ronggyal (persze ezt az egész lakásban hallani lehet), másik nap meg bájolog neki. :/
2013. márc. 4. 15:28
 10/11 anonim ***** válasza:
ugyanez a volt szobatársam, ahogy áthallottam ahogy dugtak, szerintem ezzel kompenzálja a dolgot. Szerintem jól meg tudja baxni és cserébe ezt elnézi neki.
2013. márc. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!