Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van egy ember aki rám van...

Van egy ember aki rám van szállva külföldről, és leveleket irogat. Rám van szállva, szerintetek mit cisnáljak? (Részletek a kérdésben)

Figyelt kérdés

Nem igazán ismerem az a baj. Görögországban él.

Már pénzt is küldött nekem, de nem igazán van kedvem egy totál ismeretlen középkorú férfival összejönni.

Kerülhetek bajba ha azt mondom neki elmegyek, de mégse, ha már küldött pénzt? (Tényleg nincs kedvem elmenni hozzá, de a pénzt meg nem küldöm vissza neki ha már rámenős hülye volt hetekig[20.000Ft...])

Kérlek ne gyertek azzal, hogy mekkora szemét vagyok, inkább adjatok tanácsot.

[26/L]


2012. nov. 21. 10:29
1 2 3 4 5
 1/42 Scream85 ***** válasza:
100%

Egyáltalán honnan ismered?

Honnan van meg neki a címed, ha állítólag tök ismeretlen?

2012. nov. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

"a pénzt meg nem küldöm vissza neki ha már rámenős hülye volt hetekig"

Ez nem így működik. Ennek a férfinak valószínű megígérted hogy kimész hozzá, ezért küldte a pénzt. Gondolom buszjegyre.

Meg kell mondanod neki kerep perec hogy már nem érdekel téged, nem fogsz kimenni hozzá, és a pénzt vissza kell utalnod neki! Vagy levélben vissza küldeni.

Ez így működik.


Nem hiszem hogy bajod lenne belőle amúgy, nem fog feljelenteni 20 ezer forintért, de jobb félni... Én a helyedben lezárnám ezt a dolgot és vissza küldeném a pénzt. Ebből baj nem lehet.

2012. nov. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
76%

gondolom húztad az agyát hetekig ő meg beleélte magát. nem hiszem h ismeretlenül rádkattant, mert akkor az első percben le tudtad volna építeni. Most már nehezebb lesz.

Tiltsd le és kész, szakíts meg vele minden kapcsolatot. Máskor majd okosabb leszel és reménykedsz h most nem jön utánad

2012. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha kockáztatni akarod, hogy személyesen keressen meg, akkor tartsd meg a pénzt. Ha le akarod zárni az ügyet, akkor küld vissza neki.
2012. nov. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Az előzményekről semmit sem tudunk. Talán azért, mert nem raknád ki az ablakba?
2012. nov. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Pedig tényleg nincs rendben ez így. Csak úgy nem küldött volna pénzt, valamit ígértél/mondtál neki, az tuti.

Ez csalás, a legjobb esetben is.

A pénzt küldd vissza, és szakítsd meg a kapcsolatot.

Ha nem küldöd vissza, amellett, hogy szemét vagy, még bajod is lehet, igen.

2012. nov. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagy szemet, feletlen vagy! Elkezdtel valamit, aminek nem vagy tisztaban a kovetkezmenyeivel, az alap hiba itt van nalad.

Biztosan oka van annak, hogy penzt utalt at, hiszen itt adatokra mar szukseg volt,

eppen ezert nem merlegelsz, hogy kinek adod ki az adataidat, mint cim, nev stb.

Nem akarsz kapcsolatot, de penzt igen, igy barmikor becsongethet, megkereshet, akar kovetelhet is, mivel elvegre egy teljesen ismeretlen emberrol van szo, aki lehet egy bortonviselt, agressziv stb.

2012. nov. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
En is azt kérdezem, hogy hogyan ismerkedtél meg vele, és honnan tudja a cimét. Ezekszerint játszadoztál vele és fel akar szedni, vagy ki tudja mit akar.
2012. nov. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Kicsaltad tőle a pénzt, és most itt kérsz tanácsot, hogyan simítsd el? :DD


Nem akarok vádaskodni, lehet, hogy nem így van, de tényleg fura, hogy tudta, hogyan juttasson el pénzt neked. Szerintem a pénz dolog tetszett, elfogadtad, most meg le akarod rázni, mert más nem kell tőle.

Tudod, a krimikben sok hasonló nő válik áldozattá, és leginkább erőszakos módon végzik be egy veszekedés végén. :D

2012. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Görögországban nyaraltunk, és ott majdnem elütött egy autó, nagyon megijedtem, kissé sokkot kaptam, ezután behívott a lakásába, adott egy kis cukrot hogy lenyugodjak, meg valami édeskenyér szerű süteményt. Beszélgettünk, és megtettszettem neki. Mondta, hogy adjam meg neki a Facebookomat, meg a számlaszámomat, mert később akár el is mehetek hozzá, és ő finanszírozza.

Azóta e-mailben meg facebookon nyáladzik, és próbál udvarolni.


Hiába mondtam hogy itt munkám, barátaim vannak, meg időm sincs nagyon, nem szállt le.

Ezután megadtam magam, és azt mondtam hogy ha finanszírozza elmegyek hozzá valamikor.

Elküldte a pénzt, viszont nekem tényleg nincs időm erre.


Igen, addig zaklatott hogy a végén a béke kedvéért mondtam neki egy igent, mert durva nem akartam lenni. Most mi legyen?

2012. nov. 21. 11:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!