Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Itt Magyarországon, miért...

Itt Magyarországon, miért olyan feszes és pedáns mindenki? Miért nem tudunk olyan lazabbak lenni mint az amerikaiak? Vagy az ilyen olasz-spanyol sziesztazások működnének nálunk?

Figyelt kérdés

2013. márc. 3. 21:51
1 2
 11/18 Antimod ***** válasza:
88%

"A magyaroknak sajnos nincs fantáziájuk, nem tudnak élni, nem mernek álmodni."


Van fantáziájuk, de sajnos kollektív önbizalom a nullához közelít. Nagyon bosszant, hogy mennyi mindent meg mernek tenni velünk, és a legtöbb ember lapít, nehogy "baja essen" ahelyett, hogy kerek-perec kimondaná: Na ezt már nem!

2013. márc. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Pedig nyugodtan kimondhatná, hogy "na ezt már nem!".Mi nagyobb baj érhetné annál, ha hülyének nézik meg kihasználják?

Még önbecsülés sincs!Á, reménytelen!

2013. márc. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én a balkányról gyüttem, és elmondhatom. A magyarok mazohisták. Olyan hülyeségekkel szivatják egymást mint a rendes vasalás, meg a portörlés. Mintha nem vinné ki néha a szél magától...

Itt még fingani se merek az utcán.

2013. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nyugati emberekkel nem nagyon lehet dolgoztatni 12 órákat naponta.

A Magyarnak meg azt mondják, hogy lusta, van helyetted másik.

2013. márc. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A magyarok feszesek és pedánsak? Szerintem te nem jártál még Németországban. Na, ŐK aztán tényleg feszesek és pedánsak! A hajléktalanok, miután kitúrják a cuccokat a ruhagyűjtő konténerből, azt, ami nem kell nekik, összehajtogatják és visszateszik.

A mediterrán népek a másik véglet, a nagyon lazák. A magyarok lazaság szempontjából valahol a kettő között helyezkednek el. A mediterrán népek lazasága amúgy szerintem az éghajlattal magyarázható: amilyen hőség ott délben van, fizikai képtelenség bármit is csinálni 11 és 4 óra között. Persze, hogy sziesztáznak.

2013. márc. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nálunk meg hetekig negyven fok körüli hőségriadó lesz, ezen az alapon bőven tarthatnánk sziesztát, de szerintem sokan megőrülnének, ha két-három órával később lenne vége a munkanapnak. Nagyon rossz lenne a 8 órányi munka, ha meg kéne állni közben. Szerintem jobb így, toljuk le a melót, aztán induljunk haza. Borzalmas lenne egy nap kétszer nekiállni.
2013. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki hozzászólását.
2013. márc. 4. 18:16
 18/18 anonim válasza:
Tudod egyáltalán mi a szieszta? Az olaszok délelőtt 10-13 óráig melóznak, aztán van 15-16 óráig szieszta, ennyi idő alatt még hazamenni se tudnak. Aztán 16-21 óráig újra meló. Biztos, hogy szeretnél 10-21 óráig minden nap távol lenni az otthonodtól és dolgozni???
2013. márc. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!