Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Belőlük felnőtt korukra...

Belőlük felnőtt korukra tényleg egy "emberi roncs lesz"?

Figyelt kérdés
Azokból az emberek akik az iskolában nem tartoztak egyetlen "bandába" se és amiért nem pont úgy gondolkodott mint a társai és ezért folyton pszichikai terrorban is tartották az osztálytársai.

2013. márc. 4. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Hát nem csodálkoznék,ha sorozatgyilkosok lennének belőlük....A bekattanás nem törvényszerű,de nagyobb eséllyel lesznek pszichés betegek,mint a társaik.
2013. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem biztos ,de felvet egy kérdést. Ha nem tartozik sehova akkor mégis honnan szed barátokat,egyáltalán hogy teremt BÁRKIVEL kapcsolatot? Szerintem aki nem képes beilleszkedni az teljesen életképtelen.
2013. márc. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem törvényszerű, a nagyobb traumákat is fel lehet dolgozni (többnyire szakember segítségével), de az is lehet, hogy érzékenyebb lelkületűként továbbmennek mondjuk egy művészeti iskolába, ahol már találnak hasonló érdeklődésű társakat, és ez segít nekik elfeledni a múltat - nyilván nem 100%-ban, de azért mégsem lesz idegroncs, vagy pszichopata.
2013. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Úgy is lehet valaki erős, hogy nem ugat be másoknak és nem játssza az agyát.

2013. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nagyon gyakran épp a normális, udvarias, úgymond "jó" emberek kerülnek ilyen helyzetbe. Ha egy "jó" gyerek bekerül egy zűrösebb osztályba, amely tele van rosszindulatú alakokkal, könnyen ő válhat a terror céltáblájává.

Ez persze okozhat lelki sérüléseket és pszichés problémákat, de lehet iskolát váltani, az iskolát amúgy is előbb-utóbb befejezi az ember, el lehet menni magántanulónak is, meg aztán az iskolán kívül is van élet. Az iskola csak egy területe az életnek, attól, hogy ott kifog valaki egy rakás bunkó, rosszindulatú osztálytársat, az élet többi területén még körülveheti magát normális és jó fej emberekkel, és lehet minden más területen sikeres és kiegyensúlyozott.

Szóval nem. A folytonos pszichikai terrort persze a legtöbben megsínylik, de tekintve, hogy iskolában átlag napi 6 órát van az ember, és nem is minden nap, annyira azért mégsem folytonos az a terror.

Ha ilyen helyzetben vagy, és az iskolaváltás vagy a magántanulói státusz nem megoldható, érdemes az iskolán kívül megfelelő társaságot találni magadnak, amely lehet valamilyen sportcsapat, szakkör, zeneóra, nyelvtanfolyam, gyülekezet, énekkar, állatbarátok klubja, akármi.

2013. márc. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom.. Én ezen mentem keresztül általánosban, most sem jobb a helyzet, 15 éves vagyok és vannak beteg, brutális gondolataim és beütéseim. Ez lehet azért is mondjuk, mert német felmenőim vannak(gondolok itt Hitler bácsira, de tuti nem rokonom!) viszont ha eszembe jutnak azok az ember utánzatok, akik terrorban tartottak vágyat érzek, hogy megöljem őket brutális módszerekkel.. Remélem nem lesz belőlem gyilkos!
2013. ápr. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Off: Kedves 6/6-os hozzászóló, nem leszel az, már csak azért sem, mert képes vagy kívülről látni magadat. Egyszerűen csak még nem dolgoztad fel a Veled esett sérelmeket, ami ebben a korban még teljesen érthető is...
2013. dec. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem is gyakran ért szóbeli és néha fizikai bántalmazás általános iskolában. Az osztályom nagyon zűrös volt, folyton volt balhé. Én ráadásul dagadt is voltam, ami miatt rendszeresen szemétkedtek velem.

Sírtam, mert bántottak, mert nagyon megaláztak és ez nem fiútlanság, hanem ez rossz dolog. Sajnos jellemző az iskolai terrornál is az áldozathibáztatás.

Egy dolog nyugtatott meg, azok, akik évekig megkeserítették az életem, azok lecsúsztak, mindenféle problémájuk van az életben. Nekem sokkal jobban alakult az életem és azóta ezen túltettem magam, néha viszont előjönnek ezek a dolgok.

2016. ápr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!