Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti is furán néztek, ha egy...

Ti is furán néztek, ha egy magyar ember elkezd mellettetek másik nyelven folyékonyan beszélni?

Figyelt kérdés
Múltkor utazom buszon, barátnőmmel beszélgettem - magyarul. Viszont elég szépen beszélek olaszul (voltam Padovában ösztöndíjon, de ez mellékes) és rendszeresen is járok ki, mert a barátom olasz. Felhív barátom telefonon a buszon és hát persze olaszul beszéltem vele. Az emberek meg úgy néztek rám, mint egy marslakóra :D egy kicsit nevettem is magamban, de azért csak nem ennyire szokatlan, ha egy magyar ember más nyelven is szépen beszél. Vagy igen? Szólni kellett volna egy német barátnőmnek, hogy hívjon fel, az még viccesebb lett volna, ha utána meg németül kezdek karattyolni :D

2013. márc. 5. 14:39
1 2 3
 1/21 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Nekem most úgy tűnik, hogy dicsekszel. Nem, nem feltűnő, hogy valaki magyar létére idegen nyelveket is beszél, de ha valaki egy buszon beszél olaszul, azt általában megnézik az emberek. És gyanítom, hogy a buszon utazók többsége nem tudta, hogy te szépen beszélsz-e, vagy sem.
2013. márc. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Nem, nem érdekel, mert szimplán műveletlenségnek tartom, mikor valaki a buszon folytatja le a beszélgetéseit, tök mindegy milyen nyelven teszi azt.
2013. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a férjem külföldi, hasonló velem is előfordult amikor rámcsörgött, de csak akkor, amikor hallották előtte hogy magyar vagyok, magyarul beszélek és közben telefonált. Amikor csak ültem magamban a buszon és akkor hívott, az nem tűnt fel senkinek, de amikor a barátnőmmel meg a gyerekekkel voltunk és ott karattyoltunk magyarul, akkor tényleg láttam, hogy megnéznek.
2013. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
2: Ne mondd már, hogy nem volt olyan, hogy a buszon rád csörögtek, te meg mondtad, hogy hamarosan megérkezel, ne várjanak rád, várjanak meg, stb. Nem kell hosszú beszélgetés, csak pár szó, hogy "úton vagyok, sietek", odaérsz-e a gyerekért, stb..
2013. márc. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nyilván én sem egy negyedórás szerelmi beszélgetést folytattam le a buszon, de igen, azért az elég hihetetlen, hogy ha valaki felhív, akkor kinyomod azzal, hogy Te nem ott folytatod le a beszélgetéseid. Miért, hol kéne? Kit zavarok azzal, hogy beszélgetek? Vagy sztem ez annyira zavaró, mintha valaki egy ismerősével utazik és azzal beszélget. Na mind1.

3. köszi a választ! Igen, nálam is az, hogy előtte hallották (meg utána is persze), hogy magyar vagyok. Egyébként Olaszországban is jártam már úgy,hogy rám csörgött anyukám, akivel persze magyarul beszélek. Ott is úgy néztek rám, hogy ez milyen nyelven beszél, mivel azért magyar szót kinn hallani nem olyan jellemző, mint a németet pl (sok némettel és osztrákkal találkoztam kinn, különösen az északi területeken). De ezt most nem úgy értem, hogy mert olasznak hittek, mert nem is hihettek annak, hiszen csak álltam és utaztam a buszon egyedül, szóval akárki lehettem volna.

2013. márc. 5. 15:05
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem nézek furán ha egy magyar tud idegen nyelven.

Ellenben az írásodat végig olvasva, kicsit furán néztem. Ez tényleg ennyire zavar téged?!

(Az első válaszoló jól látta, dicsekszel egy kicsit...Ami nem baj, csak néha idegesítő. :) )


Én amikor hallok egy magyart sok nyelven, jól, folyékonyan beszélni mindig irigylem...és azt kívánom, bárcsak egyszer én is így beszélnék legalább angolul!!

2013. márc. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha utazom valamilyen járművön a magyarul nem beszélő, külföldi ismerőseimmel, általában angolul folyik a szó, mert ez az a nyelv, amelyet mindenki beszél. Nem hiszem, hogy megnéznének minket, mert nincs rám írva, hogy magyar vagyok. Esetleg aki tud angolul, az hallja, hogy nem az anyanyelvem. De megbámulni nem szoktak, még akkor sem, ha van a társaságban angolul nem beszélő ember, így gyakorlatilag kétfelé tolmácsolom a beszélgetést.
2013. márc. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Különbség van aszerint is, hogy milyen nyelven kezd el beszélni az illető magyar. Németül és angolul megszokottabb, mint olaszul. Olaszul inkább azok tudnak, akiket ott kinn "futtatnak".
2013. márc. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

Hagy offoljak egyet:

Én pl. soha nem veszem fel a telefont semmilyen járművön. Lenyomom, és írok egy SMS-t, hogy mi van. Egyrészt, olyan hangos a busz vagy metró, hogy egy rohadt szót nem hallok, és kiabálni nem fogok, másrészt sokan fülelnek, hogy miről van szó.


Nekem a könyveimet szokták feltűnően nézegetni, bár én csak angolul tudok.

2013. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: Nem szoktam.

Előző válaszoló az angol nyelvű könyvvel. Ha én ilyen helyzetben rábambulok egy angol nyelvű könyv borítójára, az akkor van, ha a pocsék angolommal megpróbálom lefordítani magamban a címet. Beleolvasni pofátlanságnak tartom a mellettem utazó könyvébe, de a címek szoktak érdekelni.

2013. márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!