Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti is furán néztek, ha egy...

Ti is furán néztek, ha egy magyar ember elkezd mellettetek másik nyelven folyékonyan beszélni?

Figyelt kérdés
Múltkor utazom buszon, barátnőmmel beszélgettem - magyarul. Viszont elég szépen beszélek olaszul (voltam Padovában ösztöndíjon, de ez mellékes) és rendszeresen is járok ki, mert a barátom olasz. Felhív barátom telefonon a buszon és hát persze olaszul beszéltem vele. Az emberek meg úgy néztek rám, mint egy marslakóra :D egy kicsit nevettem is magamban, de azért csak nem ennyire szokatlan, ha egy magyar ember más nyelven is szépen beszél. Vagy igen? Szólni kellett volna egy német barátnőmnek, hogy hívjon fel, az még viccesebb lett volna, ha utána meg németül kezdek karattyolni :D

2013. márc. 5. 14:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

Engem sosem zavar ha beleolvasnak a könyvembe, újságomba. Inkább örülök hogy más is érdekesnek találja a választásomat. Angol könyvet én is olvastam már tömegközlekedésen, de nem vettem észre hogy jobban néznének, semmilyen feltűnést nem keltett. :)


Egy kis off:

Ellenben...

Csinos, szőke lány vagyok, első ránézésre általában butácskának hisznek. (Tudjátok: a nagy sztereotip baromság: szőke, miniszoknyás, jó nő csak hülye lehet...) Na szóval utazok a vonaton, velem szemben egy üzlet ember külsejű férfi, szemüveges, aktatáskás a HVG-jét olvassa. Egy pillantásra sem méltat, látszik hogy nem vesz emberszámba, és hogy meg van rólam a véleménye. Utazunk. Megunom magam, és az ablakon kibámulást és előkapom a táskámból az én HVG-met. Mondanom sem kell hogy, végig az újságomat bámulta, hátha rosszul lát, és újra és újra elolvasta a címét, hátha mégis Cosmopoliten... Hol az újságom bámulta, hol a fejem, újság, fejem újság fejem... :D :D

2013. márc. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ezt most dicsekvésképpen vagy mentegetözésképpen mondod ?
2013. márc. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

#11-es ne is törődj a sztereotípiákkal,én örültem is volna ha bámulod amit olvasok,mondjuk egy HVG-t vagy a francia könyvemet,esetleg a szoftvertesztelési könyvemet. :D

Sose ítélek elsőre,ne ítélj hogy ne ítéltess.

Engem is néha beskatulyáznak,mert izmos vagyok meg jól öltözött,hogy kis izomagyú hülye,aztán egyszer elkezdtem beszélgetni angolul vendégeimmel,és úgy néztek rám mosolyogva,hogy ihaj,mondom mi van :D

Vagy a múltkor olvastam a matek könyvet vagy a francia könyvemet akkor is mintha én lettem volna a celeb.


De kár,hogy nem én voltam ott,szőke hajú lány HVG,de komoly lett volna,tuti lett volna közös témánk.Nem kell rosszra gondolni :D :D ;)

2013. márc. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
97%

Nekem a gyerekeimet (alsós kisiskolások) szokták bámulni a metrón, pl. ha egy Újpest-Kőbánya Kispest távra felszállunk, akkor leülnek, megkapják a könyvüket és csendben elvannak. Ilyenkor egy csomóan bámulták már őket, amikor nem olvasnak akkor nem, de pl. múltkor is a szemben ülők ott stírölték őket. De már ovis korukban is ez volt, akkor olvasni nem tudtak csak nézegették a könyveket.


Mivel az apjuk nem magyar, azt a nyelvet is beszélik, egyszer a kicsinél nem magyar képeskönyv volt. A mellette ülő idős néni a férjével úgy nézték, mintha két feje lett volna. Hol a könyvbe bámultak bele, hol a gyereket nézték.

2013. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%

13:


Á, már nem törődök a gonosz megjegyzésekkel. Nem dúlnak fel... tudom hogy csak irigykednek. Már megszoktam. Lásd, aki utánam írt, ő is milyen rosszindulatú, pedig hencegés és minden egyéb beképzeltségtől függetlenül osztottam meg a sztorit. Nem vagyok beképzelt és nem is szoktam dicsekedni. Ellenben tisztában vagyok az adottságaimmal és ehhez méltón viselkedem. Nem fogom azt mondani hogy ronda és buta vagyok, amikor nem vagyok az. :) Ennyi.


Szóval, igen, vicces amikor meglátod a másik szemében hogy a kép, amit első rá(d)nézésre kialakított, megváltozik egy könyv, újság, idegen nyelv beszéde hatására. :)


Szeretek meglepetéseket okozni... :D


Te se törődj soha a beskatulyázással. Inkább nevess rajta!


Üdv!


Gondolom a kérdező is erre gondolt...

2013. márc. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszi 15-ös a választ :) persze nyilván hízik az ember mája, ha kevesebbet néznek ki belőle aztán mégis megmutatja, hogy nem is igaz, mert jóval többet tud annál, de igen, valahol nagyon vicces tud lenni, mikor az emberek körülöttünk állnak és bámulnak, mert nem hisznek a szemüknek :D

Egyébként azzal is gyakran találkozom, mikor a buszon vagy az IC-n egy könyvet veszek elő. Néha ilyenkor is megnéznek, mert én sem tűnök éppenséggel egy könyvmoly típusnak. A vicc az, hogy abszolúte az vagyok...

2013. márc. 7. 15:12
 17/21 anonim ***** válasza:
52%

15. vagyok


Igen, tényleg így van, nem nézik ki belőlünk és aztán meglepődnek. Ezért mondom mindig hogy külső alapján nem szabad ítélkezni, sőt egyáltalán nem kell. Meg kell ismerni a másikat, és akkor lehet/van miből véleményt alkotni.

Én is imádok olvasni!! Még a fürdőkádban is olvasok, a kád szélén könyvek sorakoznak, mint egy könyvtárban. :) A táskámban is mindig van egy könyv! Most épp Arnold Schwarzenegger hihetetlen de igaz történetét cipelem magammal. :D

S [link]

2013. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
88%

"Hol az újságom bámulta, hol a fejem, újság, fejem újság fejem... :D :D"


Velem is ez volt, meg az angol nyelvű könyvvel. Csak én csillagászatot, Oscar Wilde-ot olvasok.

Épp ez volt a bajom, hogy ha csak a könyvemet nézi, nem érdekel, de közben tág szemekkel nézett rám és a könyvre, mintha magyarázatot várna.


Még az volt a kedvencem, mikor középiskolás voltam, megjelent angolul a Harry Potter 5., és vittem magammal a suliba. Az összes művésznő, akik amúgy hozzám se szóltak soha, kérdezgettek, hogy "és érteeeeed???". Nem, b+, azért cipelek egy ekkora könyvet, hogy menőzzek.

2013. márc. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért néznek sokan furán, mert nehezen hiszik el(még a saját fülüknek is), hogy egy magyar jól beszél idegen nyelvet, pláne ha az nem angol v német.. nagyon sok magyar(hangsúlyoznám h nem mindenki, de sokan!) úgy gondol a nyelvtanulásra, mint vmi nagyon nehéz, nagyon fájdalmas dologra és mikor megkérdezik őket, nem azt válaszolják, hogy azért nem beszélek idegennyelven, mert nem volt pénzem sulira, vagy nincs szükségem rá, vagy lusta vagyok, hanem kifogásokat keresnek, hogy nincs idő, nincs nyelvérzék, meg amúgy is egy magyar anyanyelvűnek szinte lehetetlen, mert távol áll szinte minden más nyelvtől.. meg irigykednek, hogy jajj a mázlista milyen tehetséges, neki könnyű, vagy biztos kinn élt évekig azért beszél ilyen jól, stb.. és végül de nem utolsó sorban, Magyarországon nagyon kezdetleges még az idegennyelv tanulás kultúrája, legalábbis olyan országokhoz képest, mint pl Hollandia, v Németország. Ennek persze meg van az oka(szocializmus és egyebek), de attól még nem jó, és változtatni kéne rajta, amit nem csak felülről lehet. Most mindenki le fog hurrogni, de a fentieket nem kitaláltam, hanem tapasztalom. A buszos beszólást meg már nem is minősítem. Ez az ami még jellemzőbb és még idegesítőbb Magyarországon. Az, hogy az emberek frusztráltak, szoronganak, elhidegülnek és intoleránsak.. manapság már mindenkit minden zavar és toleránsnak kell lennem ami lassan már azt jelenti h mindig mindenhol kussoljak, de az akit zavar vmi az nem gondol a saját toleranciájára.. még ilyen marhaságot, hogy buszon beszélgetni műveletlenség... maximum illetlenségnek lehetne mondani, ha nagyon begyöpösödtünk, de a műveltséghez semmi köze, egy professzor is lehet bunkó ha neki úgy tetszik, ismerek is ilyet, de műveletlennek nem mondanám.. de illetlenségnek titulálni is elég meredek a következők miatt: lehet hogy fontos beszélgetés, lehet h nem szeret az illető sms-t írni mert macerásabb, lehet h nem számít rá és úgy hívják, de ha ő nyomja ki nem a hívó akkor pénzbe kerül.. amúgy is bunkóság kinyomni ha nincs komoly ok rá. ráadásul az illető lehet még kétszer visszahív mire megírjuk azt az smst, plusz hülyének is fog nézni h minek bonyolítjuk túl a dolgot.. arról nem beszélve h egy pár perces beszélgetés ami nem számít hosszúnak, nem fér bele egy-két smsbe.. amúgy meg egy bankban is lehet telefonálni, csak halkan illik, sőt még könyvtárban is! az meg h más hallja amit beszélünk.. nem tök mindegy??? úgy se ismerjük, először és vszeg utoljára látjuk életünkben.. hihetetlen h egyesek mennyit tudnak azzal foglalkozni h mi minden zavarja őket, de ha neki is mindig megmondanák h benne mi zavaró, az már nem tetszene úgy.. és az is tipikus magyaroknál h ismeretlenül lebunkóznak olyanokat akiket meghallanak az utcán, mondván h milyen hangosan beszél, milyen illetlen, de érdekes ahány külföldit ismertem eddig egy se suttogott az utcán, csak mert félt h vkit megzavar a normál(nem kiabálós) beszélgetésével
2013. márc. 8. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm 19-es a válaszod! Örülök, hogy valaki lemerte írni, mert legbelül azért a legtöbben tudjuk, hogy a magyar embernek az a baja, hogy 0 türelem, 0 tolerancia, csak kimondani kellemetlen. Én sem értem miért nem lehet buszon beszélgetni. Ennyiből máshol sem lehet, ami bármennyire is nyilvános hely, onnantól kezdve meg a mobiltelefon is meg van kérdőjelezve, mert ha sehol nem használhatom, akkor minek van? Az idegen nyelvekről meg csak annyit, hogy én angol tanárként funkcionálok egyébként így suli mellett, elég vegyesen vannak diákjaim. Van egy 18 éves lány, érettségizni szeretne, elméletileg ugye ő elsőtől kezdve (12 éve!) tanul angolul. Hogy ebből lesz e érettségi, azt nem tudom sajnos, nem a 4-es vagy 5-ös a tét, hanem a kettes! Ugyanígy viszont van egy 13 éves kislány, őt skype-on oktatom, Németországban élnek (most költöztek ki), de keresni akartak egy magyar anyanyelvű angol tanárt. A kislány kint a sulijában 5 hónapja tanul angolul és elmondom nektek, hogy jobban megy neki, mint az érettségiző diákomnak. Ugyanazokat a feladatokat adom nekik sokszor, ez a kislány kisujjból kirázza, az érettségizőm meg ott szuszog egy kezdő szövegen. Érettségi előtt... ez a különbség tehát a magyar és mondjuk a német nyelvoktatás között. Mondjuk ezek után egyébként tényleg nem annyira megdöbbentő, hogy sokan nem beszélnek egyáltalán semmit angolul se, bár azért tanulásra MINDIG van lehetőség. Én angolul is nagyrészt önerőből tanultam meg, iskolai alapokra építettem fel mindent és egyelőre úgy tűnik, sikeresen. Na mind1, kicsit elkanyarodtam tárgytól, elnézést érte :D
2013. márc. 8. 16:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!