Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon az emberek...

Magyarországon az emberek hány százaléka rasszista? Mi a bajuk a más nemzetiségűekkel?

Figyelt kérdés
Sokszor hallani, látni, hogy szidják a más népcsoporthoz tartózókat. Mi a bajuk az embereknek másokkal?

2013. márc. 6. 11:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%
te se láttál még cigányt
2013. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
71%
Magyarországon kevés dologban ért egyet mindenki. Nem szabad szóba hozni a politikát, focit, filmeket, ételeket, mert verés lesz belőle. De a cigányok egy közös pont. A rasszizmus Magyarországon nem minden nép ellen irányul. Kevés embernek van baja a feketékkel, ázsiaiakkal, más országbeliekkel (egyáltalán nem rosszabb a helyzet szerintem, mint bármely más országban). És az ok igen egyszerű: ők nem lopnak meg, nem ölnek meg 100 Ft-ért. De a cigányok sajnos igen. És itt véget is ér a dolog.
2013. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, rasszizmusnak számít-e, de eddig akárhol éltem, a romák 99%-ával komoly problémák voltak, loptak, verekedtek, féltünk tőlük. Ezért a legtöbbjüket nem kedvelem, tisztelet a normális kivételnek.
2013. márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem rasszizmus, hanem ösztönös reagálás és önvédelem, ami minden emberrel veleszületett tulajdonság.

Az oroszlán ketrecébe sem mész be magadtól, pedig nem nyírna ki az összes, csak mondjuk százból kilencven. Akkor előítéletes vagy szegény oroszlánokkal szemben, amiért egy kalap alá veszed mind a százat?

2013. márc. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem meg nem rasszisták Magyarországon az emberek. Sok rosszat tudnék mondani úgy általában a magyarokról, de ezt nem. Nem először, de szerintem nem is útóljára írom meg hasonló kérdésnél, hogy nekem barna bőrű gyerekeim vannak külföldi apától és soha nem volt semmilyen negatív tapasztalatunk. A hasonló vegyespár ismerősöknél sem, sőt egyik helyen ahol az apuka fekete, a fiacskája igencsak népszerű a lányok körében.

Tudnak viselkedni, ahogy az én gyerekeim is, ezért nincs miért bántani, megszólni őket.


Szóval olyan igazán rasszista, akinek a bőrszínnel, más nemzetiségűvel van baja, az elenyésző. A többiek pedig azért panaszkodnak, mert rossz tapasztalatuk van, pl. a cigányokkal. De ez oda vezethető vissza ahogyan viselkednek.


Amúgy meg szerintem az átlag magyar nem rasszistább más nemzetnél, nézz utána hány helyen írják akár feketék, hogy fehér ne menjen az ő utcájukba, láttam feketét nyilatkozni arról, hogy mennyivel felsőbbrendűbb faj a fekete mint más, Japán az egyik legrasszistább nemzet, Izraelben pedig a fekete bevándorlókat sterilizálták tudtuk és akaratuk ellenére. Hol vagyunk mi ezektől????

2013. márc. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

hogyan lehet valakit a tudta ellenére sterilizálni

azt még értem, hogy az akarata ellenére - bár ehhez senkinek nincsen joga!! , de a tudta nélkül?

2013. márc. 6. 11:53
 7/27 anonim ***** válasza:
67%
Ez a sterilizálás nagyon jó ötlet, itthon is be kéne vezetni.
2013. márc. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%
Injekciót kaptak, azt mondták nekik hogy oltás, holott fogamzásgátlót kaptak.
2013. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

tényleg?! ez felháborító! Hogyan tehet ilyet valaki valaki mással?!

és nem fordultak valami emberi jogok bíróságára vagy efféle helyre? Hogyan lehet ilyet tenni valakivel?!

2013. márc. 6. 12:00
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

Itt a cikk:

[link]


Érdekes ez a mondat:

"Az elmúlt évtizedben több mint ötvenezer etiópiai zsidó vándorolt be Izraelbe. A gyorsan gyarapodó közösségnek a Guardian cikke szerint rengeteg előítélettel kell megküzdenie."


előítélet Izraelben.... na erre varrjál gombot.

2013. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!