Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Honnan ered Magyarországon a...

Mustafa33 kérdése:

Honnan ered Magyarországon a puszis üdvözlés szokása férfiak között is?

Figyelt kérdés

Vajon az orosz (szovjet) szokást vették átt? Brezsnyev x Kádár cvikipuszi ☻ ?

Felvidékinek meghökkentő és nem természetes.


2012. szept. 30. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért Magyarországon sem túl gyakori, legfeljebb nagyon közeli barátok között (olyat se látok túl sűrűn) és persze családtagok között. Vagy te nem ezt tapasztalod?
2012. okt. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Magyarországon sem természetes, a régen látott rokonok is csak megölelik egymást. Még a Kádár- rendszerben sem pusziszkoztak, csak a TV-ben láttuk.

A melegek szoktak puszilkodni.

2012. okt. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Csak a diszkóba járó fiúk között szokás ez Magyarországon, és legfeljebb a rokonok között, de az is ritkán. De szerintem ez a Felvidéken is így van.

Egyébként nekem tök mindegy.

2012. okt. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez csak új szokás, semmi köze a Kádár-korszak meg orosz szokáshoz.

Régebben csak egész közeli rokonok köszöntötték igy a másikat születésnap vagy hasonló esetében, de akkor sem volt általános.


Most ez az amerikai filmekböl átvett szokás elterjedt, de ennek ellenére normális férfiak nem puszikodnak egymással.

2012. okt. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szűk családban a férfitagok megpuszilják egymást, ha régen találkoztak. Most ebben mi lenne a b.uzis, hogy megpuszilja az ember a saját rokonát??!!
2012. okt. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagyis a mi családunkban így van.. Meg szerintem sok helyütt..
2012. okt. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is. xD De az utcán nem puszilkodok nőkkel sem.
2012. okt. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyálas kis diszkós nyomingerek között szokás, normális férfi nem puszilkodik a többi férfival, max. idősebb férfirokonaival. Az meg még a gyerekkorból maradt meg, akkor is puszit adtál Jóska bácsinak, most is puszit adsz neki. A többiekkel kézszorítás.
2012. okt. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt sem tudom hova tenni, hogy az amerikai filmekből jött el. Ilyet filmben sem láttam, ott is legfeljebb csak rokonok között. De őszintén szóval én még olyat se láttam, hogy ilyen tipikus diszkós kölkök egymást puszival köszöntik, csak a lányok egymást, vagy fiú-lány, de hogy két fiú, na olyannal még nem találkoztam. Eddig bárhol jártam, ott már kamaszkortól a fiúk egymást kézfogással szokták köszönteni, legyen szó bármilyen szubkultúráról.
2012. okt. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat. Mostanában plázában láttam többször is egy nap, régebben tapasztaltam is rég (1 éve) nem látott ismerős társaságnál és nem tudtam hogy reagálni.

Az oroszoknál természetes és régi szokás a 3x átölelés puszival (bal, jobb , bal), ezt csinálták a politbüros vendégek is, akkor még röhögöt rajtuk mindenki. Humoristák szerették ezt kigúnyolni, ezzel jelezték, hogy szovjetekre gondoltak.

2012. okt. 1. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!