Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön élők titeket nem...

Külföldön élők titeket nem szoktak vadidegenek "zaklatni" hogy segíts kijutni? Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy valahol a neten mondjuk szóba jön, hogy én itt és itt lakok, és jönnek a privik, hogy x vagyok alig beszélem a nyelvet, nem tudsz valami munkát, milyen esélyem van kitelepülni, hogy menjek ki, milyen munkát találhatok így, nem tudsz segíteni, hogy kimenjek, nem tudsz konkrét email címet munkára stb stb. kicsit olyan ragacs stílusban, hogy majd hátha az én mint állás, lakás, kiutazás közvetítő működök közre. Engem valahogy nagyon fel tud bosszantani, elvégre nem menedzselhetem mások életét, ha annyi talpraesettség nincs benne, hogy utána nézzen egyedül, akkor mit gondol, mire juthat? Ti nem találkoztok lépten-nyomon ilyenekkel? Mit mondjak nekik, nem akarok bunkó lenni, de neki is ugyanannyi erőfeszítés lenne utána nézni a dolgoknak, nagyon segíteni meg nem akarok, hogy majd itt ellakhatsz meg elintézek mindent mire kijössz, mert hát sose lehet tudni, otthon sem barátkoztam össze minden szembejövővel csak, mert magyar.. Egyik ismerősöm egyszer mindent elintézett, munkát mindent, aztán szóltak, hogy á bocs, mégsem jövünk. Szegénynek úgy égett a pofája.
2009. szept. 13. 02:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyakori, aztán még te vagy a paraszt hogy nem segítesz. Általános infók még beleférnek (mi olcsóbb, mi drágább, milyen a közlekedés, stb) de konkrétan munkát, albérletet szerezni vadidegeneknek...pfff. Simán szard le.
2009. szept. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan is volt, hogy vad idegen látta az iwiw-en, hogy hol élek és írt, hogy lakhatna-e nálam egy ideig, amíg nem talál munkát. Ez a pofátlanság teteje! Én azt javaslom, hogy infón kívül semmit se intézz, mert lehet, hogy még te leszel utána bajban. Ne törődj vele, hogy mit gondol. Ő a pofátlan, ha elvárja, hogy te keress neki albérletet vagy munkát.
2009. szept. 13. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Én simán megmondom hogy nyelvtudás nélkül esélye sincs. Idáig még senki nem jelentkezett hogy profin megtanulta a nyelvet és akkor most indulna. Ha mégis, akkor kapna pár infót, milyen oldalon tud munkát keresni meg albérletet, hol kell bejelentkeznie és sok szerencsét kívánnék, mert nekem is inkább a szerencsén mulott minden.Jókor voltam jó helyen. Köszi Fortuna!
2009. szept. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!