Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Történelem. Hol találom a...

Történelem. Hol találom a Pannonhalmai Apátság alapító levelének szövegét? Állítólag az áll benne István/Koppány csatája Német/Magyar ütközet volt.

Figyelt kérdés
Az wikipédián járva Szent István királyunkról olvastam angolul. Történetesen angolul egészen máshogy néz ki, mint magyarul. Nem igazán fordításnak tűnik. Azt írták "The nearly contemporary deed of foundation of the Abbey of Pannonhalma clearly described the battle as a struggle between the Germans and the Magyars." Magyarul, a korabeli Pannonhalmai Apátság alapíró okorata (levele) tisztán leírja, hogy ez az ütközet a Németek és Magyarok közti csata volt. Kerestem ezt a szöveget, de nem találtam. Ellenben úgy érzem, hogy ez koránt sem igaz, valami meg nem erősített forrásból származhat.

#igazság #Pannonhalma #apátság #ütközet #Istvány/Koppány #Német/Magyar. csata
2013. márc. 7. 15:51
 1/1 anonim ***** válasza:
2013. márc. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!