Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Homofóbok, heterók! Ti miért...

Homofóbok, heterók! Ti miért húzzátok rá mindenre azt, hogy "reklámozás"?

Figyelt kérdés

Meleg fiatal vagyok, semmi nem látszik rajtam, és ezzel a kérdéssel NEM provokálni szeretnék, és nem vitát elindítani.

Meg szeretném ezt érteni:


A heterók (tiszt. kiv.) miért mondják és állítják azt, hogy a melegek ha megfogják egymás kezét, az már reklámozás? (most SENKI ne jöjjön a felvonulással, azt a normális meleg is elítéli)

Miért várják el a heterók azt, hogy egy meleg letagadja a párját, csak azért, hogy a társadalomnak megfeleljen?


Ezt azért nem értem, mert ha ilyen szigorúan vesszük a "reklámozás" szót, akkor a heterók minden nap "reklámozzák" magukat.

Hiszen :


~ megfoghatják egymás kezét, sétálhatnak kézen fogva

~ mesélhetnek a párjukról, nem kell letagadni, és sokuk mesél is róla

~ sokak (főleg parkokban) csókolóznak, pusziszkodnak

~ egy egyedülálló férfinak ERÉNY, ha a kalandjairól tart beszámolót

~ rengeteg olyan videó van, sőt élőbe is láttam már, hogy az UTCÁN pucér nőket fényképeznek, vagy egy nő sétál meztelenül, és így videózzák meg fotózzák (mi ez ha nem reklámozás?)



Azért nem értem, mert ha a társadalom tőlünk elvárja, hogy csak 4 fal között, máshol meg tagadjuk le egymást, akkor a heteróknak ezt miért szabad?

Most ne jöjjön senki olyannal, hogy "undorító, ilyne olyan amolyan", mert egy meleg számára meg pont ez (amiket felsoroltam) vált ki ellenérzést, mégsem teszi senki sem szóvá, hanem nyel egyet, és kénytelen beletörődni, hogy "nekünk nem szabad kint szeretni egymást sehogy se"



(olyan sztereotípiákkal ne jöjjön senki, hogy "de nyíltan szexelnének a melegek"...nem értem ezeket honnan veszi valaki, amikor pont a heteroszexuálisok körében fordul elő ilyesmi)



Miért van ez?



Köszönöm a válaszokat! (beszólást nem kérnék)



20/ F


2013. márc. 7. 19:03
 1/8 A kérdező kommentje:

Vagy a melegek tekintetében a reklámozást szigorúan kell venni, a heterók tekintetében meg figyelembe sem kell venni?

Nem épp fer.

2013. márc. 7. 19:03
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

aaa problema ott kezdodik, hogy mi heterok nem altalanosithatunk, hogy a melegek ezt, meg azt csinaljak. Pedig szvsz ez egy teljesen normalis - bar ketsegkivul ronda - szokasa az embereknek, hogy ami szamukra nem szokvanyos, azt megbeszelik. ahogy szamodra nem szokvanyosak a nem melegek, es ahogy te is beszelsz rola, pedig ez igy nem helyes, nem fair. en abba a csoportba tartozom, aki probal minden felett szemet hunyni, egyenloen kezelni mindenkit. akkor hogy is van ez, hogy te megis elojossz egy ilyen kerdessel?

(ugyanez van a zsidokkal is, ami szitok szo, ha nem ok mondjak. akkor megis, hogy kene hivnunk oket, ha alapvetoen ok viselkednek megkulonboztetoen? sehogy sincs jol ez...:( )

2013. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerintem az a megkülönböztető viselkedés, hogy például nekem le kell tagadnom a párom, "szimplán haver", kezét nem foghatom meg, mert egyből "reklámozok".


Holott szerintem nincs olyan, hogy ami a melegeknél reklámozás, az a heteróknál természetes.

2013. márc. 7. 20:39
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem várják el a heterok. Lehet akiket te ismersz azok igen, lehet amiket te olvasol azokban ezt állítják, de ez ettől függetlenül nincs mindenhol, mindig így. Sajnos az emberek többsége olyan egyszerűséggel gondolja ezt, mint ahogy te pl. eldöntöd, hogy nem szereted a brokkolit. Miért nem szereted? Erre nincs magyarázat, egyszerűen mindenkinek van egy véleménye, sok embernek ugyanaz.
2013. márc. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Nem várják el a heterok. Lehet akiket te ismersz azok igen."


Sajnos a többség elvárja, ezt meg is erősíthetem.

2013. márc. 8. 08:54
 6/8 A kérdező kommentje:

De akkor is, miért kell olyanokat mondani, hogy "ne reklámozzák magukat", stb?


Az "én elfogadom őket, de csak 4 fal között" pedig nem elfogadás, hanem megtűrés.

2013. márc. 8. 08:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen igazad van. Tudom, hogy ezzel nem szolgáltatok választ a kérdésedre, csak azért tartom fontosnak leírni, mert a legtöbb esetben, ha valaki azt írja, hogy "tisztelet a kivételnek", nem is gondol már bele, hogy esetleg van kivétel, vagy még le is rövidíti, mint Te, szóval mára ez amolyan frázissá vált. Igazad van abban, hogy sokan elvárják ezt Tőletek, kár volna tagadni. Én nem várom el, de hülyeség volna azt mondanom, hogy a többiek nem teszik. De szerintem Neked van igazad mindenben, amit leírtál, és ezt már ez előtt is így gondoltam. Szerintem a heterók részéről egy minimális empátiát eredményezne, ha belegondolnának, hogy milyen borzasztó lehet úgy élni, hogy nem foghatod meg a párod kezét. Én egyébként azt gondolom, hogy ez mindennek a kulcsa. Hogy amikor erről beszélünk, akkor ezt társadalmi kérdésként kezeljük, vagy esetként beszélünk róla, de nem úgy mint emberekről. Remélem, érthetően fogalmaztam. Egyébként én láttam már fekve csókolózó meleg párt is, de nem akadtam ki, ettem tovább a szendvicsem. :) Nem tartottam reklámozásnak, mégpedig épp azért nem, mert látszott, hogy tényleg csak azért adott egy csókot az egyik a másiknak, mert ezzel azt akarta neki mondani, hogy "mindjárt jövök" (utána felállt és elment), és nem a többi embernek szólt. De ez nem a nyílt utcán történt, hanem egy koncert előtt. Mindegy. Egyébként Te meg szoktad fogni a párod kezét? Vagy épp ezért nem is teszed? Amúgy abban is igazad van, hogy a legtöbben rögtön az utcán szexelésre asszociálnak, ami szerintem hülyeség, de ez - ne haragudj - Tőled is: ilyet a heterók, meg senki nem csinál (vagy ha igen, az elég gáz). Én amúgy a képmutatást nem szeretem. Olvastam már itt ilyen kérdést, és mindenki azt válaszolta, hogy a heteróktól is undorító, ha a buszon, utcán, stb. nyalják-falják egymást. Ami azért nagyon rossz duma, mert a buszon/HÉV-en/villamoson szinte MINDEN NAP van egy smároló hetero pár, és egyáltalán senki nem tartja gusztustalannak, és szeritem bárkinek bármi a véleménye a melegekről, ne hazudjuk már azt, hogy a heterók csókolózásától is undorodunk. olyan képmutatás! Nem azt mondom, ismerek olyan embert, aki tényleg attól is, de ilyen kérdéseknél valahogy hirtelen mindenki így van vele.

Üdv:

Egy hetero.

2013. márc. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A heterok azt hiszik, hogy dirigálhatnak a melegeknek.

El vannak kényeztetve, így nem hajlandók elviselni a melegeket, mert kellemetlen nekik.

Zavarjuk a tökéletes világukat.

Olyan ez, mint amikor a gazdagok elvárják a személyzettől, hogy legyenek láthatatlanok, mert zavarják az összképet.

2013. márc. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!