Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az internetes vásárlós dolgok...

Az internetes vásárlós dolgok hogy működnek?

Figyelt kérdés
Anyával beszéltük, hogy fel tehetnénk pl. tesz-veszre pár cuccot, ami nem kell. De ezek hogy működnek? Érdemes egyáltalán? Azon gondolkozom hogy, tegyük fel megveszik a ruhát tőled, és előbb a ruhát küldöd el, vagy a pénzt küldjék?

2013. márc. 8. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vatera-teszvesz:

Regisztrálsz,eladáshoz el kell utalni 100Ft-ot (azért,hogy be tudjanak azonositani ha pl lopott dolgokat árulsz).

Onnantól teljes jogu felhasználó vagy,feltöltöd a dolgokat,fényképpel,vagy fix áronvagy licitálóson,megveszik,te megadod a számlaszámot amire utalja a pénzt (termék ára+postaköltség),megérkezik a pénz,te postázod.

(lehet utánvéttel is,de nem biztonságos)


jófogás,apród,expressz: feltöltöd a hirdetést,itt telószámot,mailcimet is tudsz megadni,és egyeztettek,hogy utal és postázod vagy személyesen veszi át vagy hogy

2013. márc. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Postai utánvét a legjobb megoldás, vagy esetleg személyes átvétel. A postás csak akkor adja oda a címzettnek, ha az kifizeti, és ha nem az van benne, aminek kéne, akkor feljelenthet téged csalásért. Így minimális esélye van annak, hogy átveritek egymást. De mi pl. egy messze lakó internetes ismerőssel üzleteltünk már úgy, hogy egyszerűen elküldte az árut, megnéztem, kipróbáltam, majd pár héttel később esedékes volt egy szülinap a családjában, akkor tőlem rendelt árut, mindketten kézműves dolgokat készítünk. Az áruval együtt beletettem a csomagba az árkülönbözetet, mert amit én kaptam, többet ért, mint amit ő kért.
2013. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Postai utánvét a legjobb megoldás, vagy esetleg személyes átvétel. A postás csak akkor adja oda a címzettnek, ha az kifizeti, és ha nem az van benne, aminek kéne, akkor feljelenthet téged csalásért"


És így mi védi az eladót? Megveszi,eladó elküldi,aztán ha nem veszi át az illető,akkor az eladó bukja a postát...

2013. márc. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!