Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy viselitek el az ilyen...

Hogy viselitek el az ilyen egyszerű embereket?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok, akiknek csak a munkájukból, a házimunkából és egyéb hétköznapi dolgokból áll az életük és témájuk is csak a számlák, a munka és a bevásárlás körül forog.Ha valaki más témával jön elő, akkor úgy néznek rá, mint a marslakóra.Sajnos a legtöbb ismerősöm ilyen.Mint akiknek átmosták az agyát, csak azt látja, ami a szeme előtt van és azon túl másra nem is kíváncsi.

Nos, én az ellenkezője vagyok.Nem mondom, hogy a racionális dolgokban semmi rációt nem látok, de engem távolabbi perspektívák még jobban érdekelnek.A művészetek, az elvont témák, a lélek , az univerzum rejtelmei, annyi ilyen izgalmas téma van,de úgy látszik, reménytelen ehhez megfelelő beszélgetőtársat találni.Hogy képesek ilyen monoton unalomban élni egyesek?Bezárva érzem magam a közelükben, kellemetlen.Más is van ezzel így?


2013. márc. 8. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nézőpont kérdére. A kert rendezése nem egyszerű. A melós élete sem egyszerű. Azért dolgozik, hogy befizesse a számláit. Közben audigyárat mercigyárat , autópályát , bevásárlóközpontot.épít. Vagy a Zsolnay kúlturnegyedet. Hogy egy művészetet támogató melósmunkát is emlitsek.
2013. márc. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Egyenlőre ilyen ismerősöm nincs, de nem is igazán szeretnék hasonló, beszűkült látásmódú embereket. Akikkel nem lehet egy jót társalogni. Sok ilyen ember van.Sajnos megcsömörlött emberekről van szó, ha ez jó szó erre. Nekik a munka az élet. Másról már nem szól. Ezért is kell az, hogy kitűzzünk célokat, és megtenni érte mindent , mert különben csak belefeledkezünk a munkába, pénzbe, és egy agymosott, szűk látáskörű, rabszolgák leszünk:S.

Én sem értem hogy lehet így élni. De ha ezt megkérdeznéd tőlük, hogy hogy képesek így élni, kíváncsi lennék a válaszukra=)

2013. márc. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Hmm, egy sorstárs. A felmenőim anyai ágon egytől egyig ilyenek, évekig hallgattam, milyen szép színárnyalatú húst árulnak a 'teszkóban', milyen teendők várnak rájuk aznap, kell-e virágot locsolni, melyik csekk mikor fizetendő be és miegymás mindennapos szürke sablon. Teljes hiányt mutatták a filózás igényének, soha nem hallhattam tőlük érdemleges véleményt, csak robot módjára darálták a tényeket. Rajtuk kívül persze lett szerencsém partnert találni a magasröptű beszélgetésekhez, és amíg őket magam mellett tudhatom, nyugodtan áttekinthetek az unalom megtestesítőin.
2013. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

18:09, pontosan megfogalmaztad, amire gondolok...


De nehogy véletlen félreértsetek, nem baj az, hogy elvégzik ezeket a dolgokat, mert ez is fontos, eszemben sincs lenézni őket,csak nem értem, hogy náluk hol marad a TÖBBI?Mintha még örülnének is neki, hogy a szürke, sablonos dolgokon kívül nem kell mással foglalkozni.ezek tartanak a különcöktől, én viszont kedvelem őket, mert érdekesebbek.A sok szürkeség után kész felüdülés, ha feltűnik egy csodabogár.

2013. márc. 8. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Attól lennék egoista, hogy másfajta eszmecsere hoz lázba, mint amit ők nyújtanak? Érdekes felvetés. Ha jól sejtem, az, hogy ők komplett idiótának néznek és ennek hangot is adnak egy-egy beszédkezdeményezés válaszául, teljesen rendben van... a lepontozást pedig külön köszönöm nektek!
2013. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
felpontoztalak utolsó, mert igazad van.
2013. márc. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ennek semmi köze az egoizmushoz.
2013. márc. 9. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!