Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a fontosabb, hogy magyarok...

Mi a fontosabb, hogy magyarok vagyunk, vagy hogy emberek?

Figyelt kérdés

2013. márc. 9. 07:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Magyar emberek.
2013. márc. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

2in1


A kérdésed eléggé félreérthető egyébként. Mi mások lennének a magyarok ha nem emberek? Az olaszok is emberek, az amerikaiak is sőt a kínaiak is.

Érted.

2013. márc. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én magyar vagyok, de számomra fontosabb dolog "embernek" lenni...


Van bennem Magyarság tudat, de nem ez alapján mérlegelek emberi kapcsolataimnál.

Számomra lehet valaki akármilyen nemzetiségű, bőrszínű, ha "ember".


Sajnálatos módon a magyarok közt is van meglehetősen alja népség és más nem nemzetiségűek között is.


Bár, nem tudom, hogy a kérdést így értetted-e...

2013. márc. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Egyértelműen a második. Az emberségnek semmi köze a nemzetekhez.
2013. márc. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A rendszertanban emberek vagyunk, emellett nemzetiségünk, kultúránk, hagyományaink alapján magyar emberek.

Vagy valami bőgatyás-búsmagyar kontra humanista-kozmopolita összehasonlítást szeretnél?

2013. márc. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szeretném, ha minden ember képes lenne emberként élni és viselkedni.

Ezek mellett fontos, ha kell, meg tudjam mutatni, hogy az emberség mellett milyen ember a magyar.

2013. márc. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hogy emberek.

Mondtam is a macskáimnak, főleg az egyik verekedős ivartalanított lánynak (simán nekimegy az ivaros, idegen kandúroknak, tiszta beteg...), hogy ti sokkal okosabbak vagytok, nem azt nézitek, hogy fekete, fehér, vagy mintás-e a másik macska, válogatás nélkül barátkoztok vagy nekimentek az összesnek :)

2013. márc. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Én székely vagyok és azt mondom,hogy a hagyományt emberként is meg lehet őrizni.

Ha emberséges vagy a más nemzetiségűekkel akkor a történelmedet is fogják szeretni,ha meg embertelen vagy akkor a történelmedet és a jövődet is fogják gyűlölni.

Lehetsz jó magyar, és akkor szeretnek mint ember.

Vagy lehetsz rossz magyar, és akkor gyűlölnek mint magyar.

Te döntesz.

2013. márc. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

"Lehetsz jó magyar, és akkor szeretnek mint ember.

Vagy lehetsz rossz magyar, és akkor gyűlölnek mint magyar."


Nem szoktam az ilyen vitákba belefolyni, de ez a mondat szíven ütött.

Kedves székely válaszoló, ennél szebben nem lehetett volna ezt elmondani!

Köszönöm...

2013. márc. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Számomra nem sokat jelent, hogy magyar vagyok. Itt élek, magyar az anyanyelvem, magyar az állampolgárságom-oké. És? Attól még mindig embernek kell lennem elsősorban, és nem magyarnak.
2013. márc. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!