Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg van olyan nap minden...

Tényleg van olyan nap minden évben amikor ingyen vissza lehet vinni a könyvtárba a már régen kikölcsönzött könyveket?

Figyelt kérdés

Már több mint 1 éve nálam van 2 könyvtári könyv, szóval már egy ideje vissza kellett volna vinnem őket. Tudom, hogy az hülyeségem... de elfeledkeztem róluk... ez van. Múlt héten kaptam egy "levelet" a könyvtárostól, hogy vigyem vissza a könyveket, meg hogy a késedelmi díj hetente könyvenként növekszik. Totál el is felejtettem, hogy van nálam könyvtári könyv... A késedelmi díj akkortól növekszik mikortól kiküldte a levelet vagy onnantól mikortól már lejárt a kölcsönzési idő?

1-2 ismerősöm mondta, hogy van ilyen ingyenes nap minden évben, de konkrétumot nem tudtak mondani. Idén mikor van ilyen, ha van?


Előre is köszi a válaszokat!



2013. márc. 11. 03:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a késedelmi díj a kölcsönzés lejártától növekszik. Amnesztianapnak vagy amnesztiahétnek hívják amikor törlik a késedelmi díjat.

Először is tudni kellene, milyen könyvtárról van szó, mert van, ahol NEM mennek bíróságra, van ahol meg képesek (pl. egyik megyei könyvtár ilyen) jogi úton behajtani a késedelmi díjat. Ha nem szokták ilyen komolyan venni, akkor küldd vissza postán vagy küldd be egy ismerőssel a könyveket, akkor nem növekszik tovább a késedelmi díj és meg is kérdezheti az ismerős, mennyi pénzt kellene fizetni.


Az amnesztia meg nem kötelező, van, hogy nem is tartanak, mert akkor mindenki arra várna. De telefonon ezt is meg lehet kérdezni!

2013. márc. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valóban vannak olyan könyvtárak, ahol van "megbocsátás napja", de egyrészt nem mindenhol, másrészt nem hirdetik meg jó előre, pont azért, hogy ne mindenki akkor vigye vissza.
2013. márc. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem, majd az lesz, hogy egy ismerőssel beküldöm a könyvet aki majd megkérdezi, hogy mennyivel tartozom.
2013. márc. 16. 01:42
 4/4 anonim ***** válasza:
nem tudom, milyen rendszerük van, de az olvasójegyet, vagy a számát, vonalkódját is küldd el vele!
2013. márc. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!