Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy kis játék! Megtaláljátok...

Egy kis játék! Megtaláljátok az apró különbséget, amit az egyik hírforrás leír, a másik nem? És hány ilyen lehet még.

Figyelt kérdés

[link]



[link]


ez persze nem akkora hír,hogy beférjen a híradóba,csak ha nem egy "többségi" hanem kisebbségi lett volna a mentős.És Mohácsi Viktóriát sem hallottam a kis barátaival tiltakozni,az erőszak ellen.


2009. szept. 14. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
roma
2009. szept. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
IIIiigen helyes! nyertél!És,hogy kimondtad rasszista nácinak érzed magad?vagy csak tényt közöltél,mint pl:Az fű zöld színű?
2009. szept. 14. 19:49
 3/12 A kérdező kommentje:
pl:Az fű zöld színű? helyesen: A fű zöld színű? bocsánat.
2009. szept. 14. 19:57
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Kételkedem a kérdező elméjének épségében...
2009. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Mi van? :D
2009. szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Miért is?Komolyan kérdeztem?Nem kérdeztem semmi rosszat,vagy te úgy látod?
2009. szept. 14. 20:13
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

én vagyok a "nyertes".

nem vagyok se rasszista se vak(cigányvédő), de miért kéne oda írni hogy romák követték el? Egyrészt úgyis tudja mindenki.... másrészt, de tényleg, minek? Ha naív lennék azt mondanám hírközlésre szolgál az oldal, a hír meg az hogy mi történt, minek okán, attól hogy a származását leírják nem fog pontosabb lenni a hír. ... de tudom, néhol zsIndexként emlegetik az oldalt, szeret ferdíteni, satöbbi, nem 'ártatlanok'.

de most úgy eszembe jutott, miért kéne leírni ha nem arról szól a hír hogy kik követték el hanem hogy mit követtek el?

2009. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
hát pontosabb nem lesz a hír,de viszont fontosabb annál inkább!! Ennyi
2009. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nah akkor komolyra fordítva a szót.Itt egy hír amit kétféleképp közöl a média felhergelve ezzel az amúgy sem nyugodt ellentéteket.Miért nem lehet egyformán közölni a tényeket,miért kell kihangsúlyozni és uszítani minden butasággal(rasszizmus pl)ha romát ér támadás,és ha roma az elkövető miért kell hallgatni róla,hogy roma?Vagy meg kell említeni minden esetben,az elkövető és az áldozat hovatartozását vagy egyikben sem.Az első válaszolót azért kérdeztem rasszistának érzi e magát mert leírta,hogy roma az elkövető és ilyen példákkal kampányol a baloldal,és a roma politikusok a külföldi tv és újságoknak.Mert kimondja a bűnös származását.Miért nem lehet minden esetben a száraz tényekre hagyatkozni?ha mindenki Magyar és egyenlő itt az országban akkor nincs Cigány szlovák ukrán stb csak Magyar van elsősorban és utána valamelyik kisebbség tagja.Az háborít fel kedves nyertes,hogy miért kell beállítani a külföldiek szemében a Magyart rasszista kegyetlen népnek a világ előtt kedves"fajvédőknek"akiknek elsősorban az ellentétek kiélezése a céljuk,hogy a zavarosban aztán kiéljék a szereplési,és anyagi hasznukat.Msn eztem egy lánnyal amerikából és megjegyezte milyen jófejek a magyarok mert kinyírják a cigányokat,ott is ezt kéne csinálni a latin amerikaiakkal.Pff majd le esett az arcom mikor mondta ezzel van tele a sajtó kint Magyarországról.
2009. szept. 14. 20:45
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
én sem vok rasszista, de gondoljatok már bele, ki támad mentőkre?! na! amikor a tanárt anno meglincselték, és a gyerekei szeme láttára agyonverték, akkor se kellett volna külön romázni MERT mindenki tudta (kirakja a kölyköt az utcára játszani amíg mónikát néz, aztán még fel van háborodva hát kész)
2009. szept. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!