Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért bántják egymást az...

Miért bántják egymást az emberek? Miért az indulat, sértettség, bosszú egyéb dolgok motiválóak? Miért nem engedjük el a sérelmeket? Miért nem tudunk megbocsátani egymásnak akár magunknak? Miért nem győzzük le ezeket?

Figyelt kérdés
Beszélgessünk róla! Kinek mi a véleménye, tapasztalata?
2013. márc. 13. 17:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket (én így élek)
2013. márc. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 schocko ***** válasza:
Ez összetett kérdés, de az állatvilágban is mindenhol jelen van a többiek bántása, így az embernél se nincs ez másként...talán a bölcs emberek már kezelni tudják ezeket az ösztönöket...
2013. márc. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A saját érzéseimet tudom csak elmondani.


Mikor kicsi voltam, apám alkoholista volt, verte anyut. Nagyon régen történt, és mindenki azt mondja, hogy meg kéne bocsátanom, de nem tudok. (Nem vagyok vele beszélő viszonyban, azóta nem is láttam.) Sok helyen olvasom, hogy az mennyire jó meg minden, de nem tudom elhinni. Számomra a megbocsátás egyenlő a jóváhagyással. Ha megbocsátanék neki, olyan érzés lenne, mintha neki ez megengedett lett volna. Semmi büntetés, semmi következmény, egy pancser lennék, akivel bármit meg lehet csinálni.


Bár nemrég láttam egy sorozatban erről valamit, ami megérintett, előkeresem és lefordítom.

2013. márc. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Mert ez kényelmesebb.

Egyébként sokan élnek máshogy. Például én is. Mindenben a szépet,a jót látom, a rosszat szinte azonnal elfelejtem. Ennek két következménye van: vagy naivnak néznek, vagy azt hiszik, hazudok.

De nem különösebben érdekel. A világ ugyanolyan marad, akármilyennek is látjuk. Akkor miért ne lássam szépnek? A negatív embereket lehetőség szerint egyszerűen kizárom az életemből, csak olyanokkal barátkozom, akik pozitívan tekintenek a világra.

2013. márc. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Azért, mert a legtöbb embernek nincs akaratereje, arra hogy megtanulja irányatani az érzelmeit. Nekem volt, én már vagy 3-4 éve kezdtem el gyakorolni az érzelmeim irányítását. 2 év után lett komolyabb eredmény, mindennap minden egyes percében gyakorlok, és már egész jól megy.

Mondjuk ez nem jelenti azt, hogy nem vagyok indulatos, és nem sértődöm meg. De ha nincs igazam, akkor azt bevallom, elfogadom és ha olyan dologról van szó, akkor bocsánatot is kérek. Bosszút nem szoktam állni senkin, mert felesleges. Azzal, hogy bosszút állok az időt nem fogom tudni visszaforgatni és jobb se leszek annál aki engem bántott.

A sérelmeimet igyekszem elengedni, bár nem mindig könnyű. Már mindenkinek megbocsátottam, aki valaha bántott, de ez nem jelenti azt hogy felejtettem is. Egyébként ezek nem annyira nehéz dolgok, csak sokat kell gyakorolni, és kitartónak kell lenni. :) 16/L

2013. márc. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Bence_ ***** válasza:

Mert ezeket nehéz megtenni!

ma 17:25

Megbocsájtani nem apukád miatt kell, hanem magad miatt.

Mind egy mit érzel, benned mekkora tüske van és neked ez mennyire fáj. Attól édesapád ugyan olyan ember marad.

Lelki békéd nem is csak miattad lesz fontos, hanem a párod,gyerekeid miatt. Nekik fontos egy egészséges lelkű kiegyensúlyozott ember.

2013. márc. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem lesz párom meg gyerekeim, nem akarom, hogy más emberektől függjön az, hogy én milyen ember vagyok.


Az a baj, hogy mindenki csak mondja, hogy a megbocsátás jó, és senki nem mondja, hogy neki mennyire nehéz volt. Tehát az olyan emberek mondják azt, hogy megbocsátani jó, akik teljes érzelmi függésben vannak a másiktól. Akikkel lehet úgy bánni, mint a kutyával, a lényeg az, hogy ne legyenek egyedül.


Na, én az arany középutat keresem, ami valahol köztem és ezek közt az emberek közt van.

2013. márc. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Bence_ ***** válasza:

Nézd mivel kezdtem a hozzászólásom

Nehéz!

Magadért teszed. Már írtam, a megbocsájtás rólad szól és nem róla.

Akkor úgy írom, hogy kitörlőd a sérelmet. De nem felejted.

Tanulsz belőle és nem hagyod , hogy máskor újra megessen veled.

2013. márc. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Na de épp ez az.

Soha nem értettem, hogy lehet megbocsátani, de nem felejteni. Felejteni alapból lehetetlen, nem tudok akarattal emlékeket kitörölni; viszont amíg meg vannak az emlékek, nem tudok semlegesen viszonyulni hozzájuk.


Úgy érzem, a megbocsátással a "rossz" ember valami pluszt kap. Mintha még ki is tüntetném azért, amiért rossz. Mert aki rossz ember, az nem fogja fel, hogy a megbocsátás mekkora nemes cselekedet, az csak annyit fog fel, hogy ezt megúszta.

2013. márc. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek eddigi hozzászólását és őszinteségét:) tudom hogy az egyik legnehezebb kérdést tettem fel,nekem is az és mindig az lesz jó olvasni hogy van aki bölcsen kezeli és :) azt is hogy ,foglalkoztok egyáltalán ezzel a témával szerintem ez az első lépés az elengedések útján!! Bence válaszával egyetértek mindképp ez a legjobb út mindenkinek,ugyanakkor megértem az ellenérzést is 9/9 válaszában...magamból kiindulva könnyebb úgy tovább élni és felszabadultabb ha elengedjük a súlyokat és úgy lépünk tovább saját felszabadulásunkért is!! nekem is újra és újra meg kell tennem tudatosan és nagyon nehéz tud lenni időnként de minél nagyobb dolgot tudsz elengedni annál jobban érzed magad hogy megtudtad tenni és, erre lehetsz büszke igazán mert ezt nem mindenki tudja így megtenni!a megtörténteket meg, az élet próbatételének tekintem amiből erősebb és bölcsebb lettem ,de még egyszer mondom nekem is vannak nehéz pillanataim és dühösek is beismerni nem szégyen csak hagyni nem szabad uralkodni ..nem könnyű... de csak a pozitív dolgokból tudunk boldogok is lenni csak bátorság mindenkinek!!
2013. márc. 13. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!