Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináltak azokkal a...

Mit csináltak azokkal a magyarokkal akiket a Benes-dekrétumok alatt áthurcoltak ide?

Figyelt kérdés

2013. márc. 17. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Mérmint kik csináltak volna?
2013. márc. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értve pl. hogy kaptak munkát és lakást? Vagy ellepték az utcákat..?
2013. márc. 17. 09:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal betelepítették őket azokba a sváb házakba, akiket meg Németországba telepítettek ki. De nem kaptak olyan segítságet, mint a tótok, akik elvonultak az országukba. Azok mind jó állásokhoz jutottak.

Viszont akiket Csehországba deportáltak, kirakták őket a főterekre és az ottaniak tetszés szerint válogathattak közülük. Akárcsak anno az amerikaiak az afrikai négerek közül. Tehát vol kitől pédát venni.

2013. márc. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyszerűen rossz belegondolni is! Többi országban miket csináltak még a magyarokkal? Hallottam a délvidéki vérengzésekről 44-45 telén, de a románok vagy szovjetek is kinézem, hogy képesek ilyenekre...
2013. márc. 17. 10:24
 5/7 anonim válasza:
Na nem kell őket ennyire sajnálni. A kitelepített svábok helyére rakták őket. Megkapták a teljes vagyonukat is ami házat, földet, állatokat jelentett. Egy jelentős részük rövid idő alatt el is itta ezt a vagyont. A svábokat meg vitték Németországba a putri telepekre, ahol sokan éhen haltak vagy megfagytak.
2013. márc. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azért nem értek ezzel egyet, mert akkor sem jó ha megfognak és elrángatnak arról a környékről amin már generációk óta élsz.

De amire írtam hogy rossz belegondolni is, az az előző válasz ezen része:


"Viszont akiket Csehországba deportáltak, kirakták őket a főterekre és az ottaniak tetszés szerint válogathattak közülük. Akárcsak anno az amerikaiak az afrikai négerek közül. Tehát vol kitől pédát venni."

2013. márc. 17. 13:03
 7/7 anonim válasza:

A Magyarországra hozott emberekre gondoltam. A csehek akkoriban nagyon nem szerették a magyarokat, ez látszott is a bánás módjukon.

Én egy sváb-betelepített magyar faluban nőttem fel. Nem éppen pozitív történeteket hallottam a 'telepesekről'. Ettől függetlenül senki nem érdemelte meg azt, ami az akkori évtizedekben történt az átlag emberekkel.

2013. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!