Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Angol kollégámmal nem jövünk...

Angol kollégámmal nem jövünk ki. Mit csináljak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve dolgozok egy cégnél Angliában. Nagyon szerencsésnek érzem magam, mert irodában lehetek, rendezett körülmények között.


Amikor felvettek lett egy mentorom akivel nagyon jól tudtunk együtt dolgozni. Ketten alakítgattuk a cég egyik fejlődő szolgáltatását, kicsit később már hárman voltunk, magyar kolléganőmmel kiegészülve. Pár hónap múlva egy hétre egyedül maradtam és póbáltam bizonyítani, hogy így is megállom a helyem. Sikerült. Szabadságáról visszatérve tudtam meg, hogy a mentorom elhagyja a céget. Hetekig ment a bizonytalanság, s végül minket megkerülve, egyik angol kolléganőmet rakták át hozzánk Decemberben. Kicsit rosszul esett, hogy ezt megelőzőleg nekünk semmit sem mondtak.


Szóval az angol lány jött és mentorommal együtt nekem, mint 'rangidősnek' kellett betanítanom. Idővel egyre inkább megváltozott a lány viselkedése, az eddig bevált szokásainkat egyik napról a másikra önkényesen megváltoztatta, ezáltal kizárva kolléganőmet és engem az információáramlásból. Amikor én ezeket szóba hoztam, kifogásokat keresett. Mára odáig jutottunk, hogy amikor bejön az irodába köszönni sem képes, rám sem néz, sőt hátat fordít. Ha kérdezek valamit, lekezelően válaszol.Én úgy érzem nem bántottam meg semmivel. Teszem a dolgom, sőt olyan feladatokat is megcsinálok ami az ő dolga lenne, de nem tudja hogy kell, pl a heti kimutatásokat. Ezeket ő a saját nevével küldi ki.


A főnököm elég nyitott ember éppen ezért arra gondoltam, hogy beszélni fogok vele, nem bántva az új lányt, csak finoman tálalva a problémákat. Azt érzem, hogy egyre lehangoltabb vagyok és ha ez tovább folytatódik, valakinek lépnie kell.


Ti mit tennétek a helyemben? Köszönöm szépen a válaszokat!



2013. márc. 18. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Màr megirtad mit tegyél!Fönökhöz fordulni.Röviden, hatàrozottan elmondani,hogy mi bajod.
2013. márc. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt tenném, hogy kifigyelném, mikor hibázik és ráhuzatnám a vizes lepedőt a főnökkel.Ha még nem vetted volna észre,az új kollegínád egy potenciális munkahelyi fúrógép!Most hogy betanult, megismert titeket, máris fölényben érzi magát és szerintem azon mesterkedik, hogy bebizonyítsa, ő jobb nálatok.Azért zárja el az információ forrást, mert ha tájékozatlanok vagytok, könnyebben hibáztok, aztán így már könnyen elbánik veletek és ő lesz a kis főnök, te meg mehettek isten hírével.Ne segítsetek neki, panaszoljátok be a főnőknél és ne ő írja alá a ti általatok elvégzett munkát!A maga erejéből bizonyítson, nem pedig más kárára!
2013. márc. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Egyetértek a legnagyobb ostobaság másnak elvégezni az ő munkáját. De persze bizonyítanod is kell az állításodat a főnököd előtt ezt se felejtsd el!
2013. márc. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Legszi válasza:

Szia,


szerintem ha nyitott a főnököd, akkor valószínűleg tud a problémáról, csak nem foglalkozik vele. Talán mert azt gondolja, elbírtok vele. Kérj tőle diszkréten segítséget, ha már bizonyítottad a rátermettséged, bizonyára tudni fogja, hogy a nem a te munkáddal van a baj. Sok Sikert :)

2013. márc. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Majd kérlek írd már le a fejleményeket, ha történt előrelépés, csak hogy okoljunk mi is.
2013. márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!