Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem tudná valahogy megoldani...

Nem tudná valahogy megoldani hogy a hitelt a csaj fizesse?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm (férfi) vett egy lakást közösen a párjával hitelre (személyi) amit az ismerősöm vett fel a lakásra Szétmentek és az ismerősöm aláírt egy nyilatkozatot hogy lemond a lakásról. Most lakása nincs de hitele van.Sajnos meggondolatlan volt mikor aláírta azt a papírt nem gondolt a következményekre.
2013. márc. 19. 18:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

ma 18:31

kedves Linda.. Olvasd el mit írt a kérdező..

Hiába választja a BAR listát a kérdező barátja nem ér vele semmit. Csak tovább fog nőni a tartozása, állandóan követelőzni fognak, és a végén behajtócéghez kerül az ügye, és ők előbb-utóbb levonják vagy megszerzik a pénzüket.

A lakáshoz nem fognak hozzányúlni, mert a kérdező írta hogy a volt barátnő nevén van. A barátnak már semmi köze sincs a lakáshoz. Nem az övé. Mivel már nem az ő lakása így azt nem fogják lefoglalni, elárverezni. Az már egy tök idegen nőé..

2013. márc. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Pontosan így van sajnos. Csak nem tudom mit lehetne tenni.
2013. márc. 19. 18:44
 13/25 anonim ***** válasza:

Akkor foglaljuk össze


- A barátod személyi kölcsönt vett fel ahol ő az egyedüli adós. Nincs adóstárs nincs kezes.

- A lakás nincs a tulajdonában. A lakás 1/1 tulajdona a volt barátnő

- a lakás lemondó nyilatkozatát hivatalosan egy ügyintéző előtt írták, és az ügyintéző volt a tanú (teljesen szabályos)

-Bar listás.


Nos ezek alapján a barátod csak egy dolgot tehet. Na jó kettőt.

1. először is párszor fejbe veri magát a fallal hogy hogy lehetett ekkora lúzer, ökör..

2. Kér részletfizetést a banktól és szép lassan visszafizeti a nevére szóló személyi kölcsönt.


Megteheti azt is hogy nem fizet. De a tartozás attól még maradni fog, és szépen gyarapodni is. Egyszer úgyis levonják tőle..csak ugye nem mindegy hogy mennyit.

2013. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

kedves 11/11 bocs,de közben főzök és közben írtam,még nem olvastam el ezt a dolgot ,hogy a lakás csak a lány nevén van közben tudtuk meg,mert a fejlécen még úgy tűnt közös a lakás.

Ebben az esetben fizethet,de nem igazán,hogy lehetett ebbe belevinni.

2013. márc. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
vagyis kedves 11. csak,hogy világos legyen,a véleményem kizárólag! egy közös tulajdonra vonatkozott..
2013. márc. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
mármint nem igazán értem,hogy lehetett belevinni,még mielőtt valaki kijavítana,hogy kihagytam egy szót
2013. márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Nem a lány adott több pénzt a lakásba?
2013. márc. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Tehát sikerült megérteni hogy mi a kérdés. Azért kérdeztem hogy nem e lehetne valahogy érvényteleníteni a szerződést vagy valahogy átruházni a csajra. Én nem tudom elképzelni hogy a hitelhez szükséges fedezetet csak így le tudja magáról vetni. Ha a hitelhez kellett a fedezet akkor miért engedték hogy a fedezetet átírassák másnak a nevére?
2013. márc. 19. 18:51
 19/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ebből a szarból már nem igen mászik ki... Senki nem tartott fegyvert a fejéhez, mikor a csaj nevére írta a lakást.

Ne itt várj választ, ügyvéddel kell megbeszélni! Itt csak találgatni tudunk. Szerintem sok esély nincs...

2013. márc. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
És azért valljuk be őszintén valami van itt a háttérben,ha csak úgy lemondott róla,max. te sem tudod.
2013. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!