Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki ért velem egyet abban,...

Ki ért velem egyet abban, hogy a mai generáció el van (szépen szólva) rontva?

Figyelt kérdés
a mai fiatalok pár kivétellel teljesen el vannak nevelve. 10 lányból 8 olyan aki mindenkivel összefekszik vagy csak úgy akar kinézni mert másképp nem fogadják el. 10 fiúból 7 úgy néz ki mint egy homoszexuális vagy csak úgy akarnak kinézni. Zenei téren 10 mai fiatalból 8 nem zenét hallgat hanem skrillex-et, biebert, undorító diszkó "zenét". 10 fiatalból 7 nem törődik a hazájával, más országot majmolnak. Ti mit gondoltok erről? Ez engem nagyon zavar.

2013. márc. 20. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Akkor váltsd meg a világot.
2013. márc. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Ez van, a világ változik, dúl a multikulturalizmus és ezzel semmi gond. Minden kornak meg van a maga életvitele.


Én is "mai fiatal" vagyok, és a sok előítélet ellenére (az én nagy meglepetésemre is) több lánynak már 17-19 éves korára 1-2 vagy akár 3 éves kapcsolata is van. Több olyan lánynak is akik első ránézésre "ribancnak" néznek ki, pont erre mondják, hogy ne ítélj meg egy könyvet a borítója alapján.


Szóval én abszolút, de nem értek veled egyet, sőt elég bigott gondolkodásra vall a te néző pontod (írom, ezt minden tisztelet mellett, elfogadom a nézőpontod).

Az tény, hogy az én generációm elég sok helyen hagy kívánni valót maga után, de, hogy el lennénk rontva azt ki kérem magamnak. A porosz oktatási modell elavult és, ezt végre be kellene látni és végre reformokat bevezetni az oktatásba.


A legtöbb dolog pedig a korral változik (öltözködés, zenei ízlés, veselkedési forma). Ezekért elítélni egy komplett generációt, hát ...

2013. márc. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen sajnos nekem sokszor azért nincsenek barátaim. Én is fiatal vagyok 19-20 éves de én nem öltözök bu@isan nem hallgatok skrillex-et vagy mit nem is ismerem én Bikinit Republicot RIP Cipőnek meg ilyesmiket szoktam hallgatni. Én kivétel vagyok de lehet hogy azért nincsnek sok haverjaim illetve barátaim.
2013. márc. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
igen. van abban valami amit mondtok. a mai világba az a legnagyobb baj, hogy a közösség két részre oszlik. aki egyedi azt azért közösítik ki mert máshogy néz ki, aki pedig a divatot követi, az egyből divatmajom és semmi eredetiség nincs benne. Abban teljes mértékben igazad van tisztelt második, hogy ne a külső alapján ítéljünk. más véleménye ugyanúgy fontos. Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 20. 18:14
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

"van abban valami amit mondtok. a mai világba az a legnagyobb baj, hogy a közösség két részre oszlik. aki egyedi azt azért közösítik ki mert máshogy néz ki, aki pedig a divatot követi, az egyből divatmajom és semmi eredetiség nincs benne. "


Nem akarlak elkeseríteni de az emberiség történetével egyidős probléma. Aki eltér a közösségtől azt támadják(külsőleg, belsőleg egyaránt). Ez mindig is így volt.


Amit a kérdésedben felsoroltál szintén nem újkori dolog. A szigorú erkölcsök csak a nőkre vonatkoztak, a férfiak gond nélkül tarthattak szeretőt, járhattak prostihoz amiért a feleség nem szólhatott. Ez elfogadott volt.

Ha az öltözködés történelmét megnézed nem egy olyan időszak volt amikor mai szemmel nőiesen öltözködtek a férfiak. A csipkét, magassarkú cipőt, színes ruhákat eredetileg ők viselték.

A zenei világban mindig is voltak minőségtelen dolgok, amiért rajongtak az emberek.

A más országok majmolása pedig már első István királynál elkezdődött és mindig jelen volt az országban.


Semmi újdonság nincs a mai generációban, csak máshogy érződnek ezek a dolgok.

2013. márc. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igazad lehet! És ebbe így jobban belegondolva lehet, hogy régebben is voltak olyanok akik úgy gondolkoztak mint én. ez is hozzátartozhat a korhoz? Mindenesetre a véleményem változtatni nem fook, maximum egy kicsit :) Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 20. 19:35
 7/16 A kérdező kommentje:
*véleményemen változtatni nem fogok
2013. márc. 20. 19:36
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
Az "ezek a mai fiatalok" kifejezés az ókori görögöktől származik. Egyik oldalon sincs újdonság, csak a forma változik.
2013. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
0%
mi a gond skrillex-el -.- ?
2013. márc. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
03-20 17:07 válaszoló vagyok. Az a ba skrillex-el legalábbis én azért nem hallgatom mert ezek a "tuc-tuc" meg ilyen egyéb elektronikai zenék idegesítőek mindig ugyanaz a ritmus majdnem semmi mondanivalója nincs úgyhogy nekem azért nem tetszik. Persze ha valaki be van ba@va akkor tök mind1 hogy milyen zenét hallgat.:D:DD
2013. márc. 23. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!