Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezt vajon hogyan mondjam el a...

Ezt vajon hogyan mondjam el a szüleimnek? Elmondjam egyáltalán?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, idén fogok érettségizni és hát az a helyzet hogy az egyik gimnáziumi tanárommal van kapcsolatom.

Nem tart évek óta, nem pedofil a tanár, megvárta még 18 éves leszek és csak utána nyitott felém ő is (részemről amúgy már kilencedik óta tök plátói a szerelem) addig nem is történt semmi, nem hogy semmi, de szinte hozzám sem szólt még az órákon sem.

Tavaly február óta vagyunk így, tehát már egy éve, teljes titokban, senki nem tud semmit.

Anyuék persze sejtik hogy van valakim, mert gyakran nem otthon töltöm az éjszakát, szülinapra mindig kapok plusz egy ajándékot, elmegyek nyaralni "valakivel" stb, szóval sejtik, de nem tudnak konkrétumot.

Tudom, hogy már elmúltam 18 és "semmi közük hozzá" meg "nincs beleszólásuk" de azért mégis parázom a reakciójuktól, mert tuti elkezdenének kombinálni, hogy "úr isten, akkor lehet már gimi első osztályában is "molesztált" micsoda egy pedofil" és tuti nagy botrány lenne hiába bizonygatnám hogy ez nem így van.


Szerintetek hogyan lehetne ezt finoman közölni velük? Vagy erre nincs szelíd módszer és mindenképp "fájni fog"?


2013. márc. 20. 22:06
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
3%
19 éves vagy és még csak most fogsz érettségizni? Gratulálok, ha a tanár úr helyett a tananyagra koncentráltál volna, akkor talán nem kellene ennyi idősen is a gimiben ülnöd!
2013. márc. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Öt éves, emelt szintű nyelvi képzésen vagyok, ami annyit tesz hogy volt egy nulladik évem is, így a szokásos 4 helyett 5 évig járok a suliba, de örülök hogy sikerült kiragadnod a lényeget, és összehoznod egy ilyen értelmes választ, megtarthattad volna magadnak is! :)
2013. márc. 20. 22:09
 3/35 anonim ***** válasza:
91%
Mindenképpen fájni fog, nekik és neked is, ha nem akarod, hogy mindenféle rágalmazó pletykát kezdjenek el terjeszteni a tanárodról, akkor mindenképp csak érettségi után pár hónappal mondd el, ne azonnal utána, várj még, ha eddig vártatok, még egy picit húzzátok ki, nehogy aztán megpróbálják kirúgatni
2013. márc. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
91%

En a helyedben megvarnam, amig befejezem a sulit.

Addig inkabb nem avatnek be senkit.

Ettol fuggetlenul nem tul elonyos ez a kapcsolat, bar van ismerosom, aki ugyanigy szeretett bele a tanaraba, elvette felesegul, es boldogan elnek a mai napig is.

2013. márc. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 tetro ***** válasza:
93%
Nálunk volt ilyen, érettségi után összejöttek hivatalosan is, azóta házasok. A tanár kb 10 évvel volt idősebb. Először mindenki húú-zott, két hét múlva senkit sem érdekelt.
2013. márc. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%

1

Én is 19 évesen érettségiztem, egyszerűen későn kezdtem a sulit:)


Szerintem csak akkor mond el a szüleidnek, ha tényleg biztos vagy benne, hogy felvállaljátok, a tanár felvállal téged. Amúgy nem kell nekik mindenről tudni mert csak izgulnak. Nekem is vannak olyan dolgaim amit 30 éves mondtam el egy beszélgetés alkalmával, de olyan is amit soha nem fogok :)

2013. márc. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem tök felesleges nyilvánosságra hozni a hírt, nyilván ha elballagsz, másik suliba fogsz tovább tanulni, másik városba mész úgyis vége lesz a kapcsolatotoknak. Nem értem hogy lehetnek egyes lányok ilyen naívak, szerinted az a tanár csak veled csinál ilyet?

Nem te vagy az első diák akivel kikezd, de nem is az utolsó!

Ne fűzz hozzá sok reményt!

2013. márc. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
93%
Elsőnek: egy évvesztes gyermek bizony 19 évesen érettségizik! (szeptemberben, vagy az után születtek automatikusan hét évesen kezdik a sulit. Ez nem új keletű dolog, nem hiszem, hogy nem találkoztál még a jelenséggel!) Kérdező: ha eddig titokban tartottátok a kapcsolatot, akkor várjatok még a suli végéig, sőt azután néhány hónappal szóljatok csak. Nem csak a korod miatt, hanem mert a tanárod, ami miatt ki is rúghatják, ha kitudódik. Érettségi után senkit nem fog érdekelni
2013. márc. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
13%

Ez annyira undorító, sosem fogom megérteni. Mi vonzót talál egy 19 éves, fiatal lány egy 40-50 éves vén pasiban? Hogy lehet valaki szemében egy tanár kívánatos férfi, jézusom!


Én a szüleid helyében biztos elküldenélek melegebb éghajlatra, szerintem ha jót akarsz nekik, magadnak meg a hapsidnak, akkor inkább tartsd magadban az infót. Amúgy egyetértek az előző válaszolóval, ne reméld hogy hosszú életű lesz, az én gimimben is volt egy tanár aki szintén a diáklányokra volt kiéhezve és minden évben más végzőst húzott meg meg fűzögetett, aztán érdekes módon a ballagás és érettségi után mindegyikkel vége lett..

2013. márc. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
93%

#7

Te aztán biztosan nagyon ismered a tanárát, és előtted már írták többen is, hogy ismernek olyan embereket, akiknél ez működött. Szerencse, hogy te ilyen jól képes vagy megítélni az embereket, hogy csak kihasználja. :/


Mondjuk az én szüleim biztos nem viselnék jól, ha nem tudnák,hogy ki az akivel találkozgatok, pláne ha éjszakákat is kihagyok emiatt.. Szóval nálunk ez nagyon hamar kiderülne.

Mindenképp várd meg amíg elballagsz, úgy kevesebb kellemetlenség érhet..

2013. márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!