Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez normális vagy csak tanári...

Ez normális vagy csak tanári "köcsögösködés"? Szerintem az utóbbi, de az alul olvasottak után írjátok le a véleményeteket.

Figyelt kérdés
9.-es kollégista vagyok, 15 éves, de a koromhoz képest érett gondolkozású..ezzel mindenki tisztában van a környezetemben, és egyértelmű is. Mindenki talpraesettnek tart. 4,57 az átlagom, úgy hogy szakközepes vagyok, sosem buktam még. És nem a legrosszabb iskolába járok. De ez lényegtelen. Tehát minden tényező megvan ahhoz, hogy a saját szüleim elengedjenek valahova. El is engednek, bíznak bennem, de én nem nagyon járok bulizni sem.. Van egy 16 éves barátom aki teljesen normális. Még csak cigizni sem cigizek.Az emberekkel tisztelettudó vagyok, az idősekkel figyelmes, a fiatalabbakkal türelmes. tehát a probléma forrása az,hogy a kollégiumban ugyebár nevelőtanárokhoz tartozunk.Én megkaptam az egyetlen férfit, aki szerintem a világ legkonzervatívabb és szabályszerűbb embere. A kollégiumi szabályok között van, hogy kilencedik évfolyamos diák nem tartózkodhat a kollégium területén kívül 7 óra után. Legalább is nekem ezt mondták, de biztosan van valami "kiskapu" ez alól. Tehát nekem ami igazából leviszi az átlagom,az a tesi. nem vagyok kövér, de baj van a szívemmel, és járnom kéne konidzni, futni, úszni, hogy a gerincferdülésemet is helyre hozzam,eddzem a szívem,hogy strapabíróbb legyek. Ugyebár 7 ig mehetek ki, de 4-6:50 ig kötelező tanulószobánk van. Az iskolából körülbelül 3-fél 4 körül érek vissza, és a maradék időm csak annyira sem elegendő, hogy egyáltalán elmenjek az uszodába. Meg is értem, hisz felelős értem. De az, hogy már 4 szülői kérelmet vittem, nem bunkón, teljesen diplomatikus megfogalmazással, és mindig ezt a szabályt emlegeti,szerintem sok, főleg azt tekintve, hogy tavaly nem is egy kilencedikest akár 9 óráig is kiengedett mindenféle papír nélkül. A többi nevelőtanár szívesen kiengedne, csak ő nem. Szerintem a kollégiumi szabályokat azért kell betartanunk, mert a nevelőink felelősek értünk. De ha egy kérelemmel az édesanyám, a saját szülőm átveszi arra az időszakra a felelősséget,akkor ez miért nem kivitelezhető? És miért csak az én esetembe, csak idén, csak ennél a tanárnál merülnek fel ezek? Amikor egy másik nevelővel próbáltam ezt megbeszélni, azt mondta, hogy kell ilyen szigorú nevelő is. Hát persze csak a levét meg én iszom meg. Véleményeket kérek, hogy ez most komolyan , ennyire fontos betartandó szabály? Van ez alól valami kibújás? Vagy csak nem szeret a tanár?

2013. márc. 24. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom már megégette a tanár a kezét ezzel.


Ha pl megeröszakolnak haza fele 8 órakkor, akkor a tanár lesz az elsö és utolsó akit ezért felelöségre vonnak. Öt büntetik meg. Ha leesel egy hídról, és meghalsz akár el is ítélhetik foglakozás közbeni gondtaltanságból elkövetett emberölésért.


Nincsen egyetlen egy nap sem amikor 13-14-kor végzel az iskolában és 16-óráig van 2-3 órád úszkálni?

2013. márc. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Mi lenne ha a kardiológusodtól kérnél egy papírt? Egy orvosi pecsétes papírra csak nem mond nemet...
2013. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, mindjárt vége a tanévnek ;) 10.-esekre vonatkozó ilyen szabályt meg nem említettél, meg nyáron majd többet mászkálhatsz:):)
2013. márc. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
El kell hogy keserítselek.Mivel iskolában tartozkódsz és az a tanár a nevelőtanár,így azt kell tenned amit Ő mond.Tudom nehéz és rossz érzés ennyire katonásan élni.De biztos vagyok benne,hogy okkal teszi és kéri azt amit kér vagy tesz.Szóval nem tudhatod mik történtek a sulidban,amit Ő már nem szeretne hogy megtőrténjen,főleg az Ő felügyelete mellett.Szeretne jó munkát végezni és szeretne éppségben kiadni a keze közül.
2013. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
jav.: megtörténjen
2013. márc. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
jav: tartózkodsz. Elnézést a hibákért,de csak 1 ó aludtam.
2013. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én ezt teljes mértékben megértem, de akkor másokkal szemben miért nem érvényesül ez a szabály? Egyébként a kollégiumvezető is engedélyezte,hogy átjárjak a testvérkollégiumba kondizni. Hát igen egyébként ez a rossz,hogy vége az évnek. Mert a tesimet kellene feljavítanom, de mindenféle edzettség nélkül nehéz.:)

Egyébként anya átvállalta a felelősséget, és egy ilyen szabály is van,hogy a szülő engedélyezhet valamilyen fokú felelősségátvállalást. Ha ott a papír, az aláírás, akkor nincs miért Őt "megtalálni"..

2013. márc. 24. 13:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Emellett , még hozzátenném, hogy volt rá példa, hogy egy színházas vetélkedőt szervezett nekem és a barátomnak.Ennek az volt az előzménye hogy három színdarabot kellett megnéznünk. Az elsőnél ott hagyott minket egyedül a színházban, és visszafelé is 5-6 km-t nekünk kellett jönnünk este 11 kor. Ő 16, én 15. Ilyenkor nem félti az állását?
2013. márc. 24. 13:22
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem írásban kell kérni, hanem szóban. Az egyik szülőd vagy mindkettő menjen be, és beszéljen vele személyesen. Vigyen orvosi papírokat és kérvényezze személyesen a kiengedésed adott, előre egyeztetett napokon, adott ideig, amíg az edzés tart. Ez szerintem járható út. A papírt, amit viszel, akárki írhatta. Ha tényleg olyan fontos, lépjenek a szüleid. A szabály pedig szabály. Mindenkire vonatkozik. Remélem, hogy méltányosságból heti 1-2 nap kapsz kimenőt sportolni, de ha nem, akkor ezt be kell látni, hogy ez van.
2013. márc. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Anya bement, teljesen normális hangnemben beszélt vele, megkérte hogy értse meg a problémát. Jól tanulok, vállalja a felelősséget. Nem egyezett bele. De még aznap este kiengedte az egyik (szintén hozzátartozó) 9.-es lányt ( 2,3 as átlaggal!) VÁSÁROLNI A VÁROSKÖZPONTBA. Milyen világban élünk????
2013. márc. 27. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!