Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek miért kell megtanu...

Szerintetek miért kell megtanulnunk olyan matematikai dolgokat, mint a logaritmust, egyenleteket, meg sok mindent, ha úgysem vesszük hasznát olyan hivatásban, amely semmi köze a matematikához?

Figyelt kérdés

2013. márc. 24. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy nem mindenki szobafestő akar lenni.
2013. márc. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a matematika és a matematikai/logikus gondolkodás ugyanúgy az emberi kultúra része, mint az irodalom, történelem vagy az idegen nyelvek. Amit megtanulsz belőle, az csak hasznodra válhat, és ez a haszon nem csak abban mérhető, hogy pont a munkádban mennyire van szükséged rá, hanem abban is, hogy a világot kellőképpen értő, önálló gondolkodásra képes felnőtt váljon belőled.
2013. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Mert egyesek szerint nem elég unalmas az élet.

Nekünk a tanáraink mondják h semmi értelme megtanulni, csak muszáj.

Szerintem jobb lenne a brithez hasonló oktatási rendszer, miszerint azt tanulsz, amit felveszel órának. Pistike ha nem akar matekot tanulni, úgyse fog - csak elmegy az ideje a puskaírással.

2013. márc. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted mondjuk a tízéves Pistike már van olyan érett, hogy el tudja dönteni, hogy mit kell neki tanulni és mit nem? Az a tanár meg, amelyik azt mondja a diákjainak, hogy semmi értelme annak, amit tanulnak, nem való a pályára és a saját munkáját degradálja.
2013. márc. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A matek jó része sok ember számára nem lesz kézzelfoghatóan használható. DE:

1. amikor ezeket tanulja, sokszor még nem tudja, hogy mit szeretne csinálni. Így hülyeség lenne nem megtanulni, hiszen nem tudod, hogy mikor lesz szükséges rá

2. van, amire nem mondják, hogy matek, de az. Pl. egy törlesztőrészlet megértéséhez matek kell, sokszor pl. valószínűségszámítás része az ember mindennapjainak, csak ezt sokan nem tudják. Bizonyos dolgokat alapvető matematikai ismeretekkel sokkal könnyebben meg lehet érteni.

3. A matekfeladatok az agy olyan részeit igénylik, amire nagy szükség van, és fejleszteni kell a boldoguláshoz, mindennapi élethez (logika, absztrakció, stb.) Ezeket nem nagyon lehet mással stimulálni. Pl. egy feladat megoldási módszeréhez vagy annak egy részéhez visszanyúlhatsz a későbbiekben úgy is, hogy nem tudod, hogy azt használtad. Ez egy teljesen köznapi problémánál is előfordulhat.


(És nem, nem vagyok matematikus :)

2013. márc. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is utáltam a matekot, de már egy jó párszor hasznát tudtam venni annak, amit tanultam.
2013. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!