Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik szerint meg kellene...

Akik szerint meg kellene reformálni a kötelező olvasmányokat: felsorolnátok, Ti miket olvastatnátok általánosban és miket gimiben?

Figyelt kérdés
Bármit írhattok, függetlenül attól, mi van most a listán.
2013. márc. 25. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Általánosban Jerome K Jerome Három ember egy csónakban című könyvét szerintem szívesen elolvasnák.Igaz, nem magyar író, na és?Legalább szélesíti a látókörüket.Ráadásul az ember könnyebben megjegyez olyan olvasmányokat, illetve jobban figyel olyanra, ami olvasmányos, nem unalmas.Nos, ez nem unalmas, még vidám perceket is szerez.


Általánosban még jó lehet a Copperfield Dávid.

Felsősöknek vagy középiskolásoknak az Amerikai tragédia is érdekes lehet.


Most hirtelen eszembe jutnak még Claire Kenneth könyvei.Az sem baj, ha több novella van benne.Talán szívesebben elolvasnák, mint egy hosszú, fárasztó művet.Egyesek szerint limonádé, de aki figyelmesebben olvassa, észreveheti, hogy a stílusa eléggé kifinomult és egyedi, sokszor említi a háborús és azt követő időket, híres vagy történelmi személyeket is, tehát nem csak irodalmi szempontból érdekes.


A mai gyerekek nem nagyon szeretnek olvasni, pláne unalmas regényket.Tehát én még viszonylag klasszikusakat ajánlottam.

Mondhatnám azt is, hogy olvassanak Szent Johanna gimit, vagy Harry Pottert.Azt valószínűleg meg is jegyzik.Az alényeg, nem?

2013. márc. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan mik tartoznak a kotelezok koze, mert ugye nem adtak fel elolvasni az osszeset. Az altalanos iskolaban egesz elvezhetoeket kaptunk nyariszunetre elolvasni. A pal utcai fiuk amire emlekszem, hogy kifejezetten tetszett, meg a Robinson Crusoe. De most gimiben a magyar tanaromnak kulonleges erzeke van ahhoz, hogy kivalassza a legunalmasabb, leghosszab, legerdektelenebb, legerthetetlenebb kotelezoket.


Oszinten szolva nem tennem kotelezove a kotelezok elolvasasat. Vannak emberek akikkel ez borzalmasan meggyulolteti az egesz olvasast, meg az irodalmat. Olvasni nem azert kell, mert kotelezo. Persze hozzatartozik a muveltseghez, de a legtobben csak leirnak valamit netrol, megnezik filmbe, elmismasoljak a dolgokat, ha lehet...


Ha mondanom kene egy muvet, akkor: Orwell - 1984. De rossz lenne meggyalazni azzal, hogy ezt is kotelezove teszik.

2013. márc. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen egyébként ez a kötelezővé tétel nem hasznos.Azt hiszem célravezetőbb és motiválóbb lenne, ha szabadon választott bármilyen művet kellene "kötelezően" elolvasni.Így kénytelen lenne a diák körülnézni a könyvespolcokon, mire kiválasztja a neki legtetszőbbet, ezzel is tanul és izgalmasabb is jó könyvre vadászni, mint ha akezünkbe nyomják.
2013. márc. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Julie S ***** válasza:
Én a tanárok helyében összeállítanék egy hosszabb, változatos listát, amiből mindenki az érdeklődésének megfelelő műveket választhat. A lényeg, hogy legyen választásuk. Aki nem bírja a szépirodalmat, az olvashasson könnyedebb hangvételű regényeket, novellákat. Illetve arra is lehetőséget adnék, hogy akár listán kívülről is választhassanak. A lényeg, hogy olvassanak és foglalkozzanak a feladattal.
2013. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Na, az utolsó megoldás az tetszik. Az, hogy egyáltalán ne legyen semmi kötelező, szerintem az nem jó ötlet, mert - rendben, elfogadom, hogy sokakkal megutáltatják így az olvasást, de - van, aki úgy semmit nem olvasna. tényleg ismerek ilyen embert, hogy semmit nem olvas el, de nem csak kötelezőket. Azok kívül egyes dolgokat szerintem igenis illik ismerni. Na meg irodalmat kell tanítani, és ha nem olvassák el a műveket, akkor olyasmiről fognak beszélni, pl. érettségin, amiről valójában fogalmuk sincs?


"A mai gyerekek nem nagyon szeretnek olvasni,"


Ezzel sem értek egyet, a gyerekek mindig ugyanolyannak születnek, kérdés, ki szeret meg később olvasni.



Amúgy tény, hogy vannak nagyon unalmas kötelezők.


Én általánosban tuti meghagynám a Vukot, A két Lottit, A Pál utcai fiúkat. Jacqueline Wilson: A kofferes kislány ais kötelező volt nekünk, azt is olvastatnám. Illetve Louis Sachar valamelyik iskolás regényét, pl.: Bradley, az osztály réme, vagy, amit még jobban szerettem, David nem hagyja magát. Fiúknak esetleg az Emil és a detektívet is tetszhet.


Gimiben a mostani kötelezők közül tuti meghagynám Az ember tragédiáját, illetve Thomas Manntól a Mario és a varázslót, mert annak vannnak olyan mondanivalói, amelyek hasznosak, és nem árt tudni. Vörös és feketét azért olvastatnák velük, hogy lássanak olyan könyvet is, ahol a főszereplő nem feltétlen jó. Illetve velünk is olvastatta a magyartanár, ezért én is olvastatnám: Lois Lowry: Az emlékek őre c. művét.


Én most csak azt soroltam fel, mit tennék bele, de hogy mi lenne azokkal, amik most kötelezők, azt nem tudom. Azok is kellenek azért, vagy nagy részük, szerintem. Bonyolult egy kérdés ez. :)


Amiket Ti írtatok:

- Harry Potter. Furcsán hangozhat, de én mikor elsős voltam, akkor olvastam, és féltem tőle. Ezért nem adnám föl.

- 3 ember egy csónakban. Annak nem nehéz a nyelvezete? Azért gondolom, mert én angolul olvasom, és úgy nem könnyű, de lehet, hogy fordításban jó.

2013. márc. 27. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!