Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapesten tényleg annyival...

Budapesten tényleg annyival veszélyesebb élni?

Figyelt kérdés
Nővérem Szegeden tanult és ott él,viszont én Budapestre szeretnék járni egyetemre. Itthon minden eszközzel tiltakoznak ellene, mert hogy milyen veszélyes, bűnözés van és fiatal lányként örülhetek ha csak meglopnak. Miért kell így állni ehhez? És azok, akik alapból odaszülettek, őket "nem lopják el"? 30000-es kisvárosból mennék.
2013. márc. 26. 11:47
1 2
 1/16 zabmester ***** válasza:
100%
Igazad van. Én 19 évesen költöztem Pestre, nem is tanulni, hanem dolgozni, nem is jártam haza minden héten, mint a legtöbb egyetemista, fél év alatt talán három alkalommal voltam otthon. Aztán mégsem lett semmi bajom. Pedig hozzáteszem, hogy éjjel jártam haza, mert hajnali kettőig dolgoztam, utána pedig gyalog sétáltam haza (kb. 15 perces út), egyedül. Megvolt a magamhoz való eszem, nyitva tartottam a szemem, igyekeztem nem bajba kerülni.
2013. márc. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Vannak részek ahol egyedül sötétben senkinek sem ajánlatos sétálgatni, de összességében semmivel nem veszélyesebb mint máshol. Balesetek, hülye emberek mindenhol vannak. Látod szegény Bándy Katát sem Pesten ölték meg.
2013. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

> mert hogy milyen veszélyes, bűnözés van és fiatal

> lányként örülhetek ha csak meglopnak.

Ha nem mászkálsz éjszaka félmeztelenül, kilógó mellekkel a nyóckerben a cigányok között, akkor nem lesz bajod. Ugyan a közbiztonság kerületenként (sőt azon belül is) változó, átlagban szerintem nem olyan rossz.

2013. márc. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%

Van aki felhívja magára a figyelmet, jó testtel, ruhával, onnantól meg tök mindegy hogy Te milyen jó ember vagy


Van aki cigányok meg bevándorlók között él magyarként, és sose bántották vagy lopták meg a lakásában


Szvsz mehetnél Kongóba is, lehet 10év boldog ottartózkodás alatt sose lenne zűr, viszont benne van hogy fél éven belül elrabolnának... Nem ezen múlik

20/F

2013. márc. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok Híradót néznek a szüleid. A való élet más. Én 28 évesen költöztem fel. Egy veszélyes környéken dolgoztam este 10-ig, és 50 perc volt az út haza mindenféle aluljárót meg csöves helyet érintve. Soha semmi bajom nem lett, még arra se emlékszem, hogy belémkötöttek volna. De ehhez is olyan személyiség kell, aki nem hívja fel magára a figyelmet, és úgy viselkedik, hogy látják rajta, nincs értelme belekötni, mert nem az az áldozat típus. semmi kihívó öltözék, ha egyedül vagy éjjel elhagyatottabb helyen. Na meg nem a nyolckerben kell sétálni. Szóval, már 6 éve itt élek, de sose volt semmi. Eleinte egyedül laktam. Nem féltem, mert nem vagyok egy félős típus. Ha Te elég nyitott, alkalmazkodó és bátor vagy, nincs mitől tartanod, vágj bele! szerintem jó döntés. Nálunk is tiltakozott Anyu, de nem sokra ment vele, aztán belátta, mennyivel jobb nekem így, itt elértem a céljaim.
2013. márc. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Én tősgyökeres belvárosi gyerek vagyok, bár annyira már nem gyerek. Ja és nő. Budapesten születtem, cseperedtem fel, itt élek ma is, és szeretek itt élni, igaz, már nem a belvárosban lakom.

Budapest nagy és sokszínű. Ahogy már írták, vannak olyan részei, ahová nappal sem szabad bemenni, ha érdekel, leírjuk, melyek. Van a másik véglet is: nagyon szép és rendezett, kertvárosi részek. És van mindenféle árnyalat a kettő között. Én majdnem a nagykörútra jártam általános iskolába (egy mellékutcában volt az iskola, kb 100 m-re a körúttól). Erős, elit iskola volt, ezt nem feltétlenül előnyként mondom, az viszont előnyére írható, hogy lopások, verekedések, drogozás nem volt az iskolában. (Volt helyette sznobéria, de ez már más lapra tartozik.)

Összességében azt mondhatom, hogy ha nem mászkálsz éjszaka a zűrösebb részeken, semmi bajod sem fog esni. Tömegben figyelni kell a táskádra, mert zsebesek ugyebár akadnak. Öltözködj úgy, hogy ne légy potenciális célpont. Egy átlagembert nem fenyegetnek veszélyek, akivel valami történik, az valamilyen módon mind maga hívta ki maga ellen a sorsot. Alapesetben mondhatom, hogy Budapest nagy átlagban nem veszélyes.

2013. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A szüleim legnagyobb például az, hogy én nem vagyok egy nagydumás, laza csaj, mint a nővérem és féltenek hogy mi lesz velem a nagyvárosban. De attól mert én csendesebb természet vagyok, nem kötelező hogy burokban éljek, én is vágyhatok az egyetem mellett színházra,pezsgő kulturális életre,nem?
2013. márc. 26. 14:44
 8/16 anonim ***** válasza:
De! És az csak itt van! Én sem vagyok nagyszájú, laza csaj. Fontosabb, hogy kitartó, céltudatos legyél, és jól eligazodj az új környezetben, feltaláld magad.
2013. márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Az, hogy nem vagy nagydumás, laza csaj, Budapesten inkább előny, mintsem hátrány. (Én vagyok a "tősgyökeres belvárosi", hogy hányadik voltam, arra nem emlékszem.) A nagydumás, laza, vagány, bevállalós emberek könnyebben keverednek zűrökbe. Nem kell burokban élni, de a visszafogottabb emberekre mindig kevesebb veszély leselkedik. Lehetnek így is barátaid, járhatsz színházba, vendéglátóegységekbe, parkba, Margit-szigetre, kirándulni, meg ahová csak szeretnél. Igen, ez a találó szó, hogy visszafogottság. Ebből szükséges egy egészséges mennyiség ahhoz, hogy ne keveredj kalamajkákba. Legyél kulturált, belátó, ésszerű, logikus, következetes, higgadt, és ne hívd fel magadra a figyelmet. Ha így teszel, aligha esik bajod.
2013. márc. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én meg, az 5 és 8 -ugyanaz vagyok :).
2013. márc. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!