Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a spanyol/hispán kultúra bizonyos szempontból az olaszét is felülmúlja?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez szubjektív, csak kíváncsiságból kérdem.

Tisztában vagyok vele, hogy az olaszok rengeteg művészeti ágban alkottak maradandót (festészet, költészet, zene...stb), de engem valahogy a hispán kultúra sokkal inkább lenyűgöz: gyönyörű nyelv, vérpezsdítő flamenco, csodálatos versek, nagyszerű költők (csak sajnos az utóbbiak kevésbé ismertek). Az az érzésem, hogy a spanyolok csak azért nem annyira meghatározóak a kultúrában, mert kevésbé ismertek valami miatt a spanyol alkotók.



2013. márc. 26. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez ilyen, az egész csak marketing és gazdasági hatalom kérdése.
2013. márc. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, az előző válaszolóval értek egyet. A világ rendkívül színes, nagyon sok mindenről lehetne tudni, csak sajnos a gazdaságilag nem (túl) meghatározó országokat egyszerűen semmibe veszik, holott ezek az országok sokkal értékesebb történelmi múlttal, művészettel és kultúrával rendelkeznek, mint pl. a nulla kulturális értékekkel rendelkező amerikaiak. És én ezt nagyon igazságtalannak tartom. Azt rögtön megírják mindenhol, ha elfingta magát egy amerikai sztár, azt pedig, ami valóban értéket közvetít, tanulni lehetne belőle stb., arról nem hallani, mert nem amerikai.


És sajnos az a baj, hogy amikor éppen másról is hallani a médiában, pl. a hispán kultúráról, ott is csak a sztereotip közhelyekkel foglalkoznak, amelyeknek már a fele sem igaz, így a valóságot szintén nem ismeri meg belőle az ember. Tipikus pl. a "Spanyolország = flamenco és bikaviadal" sztereotípia, amikor a spanyol kultúra ennél sokkal színesebb (ez kb. olyan, mintha azt mondanánk, Magyarország = Bangó Margit és matyóhímzés).

2013. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!