Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapesten mennyire lopnak...

Budapesten mennyire lopnak biciklit?

Figyelt kérdés

Pár éve ellopták a biciklimet Budapesten egy bolt elől, pedig oda volt láncolva. Most tervezek újat venni. Alsó árkategóriásat, de újat: 40-50 000 Ft-osat. Megőrülnék, ha ellopnák. Mostanában mennyire lopkodnak, és főleg honnan? Hol ne hagyjam ott?

Amit elloptak, az régi volt és ütött-kopott. Régi biciklit vagy újat lopnak inkább? Minden érdekel a budapesti biciklilopási szokásokkal kapcsolatban.



2013. márc. 28. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Igazából mind veszélyben van, de főleg az újakat, mert alkatrésznek jól el lehet adni. (De akár egyben is.) Szerintem ha csak lehet, ne hagyd ott sehol, vagy vegyél hozzá láncot és brutál lakatot. Nem a szokásos bicikliláncot, hanem valódi edzett acél láncot.

Mondjuk a kerekek akkor sincsenek biztonságban, mert az is jó pénzt ér önmagában. :(

2013. márc. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon. Inkább az új és drágább bicajokra utaznak. Ez azonban, ahogyan a te eseted is mutatja, nem jelenti, hogy egy régebbi vagy kisebb értékű kerékpár nincs veszélyben, alkatrésznek azt is könnyen el lehet adni. A jó bicajzár csökkenti a kockázatot, mert hosszabbb idő kell a kiiktatásához, de sokkal kevésbé nyújt biztonságot, mint a legtöbben hiszik. Úgy lehet csökkenteni valamennyivel a kockázatot, ha rendes zárral kötöd le valamilyen jól szem előtt lévő, forgalmas helyen, és nem hagyod ott sokáig. Sok tolvaj a munkahelyek, vasútállomások, iskolák, egyetemek előtt vélhetőleg hosszabb időre (munka-, iskolaidő, utazás) otthagyott cangákra vadászik.
2013. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Eléggé. Nekem már lopták el a biciklimet, lent volt a ház előtt, mert anyukám még használni akarta aznap, és kicsit macerás berakni a liftbe, szóval lent hagytuk egy órára, aztán mikor ment érte, már elvitték. El volt vágva az a cucc, amivel ki lehet kötni, még csak nem is az a vékony fajta volt.

Szerintem úgy nem lopják el, ha a lakásban tartod, máshol meg nem hagyod ott. Persze simán lehet, hogy megúszod, mert egy másik biciklinket mindig kint hagytuk hosszabb időre is, az még mindig megvan.

2013. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mivel kertes házban lakunk, itthon be tudnám hozni a kocsibeállóba (nem garázs, csak egy ilyen tető). Bolt előtt szerintem már nem merném ott hagyni leláncolva sem.

Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a továbbiakat, minden érdekel.

2013. márc. 28. 16:09
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Eléggé.


Sok a "füstös" "szarka" , ha érted mire gondolok.

2013. márc. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2013. márc. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"itthon be tudnám hozni a kocsibeállóba (nem garázs, csak egy ilyen tető)"


Nem tudom, milyen környék, de valahogy úgy próbáld berakni, hogy az utcáról ne lehessen látni.

2013. márc. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem lehet belátni az utcáról, zárt kerítés van.
2013. márc. 29. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!