Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hová a rossebbe meneküljön az...

Hová a rossebbe meneküljön az ember a világ elől? Aki nem akar ebben a család, tulajdon és jogok által behatárolt álszent önző gyilkos közösségben élni?

Figyelt kérdés
minden ember maximum csak a saját családjával törődik azoknak is csak anyagi javakat, biztonságot, meg kényelmet akar biztosítani. mindenki a saját tulajdonát meg jogait védi és szarik minden másra. átbasszuk egymást és mindezt tisztára mossuk egymásnak is. egymás szarját is szívesen megesszük, mert valaki megeszi a miénket is.

2013. ápr. 1. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ország másik végébe!
2013. ápr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is sokszor gondoltam erre, mert igazad van. De az is igaz: akinek mindenkivel baja van, azzal leginkább saját magával van baja.


Tedd fel magadnak a kérdést: az, hogy a világ ilyen, téged kényszerít-e arra, hogy ilyen legyél?


Saját magad döntése, hogy te magad milyen ember leszel. CSak így változhat bármi is, hiszen attól, hogy másokra mutogatunk, a világ még olyan lesz, amilyen. Ha viszont te magad, a saját életedben és környezetedben helyesen élsz, bátran, annak ellenére, hogy mindenki mással szembe kell menned, változást fogsz elindítani.


Én ezt teszem. Nem érdekel, milyen mocskos és szemét társadalomban élünk, én nem így élek: nem hazudok, nem csak a saját érdekemet nézem, a családomra, barátaimra, munkatársaimra figyelek. Akkor is, amikor ebből károm származik. Emiatt nyugodtan fekszem le és teljes békességem van.


A kritikán túllépve, változtass! Csak a kiváló, nagyszerű emberek voltak képesek ezt megtenni: de ezernyi példa van előttünk. És a hazudozókat már régen elfelejtették, de rájuk ma is csodálkozva nézünk fel. Te is lehetsz ilyen ember: mi gátol meg benne?

2013. ápr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem tenni akarok, csak valahová elbújni, ahol nem ér utol ez a szarlavina.
2013. ápr. 2. 22:32
 4/7 anonim ***** válasza:
..igaza van az előttem szólónak, hiába menekülsz önmagad elől, mert a sz@r veled megy (benned)...:(...neked kell változnod, megértened, fejlődnöd, ha már látod, (és ez kétségtelen)...:)
2013. máj. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pár dolgot meg lehet éppen tenni. Lapátra rakod a barátaidat, sutba dobod a magánéletedet, a karrieredet, és meg fogod látni, hogy a világ egyik pillanatról a másikra elkezd jellemzően átnézni rajtad. Na nem azt mondom, hogy a kutya se fog utána zaklatni, de legalábbis "le lesz tekerve" a szarlavina ereje. Viszont elbírsz te annyi magányt? Vannak, akik jól bírják, de bizony csak nagyon kevesen vannak.
2013. jún. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na meg vagy még?
2013. jún. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

szerencsére jól bírom :-) valóban kevesebb szar ér el, de ami elér az tömény lenézés, a legközelebbi emberektől is.

vannak akiknek ez az útja bár így kiszorítjuk magunkat civilizációs társadalom minden látszólag biztonságából, amikor nem kell gondolkodni csak tenni és tudni amit megkövetel a korszellem.

szerintem ez az igazi igénytelenség, nem az amivel pl engem illetnek...

na ez van :-D

2013. jún. 15. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!