Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Halálbüntetés visszaállításáró...

Halálbüntetés visszaállításáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sokan emlegetik most a meggyilkolt kisfiú, Sz. Bence kapcsán is, hogy vissza kellene állítani..

Magyarországon szerintetek lesz ilyen, hogy behozzák ezt a fajta büntetést megint?

Számomra ez elég kérdéses, mert nem ítélkezhet egy ember egy másik életének elvétele fölött, de a gyilkos sem gondolt erre, mikor ölt..

Ördögi kör ez..

Meg mi úgymond hétköznapi emberek könnyen vagdalkozunk ezzel a kijelentéssel, hogy ó ölnék meg őt is..akik ezügyben tényleg illetékes döntő személyek, sok mindent figyelembe kell venniük..

Mi van, ha valaki ártatlanul ítélnek halálra, milyen súlyos az a bűncselekmény, ami már ezzel lenne büntetendő..

Kíváncsi vagyok mások véleményére, én sokat gondolkozom ezen mostanában.



2012. nov. 4. 21:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az a véleményem, hogy nem kell visszaállítani. Egyrészt amiatt, amiket te mondtál: az átlagember könnyen vagdalkozik vele, mert őt nem terheli a döntés felelőssége. Ugyanezek az emberek, akik kardoskodnak amellett, hogy kit hogyan kellene kivégezni, elsők közt fogják követelni az ítélethozók fejét is, ha kiderül, hogy ártatlant végeztek ki.


Másrészt, ami nekem még ellene szól: a gyilkosoknak a halál megváltás lenne, amit nem érdemelnek meg. Éljenek csak a megvetés, a bezártság és a lelkiismeretük súlya alatt.


Nem a halálbüntetést kellene visszahozni, hanem a munkatáborokat a börtönökön belül. Vigyék őket nehéz fizikai munkákra, dolgozzanak a saját maguk eltartásáért, hogy végre ne az állam, és a rendes emberek pénzén éljenek luxusbörtönökben.

2012. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanmindegy. Sose értettem mi ez a nagy para, hogy valaki nagyon szeretné, valaki meg nagyon ellenzi.
2012. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
29%
Lelketlélekért, szemet szemért, fogat fogért. Ha már teljesenbebizonyosodott, hogy ő ölte meg, akkor őt is meg kellene ölni. Mert jelen állapotban: megöltem valakit? -mit számít, majd eltartanak a börtönben, etetnek, itatnak és kb 10év után kiengednek... Pff, sajna már a béka feneke alatt leszaz emberi élet mértéke...
2012. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
29%
21:17-tel értek egyet. Manapság az emberek nincsenek tisztában a tetteik súlyával. Ennek a kisfiúnak az esete az élő példa rá. Azt nem mondom, h szemet szemért, de azt igen, hogy aki elveszi egy vagy akár több ártatlan embernek az életet, az nem érdemli meg, hogy az én ill. az adófizetők pénzén élete végéig lébecoljon, igencsak jó körülmények között. Ezalatt azt értem, hogy ingyen esznek, tanulhatnak, dolgozhatnak, sportolhatnak, szinte jobb életet élnek, mint sok ember idekint.
2012. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Mindhármótokkal egyetértek..

Szerintem járna minimum 30 év annak, aki akár egy valakit is megölt, arról már ne is beszélve, ha többeket, akkor életfogytiglanra kellene ítélni.

Én erre én nem is gondoltam, hogy az adózók pénzén tartják a rabokat a börtönben..

2012. nov. 4. 21:25
 6/26 A kérdező kommentje:

Mondjuk a halálbüntetés "mellett" szólna az is, hogy nyílván elrettentené jobban a társadalmat, ha tudnák, hogy a gyilkosságért mi járna, legalábbis magamból kiindulva..

Szerintem kevesebb lenne az ilyen bűncselekmény az estleges bevezetés után.

De ez Magyarországon aligha következik be valamikor is, pedig egyre több ilyen hírt lehet sajna hallani..

2012. nov. 4. 21:28
 7/26 anonim ***** válasza:
55%

én mellette vagyok, de nem dühből, ahogy az emberek többsége. senki nem támad fel, ha megölik a gyilkosát, és ugyanúgy gyilkolnának az emberek. ráadásul a lényeg, hogy az ilyen emberek ne legyenek a társadalomban, amire a börtön megfelel.

CSAK: drága.egyszerűen sajnálom egy hidegvérű, többszörös gyilkosra a pénz, mert adhatnák inkább rászorulóknak, árvaházaknak, kórházaknak. 40 év börtön rengeteg pénzbe kerül. és sajnálom tőlük az ételt, mikor milliárdok éheznek a bolygón. sajnálom tőle a fedelet, a fűtést, amikor sok magyar család nem engedheti meg magának azt a luxust, mint fűtés. sajnálom az őrzését, hogy rengeteg börtönőrt kell fenntartani, az utcán meg nincs közbiztonság. sajnálom azt tőlük, hogy tanulhatnak, ingyen könyvet kapnak, mikor sok gyerek nem tanulhat, mert a szülei nem járatják iskolába, mert dolgoznia kell, hogy eltartsa a családot. és nem utolsó sorban sajnálom tőlük az ingyenes egészségügyi ellátást, amikor sokan meghalnak a világban, mert nincs pénz egy 1000 forintos gyógyszerre, hogy kigyógyuljon egy bagatel megbetegedésből...

egyszerűen nem érzem fair-nek, hogy nekik sok dolog jár, ami egy tisztességes állampolgárnak nem.és sokan azért halnak meg, mert nincs rájuk pénz. azért fagynak meg az utcán, halnak éhen. egy kegyetlen idegbeteg gyilkossal miért kell jobban törődni, mint egy 5 éves gyerekkel, akinek nincs mit ennie?

2012. nov. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Aki a gyilkost megöli, nem lesz maga is azzá? Akkor nem feljogosít vele valaki mást, hogy megölje őt?
2012. nov. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom... Lehet jobb lenne. Ha bebizonyosodik, hogy Ő volt, akkor legalább megnyugodnának az emberek, hogy egy ilyen hulladék soha többet nem járhat köztünk.


Akit érdekel nézze meg az utolsó "hóhérral" készített interjút.


http://www.youtube.com/watch?v=M0l5KhLN6FQ

2012. nov. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, megnéztem a videót.

Szerintem ez a komment eléggé megragadta a lényeget:


"Mint halálbüntetéspárti vallom azt, hogy most is - ha nem is ő általa - nagy szükség lenne a munkájára mivel meló lenne bőven és delikvens is.ÉS igen sztem is alkoholista lett mivel ezt a rengeteg halált amit látott máshogy nem tudta akkor sem meg a mai napig sem tudta normálisan feldolgozni, csak pia által. Más épelméjű ember sem bírná ezt ép ésszel hosszabb távon."


Ez az, hogy sokan visszahoznák a halálbüntetést, de nem gondolnak bele, hogy valakinek végre is kell hajtania a kivégzést, ami nem kis lelkiteherrel járhat..

Lényegében a 'hóhér' is gyilkos, hiába ez a munkája és joggal végzi ki akit kell..


Amúgy ebben a témában egyszerűen nem bírok állást foglalni, inkább a halálbüntetés ellen vagyok, de ha csak belegondolok abba, hogy az bármelyik családtagommal történne olyan, hogy megkínozzák, megölik, egyből másképp látom..

2012. nov. 5. 18:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!