Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a szüleimnek,...

Hogy mondjam meg a szüleimnek, hogy nem akarok érettségizni?

Figyelt kérdés

Világ életemben hülye voltam. Kilencedikben megbuktam, tizenkettediket esti tagozaton kezdtem. Sosem tanultam, egyszerűen a legkisebb késztetést sem éreztem. Most itt vagyok egy hónappal az érettségi előtt, pár nappal a vizsgák előtt, amin eldől, hogy mehetek-e érettségire, és semmit sem készültem. Nem megy, képtelen vagyok rávenni magam. Nem is érdekel és nem is venném hasznát. 14 évesen sajnos nem láttam a mostani helyzetet, ill. nem ismertem magam, ezért mentem gimnáziumba. Sajnos csak most 19 évesen jutottam el idáig, hogy tudjam, hogy a tanuláshoz hülye vagyok. Szóval nyáron dolgozni szeretnék menni egy közeli gyárba legalább 1-2 évet, közben pedig elvégeznék egy 1 éves pincér képzést.

Angolból vagyok a legbutább. Kilenc évet vett el az életemből, de még bemutatkozni sem tudok. Angol vizsga már volt, de nem mentem be, valószínűleg nem érettségizhetek. 19/F



2013. ápr. 1. 14:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem legalább próbáld meg. Érettségivel magasabb fizetést kapsz.
2013. ápr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
Nem. Érettségi nélkül nem lesz gyakorlatilag munkád. Mindig anyádék nyakán akarsz élni?
2013. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A te életed, a te döntésed. Egyébként valamennyi tudásod bizonyára csak van, hogyha idáig eljutottál. Mindenképpen meg kellene próbálnod, ami pedig nem megy arra készülhetsz még egy évet.
2013. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Megpróbálom mivel már a pénzt befizettem, de nem fog sikerülni szerintem, maximum az informatika.

Ahova dolgozni akarok menni oda nem kell érettségi. A faluban többen is dolgoznak ott akiknek nincsen érettségijük.

Akinek nincsen protekciója az érettségivel sem tud elhelyezkedni, egyszerűen semmi értéke. Pont, ezért írtam, hogy feleslegesen töltöttem el +5 évet a közoktatásban. Helyette szakmunkás iskolába mehettem volna, de sajnos általános iskolába senki nem világosított fel, ill. a szakmunkásiskolák negatívan voltak beállítva. Az érettségi arra jó, hogy tovább menj felsőoktatásba, azonban, ezt senki sem közli a továbbtanuló diákokkal.

2013. ápr. 1. 15:30
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

Úgy akarsz pincér lenni, hogy angolul bemutatkozni sem tudsz? Nem semmi... nyáron volt szerencsém étteremben dolgozni (nem pincérként) és a pincérek állandóan hozzám jöttek, hogy jaj tolmácsoljam már mit magyaráznak, mert ők nem értik se a németet, se az angolt. Turisztikai helyen. Ugyanazt mondtam nekik is, mint amit most neked: szégyen. Így ne akarjál pincér lenni.

19 éves vagy, ha ennyire az a szíved vágya, hogy menj gyárba szalag mellé melózni 3 műszakban, akkor tedd azt, a kutyát nem érdekli mit csinálsz. Nyugodtan mondd meg szüleidnek, nekik talán több eszük lesz és kicsapnak otthonról, mert hát ha már dolgozol, akkor ne élősködj már anyukádon. Nem kell tőlük félni, nyilván nem fogja őket meglepetésként érni a dolog, ha eddig sem mutatkoztak a tanulás jelei. Talán később megjön az eszed, ha mégsem jön össze az, amit elképzeltél, tanulni sosem késő... egyébként meg érettségire nem kell olyan baromi sokat készülni, hogy egy átlag alatti képességű ember le ne tudja rakni. Nem kell mindenkinek diploma ez igaz, de azért tényleg pont pincérnek menni 0 nyelvtudással... hát ez mondjuk durva.

2013. ápr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem inkább az a szégyen, hogy a pincérek minimálbérért dolgoznak a legtöbb helyen, 8-10 órában kell szaladgálniuk, és még a nyelvtudást is elvárják tőlük. Testvéremnek középfokú némete van, felsőfokú angol, és nem akarták felvenni sehova pincérnek, mert h túlképzett. Pedig a nyelvtudás kritérium volt. Ezt rakd össze.
2013. ápr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy nem akarok megtanulni angolul? Bár, ha az elmúlt 9 évben nem tanultam meg, akkor feltételezhető, hogy nem a következő 1-2 évben fogok.


Az érettségihez lexikális tudás kell, amit 12-13 év alatt sajátít el az adott személy. Ahogy kiderült, ez nekem nem áll tulajdonomban.


Nem, nem ez a vágyam 19 évesen. Sajnos nem tartozok azok közé akik a puszta jelenlétükkel képesek a tanóra anyagát elsajátítani, esetleg egy kis rákészüléssel. Azok közé sem tartozom akik képesek órákon át körmölni olyan tananyagok amiknek nem veszik a hasznát a jövőben. Nem tehetek róla, próbáltam, de nem jött össze. Ahogy írtad, nem lehet mindenki diplomás. Valószínűleg nem lesz belőlem sem karrierista ügyvéd-, sem mérnök.


Köszönöm a választ!

2013. ápr. 1. 16:07
 8/16 anonim ***** válasza:
Mond meg nekik, hogy kedves szüleim, sajnos hülye is vagyok, lusta is vagyok, így nem fogok érettségizni, és majd megyek a gyárba melózni (mert nyelvtudás és érettségi nélkül pincér sem leszel). Valakinek azt a munkát is el kell végezni.
2013. ápr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A gyárban nettó 150-200 ezer Ft-ot is meglehet keresni, az más kérdés, hogy nehéz fizikai munka.
2013. ápr. 1. 19:14
 10/16 anonim ***** válasza:

és mikor tudod, hogy nem jön-e valami olyan törvényi kedvezmény, például a munkavédelmi akcióterv keretei között később, ami gátolja a szakma nélkülieket?


Oké hogy most viszel haza pénzt, de az elég arra, hogy félre is tegyél, és építsd a jövőd? Szerintem nem keresel annyit, hogy előbb utóbb segítség nélkül kijuss az otthonodból saját otthont lelve.

2013. ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!