Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Általános magyar mentalitás?

Általános magyar mentalitás?

Figyelt kérdés

Tegnap két barátommal ültünk egy kocsmánál, teljesen normálisan amikor belénkkötöttek, hogy fel szeretnék gyújtani a hajunkat meg ilyenek, de mondtuk nekik hogy srácok bocs de ez nem fog menni stb hogy kopjanak le... erre magukra vették a dolgot és ránktámadtak... nagyon gyorsan elindultunk ők meg jöttek utánunk vagy 10en, irataimat otthagytam ilyenek... aztán leváltam a két haveromtól mert azt sem tudtam merre menjek csak rohantam mikor egyedül kiértem egy utcára...

na és innen jön a kérdés témája:

Látok egy buszmegállót 2 srác és 1 lány várja a buszt... odarohanok hogy valaki üldöz és segítséget kértem. Erre az egyik srác elkezd ordibálni hogy takarodjak onnan. Ezt ismételgette ordítva amíg el nem kezdtem menni...

Mégis mi ez??? Kérdem én ha életveszélyben valaki késsel üldözött volna akkor is ennyire segítőkészek??? Csak segítségért mentem oda, mert valaki üldöz erre ezt kapom. Nagyon szomorú vagyok hogy ilyen emberek vannak, én meg futhattam tovább az életemért kb...


2009. szept. 20. 11:32
 1/4 A kérdező kommentje:
17F
2009. szept. 20. 11:38
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
igen pont ezért imádom a magyarokat..tisztelet a kivételnek.majd ha bajban lesz az a hapi aki ilyen segítőkész volt,visszakapja..
2009. szept. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Tegnap két barátommal ültünk egy kocsmánál, teljesen normálisan amikor belénkkötöttek, hogy fel szeretnék gyújtani a hajunkat meg ilyenek, de mondtuk nekik hogy srácok bocs de ez nem fog menni stb hogy kopjanak le... erre magukra vették a dolgot és ránktámadtak..."


Ismerem ezt az embertípust, volt már dolgom vele. Ne járj olyan kocsmákba, ahol ez előfordul. Füstös, olcsó, zenegépes helyeken tanyáznak, a jobb helyeket elkerülik.


"ha életveszélyben valaki késsel üldözött volna akkor is ennyire segítőkészek???"


Akkor különösen, hiszen nem fogja magát veszélynek kitenni a te kedvedért, így nem akar belefolyni a történetbe.


Hasonló esetekben a rendőrséget kell hívni, bár kocsmai verekedésekhez nem mindig mennek ki.


Mindez nem magyar mentalitás kérdése, hanem kicsit naivan állsz hozzá az élethez, ami 17 éves korban teljesen OK.

2009. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:-( próbáltam hívni a rendőrséget, de nem működött a telefonom
2009. szept. 20. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!